دانلود کتاب لیموناد


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب لیموناد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب لیموناد

کتاب لیموناد، به تالیف شاهین مالکی‌راد، اثری‌ست با نگرش جدید به دنیای پیرامون و راهکارهای جدید که به اندیشه و فکر آدمی در مورد دنیای پیرامون خود وسعت می‌دهد.

اندیشه و تفکر انسان گونه‌ای از خیال است. خیال نیز از تخیل سرچشمه می‌گیرد. اندیشه یا تفکر همان فکر کردن است که باعث پیشرفت تمام انسان‌ها تا به امروز شده و همان تخیل همراه با منطق است. انسان با تخیل می‌تواند به فضا رود و می‌تواند پرواز کند. می‌تواند اختراع کند، یا چیزی و یا به عبارت دیگر علمی یا علومی را کشف کند. بنابراین تفکر انسان را انسان می‌کند. 

شاهین مالکی راد در کتاب لیموناد نظرات دیگری را بیان می‌کند. از جمله اینکه خداوند نیز مطمئناً تخیل و تفکر دارد و نتیجه‌ی آن تفکر و تعقل یعنی تفکر خداوند می‌دانید می‌شود چه؟ می‌شود ما، می‌شود جهان پیرامون ما، می‌شود دنیا و کائنات و می‌شود هر آنچه در کائنات وجود دارد. چه دیده شود و چه دیده نشود و یا به عبارت دیگر: خداوند همه‌ی کائنات را در ذهن خود دارد. خداوند اراده کرده‌اند تا ما خلق شده‌ایم. 

تا کائنات خلق شدند و با اراده‌ی‌شان به ما نیز تخیل و تفکر عطا کرده‌اند. 

در بخشی از کتاب لیموناد می‌خوانیم:

اراده از صفات ثبوتیه خداوند، و «مرید» از اسماء الهی است.

گفت و گو درباره حقیقت اراده الهی، وصف ذات یا فعل بودن، قدیم یا حادث بودن، ارتباط اراده با دیگر صفات الهی، گستره آن و نیز بحث درباره گوهر اراده انسان، و چگونگی ربط آن به اراده الهی در کلام و فلسفه اسلامی سابقه‌ای دیرین دارد و در منابع اصلی معارف اسلامی مورد توجه بسیار قرار گرفته، تا آن‌جا که لفظ اراده و مشتقات آن ۱۳۷بار در قرآن آمده و کانون سخنان فراوانی از امامان معصوم (علیهم‌السلام) قرار گرفته است. 

فهرست مطالب

1: پرتغال
2: ماهی
3: مؤمن چه وظایفی در مقابل مسلمان دارد؟ و مسلمان چه وظایفی در مقابل مومن دارد؟

 ۴۰ صفحه، ۲۱۵ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-434-119-6 

چاپ ۱۳۹۶: ۷۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۵۰۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب لیموناد

برای دانلود کتاب لیموناد و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  لیموناد