دانلود کتاب مجموعه داستان های صمد بهرنگی

  • از: صمد بهرنگی
  • ۴۱۹ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب مجموعه داستان های صمد بهرنگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب مجموعه داستان های صمد بهرنگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مجموعه داستان های صمد بهرنگی

صمد بهرنگی دردوم تیرماه 1318 در محله چرنداب در جنوب بافت قدیمی تبریز در خانواده ای تهیدست چشم به جهان گشود. پدر او عزت و مادرش سارا نام داشتند .صمد دارای دو برادر و سه خواهر بود .پدرش کارگری فصلی بود که اغلب به شغل زهتابی(آنکه شغلش تابیدن زه و تهیه کردن رشته تافته از روده گوسفند و حیوانات دیگر باشد) زندگی را میگذراند وخرجش همواره بر دخلش تصرف داشت. بعضی اوقات نیز مشک آب به دوش می گرفت و در ایستگاه «وازان» به روس ها و عثمانی ها آب می فروخت. بالاخره فشار زندگی وادارش ساخت تا با فوج بیکارانی که راهی قفقاز و باکو بودند. عازم قفقاز شود. رفت و دیگر باز نگشت.

صمد بهرنگی معلم، منتقد اجتماعی، مترجم، داستان‌نویس، و محقق در زمینه فولکلور آذربایجانی بود. عمر موثر آثار و افکار صمد بسی فراتر از عمر کوتاه اوست. قصه‌های او، که بعضأ توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تبلیغ میشدند، نوعی قهرمانگرایی عاری از نفس پرستی را در میان نسل جوان رواج داد.

فهرست مطالب

ماهی سیاه کوچولو
اولدوز و کلاغ‌ها
اولدوز و عروسک سخن گو
کچل کفتر باز
پسرک لبو فروش
سرگذشت دانه‌ی برف
پیرزن و جوجه‌ی طلایی‌اش
دو گربه روی دیوار
سرگذشت دومرول دیوانه سر
افسانه‌ی محبت
یک هلو و هزار هلو
۲۴ ساعت در خواب و بیداری
کوراوغلو و کچل حمزه
تلخون
بی نام
عادت
پوست نارنج
قصه‌ی آه
آدی و بودی
به دنبال فلک
بز ریش سفید
گرگ و گوسفند
موش گرسنه

 ۲۹۲ صفحه، ۶۸۶ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۴، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

راهنمای دانلود کتاب مجموعه داستان های صمد بهرنگی

برای دانلود کتاب مجموعه داستان های صمد بهرنگی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مجموعه داستان های صمد بهرنگی
کاوه درفشی
۱۳۹۶/۷/۳
بسیار عالی و جالب است حتما یک دور مطالعه کنید.
محمد حسن کهنسال
۱۳۹۵/۹/۱۵
خیلی عالی بود .آدم با خوندش غرق داستان میشه و یه تصویر ذهنی از داستان می سازهآدم یه جورایی با شخصیت داستان ها رابطه برقرار میسازه
Bita Hajifaraj
۱۳۹۶/۴/۶
تأمل برانگیز ممنون و درود برشما
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲۱۹)