دانلود کتاب مبانی و اصول سیاست گذاری با رویکرد تطبیقی (اسلام و غرب)


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب مبانی و اصول سیاست گذاری با رویکرد تطبیقی (اسلام و غرب) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مبانی و اصول سیاست گذاری با رویکرد تطبیقی (اسلام و غرب)

کتاب مبانی و اصول سیاست گذاری با رویکرد تطبیقی (اسلام و غرب) نوشته‌ی عباس چهاردولی و حمیدرضا قاسمی بنابری، مباحث سیاست و سیاست گذاری، ارزیابی و خاتمه سیاست‌ها و... را از دیدگاه‌های مختلف اسلام و غرب مورد بررسی قرار می‌دهد.

اندیشه سیاسی قلمرو معرفتی می‌باشد که در بهبود زندگی در جامعه ادامه می‌یابد. این قلمرو معرفتی با شهروندی و شهروندان و نیز با سیاست‌گذاری و سیاست‌گذاران، ارتباط ماهوی دارد. ایدئولوژی سیاسی، نوعی اندیشه سیاسی است که وضع آرمانی را ترسیم می‌کند و ادبیات سیاسی نیز، وضع هنجاری را در روایت ادبی به تصویر می‌کشد.

اندیشه سیاسی بنا به ماهیت و ضرورت وجودی خود می‌تواند نقشی بنیادی در سیاست‌گذاری اجتماعی که دست به تنظیم مناسبات و توزیع منابع و امکانات می‌زند، داشته باشد. بر این اساس خلائی که امروز بیش از پیش در حوزه‌های مختلف حس می‌گردد، نمایان کردن اندیشه سیاسی اسلامی در مقابل اندیشه‌های غربی است.

یکی از موضوعات مهم در بطن جامعه اسلامی سیاست‌گذاری یا خط‌ مشی‌گذاری توسط مسئولین و اجرا و ثمر رساندن این سیاست‌هاست. به نظر می‌رسد مبانی و اصول سیاست‌گذاری یا خط‌ مشی‌گذاری از منظر اسلامی و غربی در یک اثر مدون و جامع کمتر مورد بررسی قرار گرفته باشد.

در بخشی از کتاب مبانی و اصول سیاست گذاری با رویکرد تطبیقی (اسلام و غرب) می‌خوانیم:

علوم و فناوری‌های جدید با نگرشی مادی و با توجه به مبانی و مفاهیم معرفت شناختی، هستی شناختی، انسان شناختی و ارزش شناختی تمدن غربی شکل گرفته و حاوی ارزش‌هایی چون جدایی علم از دین و اخلاق، عقلانیت از معنویت و تعقل از ارزش هاست. از این رو، تعارض با فرهنگ‌های بومی و سلطه بر کشورها یکی از جهت‌گیری‌های اساسی آن است. افزون بر این، ماهیت مادی فرهنگ غرب و غلبه سوداگرایی بر آن، موجب تضعیف ارزش‌های اخلاقی و معنوی و نابودی منابع، امکانات و محیط زیست بشری است.

تولید علم و فناوری در جوامع اسلامی با نگرش الهی، دارای سابقه تاریخی و فرهنگی ریشه دار بوده و با هدف توانا ساختن بشر برای زندگی سعادتمند و سالم در جهان شکل گرفته است. با شروع سلطه غرب، این جوامع به تدریج از فرهنگ خود فاصله گرفته و اغلب وارد کننده علوم و فناوری‌های تقلیدی، ناسازگار با منابع بومی، غیر مرتبط با نیازهای اساسی آنان، اسراف گرا، غیر مولد، و مخرب شدند.

 ۲۶۶ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-6885-28-7 

چاپ ۱۳۹۸: ۵۳۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: ضرورت حکومت اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران
فصل دوم: مبانی سیاست و سیاست‌گذاری
فصل سوم: مبانی سیاست و سیاست‌گذاری (خط مشی‌گذاری) غربی
فصل چهارم: اجرای سیاست‌ها
فصل پنجم: ارزیابی و خاتمه سیاست‌ها (خط مشی‌ها)
فصل ششم: سیاست‌های کلان نظام و قابلیت‌های حیاتی و کلیدی موفقیت
فهرست منابع و مأخذ

راهنمای دانلود کتاب مبانی و اصول سیاست گذاری با رویکرد تطبیقی (اسلام و غرب)

برای دانلود کتاب مبانی و اصول سیاست گذاری با رویکرد تطبیقی (اسلام و غرب) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مبانی و اصول سیاست گذاری با رویکرد تطبیقی (اسلام و غرب)