دانلود کتاب قصه‌های مثنوی معنوی

  • از: نگار شادلو
  • ناشر: نشر آرایه نگار
  • ۵ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب قصه‌های مثنوی معنوی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب قصه‌های مثنوی معنوی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب قصه‌های مثنوی معنوی

کتاب قصه‌های مثنوی معنوی، به تالیف نگار شادلو، مجموعه‌ای زیبا و خواندنی برای بچه‌های گروه سنی د است که دارای داستان‌هایی جذاب، خاطره‌انگیز و البته آموزنده از گذشته‌های دور و کهن است.

مثنوی به مثنوی معنوی معروف است که نام کتابی است از آثار مولانا جلال الدین بلخی (مولوی) که با ادبیات شعر ادغام شده است. در کتاب قصه‌های مثنوی معنوی بیش از 30 داستان حکمت‌آموز و عبرت‌انگیز وجود دارد که از مثنوی مولوی شاعر بلند مرتبه ایرانی جمع آوری شده‌اند.

در بخشی از کتاب قصه‌های مثنوی معنوی می‌خوانیم:

بازرگانی یک طوطی زیبا و شیرین سخن در قفس داشت. روزی که آماده سفرِ به هندوستان بود. از هر یک از خدمتکاران و کنیزان خود پرسید که چه ارمغانی برایتان بیاورم، هر کدام از آن‌ها چیزی سفارش دادند. بازرگان از طوطی پرسید: چه سوغاتی از هند برایت بیاورم؟ طوطی گفت: اگر در هند به طوطیان رسیدی حال و روز مرا برای آن‌ها بگو. بگو که من مشتاق دیدار شما هستم. ولی از بخت بد در قفس گرفتارم.

بگو به شما سلام می‌رساند و از شما کمک و راهنمایی می‌خواهد. بگو آیا شایسته است من مشتاق شما باشم و در این قفس تنگ از درد جدایی و تنهایی بمیرم؟ وفای دوستان کجاست؟ آیا رواست که من در قفس باشم و شما در باغ و سبزه‌زار. ‌ای یاران، از این مرغ دردمند و زار یاد کنید. یاد یاران برای یاران خوب و زیباست. مرد بازرگان، پیام طوطی را شنید و قول داد که آن را به طوطیان هند برساند. وقتی به هند رسید. چند طوطی را بر درختان جنگل دید. اسب را نگهداشت و به طوطی‌ها سلام کرد و پیام طوطی خود را گفت: ناگهان یکی از طوطیان لرزید و از درخت افتاد و در دم جان داد...

عالَمی را یک سخن ویران کند
روبهان مرده را شیران کند

 ۱۸۳ صفحه، ۷۱۷ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-98232-2-2 

چاپ ۱۳۹۶: ۱۴۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۷۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

دفتر اول: شیر بی‌سر و دم
دفتر دوم: خانه فقرا
دفتر سوم: قصه خورندگان بچه فیل
دفتر چهارم: سه ماهی
دفتر پنجم: پر زیبا دشمن طاووس
دفتر ششم: عاشق گردو باز
منابع

راهنمای دانلود کتاب قصه‌های مثنوی معنوی

برای دانلود کتاب قصه‌های مثنوی معنوی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  قصه‌های مثنوی معنوی
Najib ullah Khazan
۱۳۹۷/۳/۲
عالی
محمد حیدرى
۱۳۹۷/۱/۷
خوب عالى
حمید رضا اشرفیان
۱۳۹۹/۱/۲۳
به نظر من از نظر فن داستان نویسی بسیار ضعیف بود ودر حقیقت ابیات مثنوی فقط به نثر در آمده بود خانم نویسنده اگر کمی کتاب که بر پایه مثنوی به این صورت در آمده مطالعه میکرد مانند کتابهای زنده یاد آذری تر بیشتر...
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۴)