دانلود مجله ملی عکاسی - مهر 1396

  • ناشر: مجله ملی عکاسی
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی مجله ملی عکاسی - مهر 1396 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانهنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی مجله ملی عکاسی - مهر 1396 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی مجله ملی عکاسی - مهر 1396

مجله ملی عکاسی - مهر 1396 منتشر شد. مصاحبه اختصاصی با پترلیک، ماجراجویی‌های عکاسانه، از بوکه چه می‌دانید؟  از جمله عناوینی هستند که در این شماره می‌خوانید.

برای ما عجیب نیست که ضربان قلب‌مان در انتظار دیدن عقابی در دوردست حتی در صف اتوبوس به شماره بیفتد یا در هیجان دیدن یک چکاوک یا دم جنبانکی که صبحگاه به هوای جمع کردن خرده‌های نان جلوی نانوایی محل بی‌خیال ماشین‌هایی که با عجله صاحبان‌شان را با خود می‌برند دو چندان شود و نفس‌مان از حضور یک سبزه قبا و یا طوطی زیبا روی تنها درخت حیاط کوچک خانمان تنگ شود. بیخود شویم از کشف لانه بلدرچین و کبک‌های خوش خرام در سینه کش تپه ماهورهای ورجین و سرخه حصار. دست پاچه شویم از عبور نامحسوس کرکس سیاه از بالای سرمان در پهنه کویر قم کنار دریاچه حوض سلطان و دست‌هایمان در گرما یخ کند از این که به ناگهان در پس آبشار تنگه واشی و یا سختون‌های به هم پیچیده در بالای آبشار آب پری شهرتان نور به ناگهان عقابی بالغ در چند قدمی ما روی زمین بنشیند و بی‌خیال بال‌هایش را برای لحظه‌ای استراحت را در مقابل لنز 105 - 28 ما بگستراند.

چند بار شبانه راه افتادیم تا ستیغ آفتاب یال شرقی دماوند را از دست ندهیم تا از کل و بزهای پای قله ساکار عکاسی کنیم و چند بار زود حرکت کردیم تا هرم ظهر کویر برای عکاسی از روباه شنی از دست ندهیم. تو با همراه کردن دوست خوبت که به گردن آویخته‌ای و در پهلو پناه دادی با شکوه‌تر می‌شوی. وقتی با هم نگریس‌تنتان را تماشا می‌کنم لذت می‌برم. من و تو نمی‌توانیم نگاه گذرا داشته باشیم بر روی آنچه که می‌بینیم. نوعی دیگر دیدن هدف مشترک‌مان شده است. تو پذیرفته‌ای که من باورت می‌کنم. نگاه ما دیگر نگاه ساده یک رهگذر بر طبیعت و حیات وحش به تاراج رفته این مرز و بوم نیست.

دیگر نگاه ساده یک خواننده گذری در کنار کیوسک روزنامه فروشی بر زحمات بی‌دریغ مدیر مسئول و تحریریه در موسسات نور رویایی و دانش عکاسی نیست. هیچ گاه از سنگینی یار خوبت و سنگینی رسالت بر عهده گذاشته شده‌ات به واسطه این دوستی شکایت نکرده‌ای و هیچ گاه از آموختن رازهای درونش و درونت دست نکشیده‌ای. آری همت تو مثال زدنی است. تو چون من می‌دانی که اگر حواست نباشد دوربین مانند تیغ دو لبه است و اسب چموش که کار دست آدم بی‌توجه و سوارکار ناشی می‌دهد. پس آگاهانه بخوان و بیاموز و عکس بگیر تا من و ما هم مثل تو متفاوت از دیگران ببینیم و همان طور که از عکس‌هایت لذت می‌بریم برای حفظ و حراست آنچه که از بقایای چند هزار ساله طبیعت و حیات وحش سرزمین‌مان مانده است بکوشیم.

مجله ملی عکاسی اولین نشریه تخصصی عکاسی طبیعت، گردشگری و محیط زیست است.

فهرست مطالب

سخن سردبیر
مصاحبه اختصاصی با پترلیک
ماجراجویی‌های عکاسانه
از بوکه چه می‌دانید؟
من آبشارها را دوست دارم
آشنایی با چادر و چادر زدن
عکاسی معماری
خزر تا خلیج

 ۶۲ صفحه، ۶ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
چاپ ۱۳۹۶: ۲۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۰۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانهنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود مجله ملی عکاسی - مهر 1396

برای دانلود مجله ملی عکاسی - مهر 1396 و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود  مجله ملی عکاسی - مهر 1396