دانلود کتاب صوتی مارتین لوتر


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مارتین لوتر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی مارتین لوتر

کتاب صوتی مارتین لوتر اثر باربارا ای. سامرویل، جلدی دیگر از مجموعه شخصیت‌های تأثیرگذار است که به زندگی این کشیش آلمانی و اصلاح‌طلب مذهبی می‌پردازد. این کتاب توسط رضا علیزاده به فارسی برگردانده شده و با صدای گرم و دل‌نشین آرمان سلطان زاده روایت شده است.

مارتین لوتر (Martin Luther)، کشیش متجدد و مترجم انجیل به زبان آلمانی و یک اصلاح‌طلب مذهبی بود. او یکی از تأثیرگذارترین شخصیت‌ها در تاریخ آیین مسیحیت و از پیشوایان نهضت اصلاحات پروتستانی به‌شمار می‌رود. در ۳۱ اکتبر ۱۵۱۷، مارتین لوتر تحت تأثیر اندیشه‌های اراسموس و انسان‌گرایان، اعتراض‌نامه ۹۵ ماده‌ای خود را به سردر کلیسای خود آویخت و در آن عمل پاپ و همچنین آلبر، شهریار براندنبورگ را در فروش بهشت و بخشش گناهان محکوم کرد. لوتر پایه مذهب جدید را بر خواست و تقدیر الهی گذاشت و مریدان خود را از هر واسطه یا تلاش برای دگرگون کردن سرنوشت خویش بر حذر داشت. آرامگاه او در شهر ویتنبرگ است.

مارتین لوتر در اواخر عمر به‌شدت یهودستیز شد و در نوشته‌های خود توصیه کرد که خانه‌های یهودیان نابود شده، کنیسه‌های آنان سوزانده شده، اموال آنان ضبط شده و آزادیشان سلب گردد. این نوشته‌ها باعث شده‌ است که امروزه او شخصیت بسیار بحث‌برانگیزی باشد.

در کتاب صوتی مارتین لوتر می‌شنویم:

بادهای تغییر در قرن شانزدهم در سرتاسر اروپا می‌وزید. قاره‌ای که کلیسای کاتولیک آن را متحد کرده بود، خود را دستخوش آشوب می‌دید. در کوشش برای اصلاح کلیسا گروهی از مردم دست از مذهب رسمی کشیدند، اما گروهی دیگر در درون مشغول کار بودند. تغییراتی که در سال 1517 با 95 مسئلۀ مارتین لوتر در آلمان آغاز شد، قرار بود همه‌چیز را تغییر دهد. تأثیر اصلاحات پروتستان در همه جنبه‌های زندگی مشهود بود: در خانه، حکومت و اقتصاد. اصلاح دینی پروتستان که پایی در قرون وسطی و پایی در رنسانس داشت، قرار بود کلیسا، دین و خود جهان را متحول کند. در این احوال بود که تیر صاعقه و غرش رعد، مردی را به خدمت مسیحیت درآورد به نام «مارتین لوتر». او که دانشجوی حقوق بود، می‌خواست که راهب شود. لوتر بعدها به قول خود وفادار ماند، دانشگاه را رها کرد و وارد صومعه شد. او صدای خود را علیه قدرتمندترین نظام حاکم مذهبی و سیاسی زمان، یعنی کلیسای کاتولیک، بلند کرد. این دوران به دوران اصلاح دینی پروتستان معروف شد.

فهرست مطالب

۱۲ دقیقه
فصل اول: «نه می‌توانم و نه حاضرم حرفهایم را پس بگیرم»
۱۰ دقیقه
فصل دوم: دوران مشقت
۲۱ دقیقه
فصل سوم: راهب صومعۀ سیاه
۸ دقیقه
فصل چهارم: 95 مسئله برای بحث
۱۶ دقیقه
فصل پنجم: اتهام بدعت
۶ دقیقه
فصل ششم: مجلس ورمس
۱۱ دقیقه
فصل هفتم: یونکر یورک
۹ دقیقه
فصل هشتم: کاتارینا فون بورا
۱۰ دقیقه
فصل نهم: عوض کردن مسیر تاریخ
 ۱ ساعت و ۴۲ دقیقه، ۹۶ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: ۸۰۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

راهنمای دانلود کتاب صوتی مارتین لوتر

برای دانلود کتاب صوتی مارتین لوتر و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  مارتین لوتر
داوود کرامتی
۱۳۹۶/۱۱/۶
عالی
Rose Khatib
۱۳۹۷/۱/۲
پس چرا ۳ ستاره دادید؟🤔
Monir Naghikhani
۱۳۹۷/۵/۲۰
بسیار جالب بود ممنونم از زحمات شما.
ali sahib
۱۳۹۷/۴/۲۹
جالب نبود
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۴)