دانلود کتاب مجموعه مطالعات هوش هیجانی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب مجموعه مطالعات هوش هیجانی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مجموعه مطالعات هوش هیجانی

کتاب مجموعه مطالعات هوش هیجانی، مجموعه پژوهش‌هایی بر پایه سوالات و نیازهای والدین ایرانی در فرآیند پرورش کودکان است که توسط محمدعلی اقلامی، فاطمه امینیان، زهره هاشمی و ربابه داربری تالیف شده است.

تعلیم و تربیت، فراهم کردن شرایط مناسب برای ظهور استعدادها و توانمندی‌هایی است که در نهاد انسان‌ها وجود دارد و به این اعتبار، زمینه‌های تربیت فرزندان عبارتند از: «خانه، مدرسه و جامعه.» تاثیر هرکدام از زمینه‌های فوق می‌تواند مستقیماً در تربیت قرزندان مشاهده گردد. در گذشته‌های نه چندان دور مدرسه در زمینه آموزش و پرورش فرزندان حرف اول را می‌زند ولی هم اکنون با پیشرفت علم اطلاعات و گسترش رسانه‌های اجتماعی نمی‌توان نقش تربیتی را محدود به مدرسه دانست بلکه باید پذیرفت که خانواده و جامعه نقش برجسته‌تری در این ارتباط دارند. بنابراین باید تلاش کنیم تا اهداف تربیتی خانه و مدرسه را هماهنگ سازیم. 

نقش تربیتی خانواده در هیچ زمان و شرایطی نمی‌تواند به وسیله سایر عوامل تحقق یابد. چنانچه مدرن‌ترین و‌سایل ارتباط جمعی هم به میان آیند، نخواهند توانست جای خانواده را در زمینه تربیت بگیرند. زیرا رابطه والد و فرزند یک رابطه منحصر به فرد است. هم به جهت تکوینی و زیستی، فرزند پاره تن خانواده و هم به جهت اکتساب و تشریعی نخستین نگرش‌ها و طرز تلقی‌ها و بصیرت‌ها از طریق خانواده در وجود فرزند شکل می‌گیرد. 

هرچند شرایط موجود در زندگی و شرایط اجتماعی - اقتصادی ظاهراً نقش خانواده را تضعیف کرده است ولی نمی‌توان تاثیر خانواده را نادیده گرفت و در جهت تقویت آن تلاش نکرد. نیاز به شناختی فراتر از شناخت تجربی و عام برای والدین لازم و ضروری است. در کشور ما نیز از سال 1350 برنامه آموزش خانواده با اهداف برگزاری دوره‌های آموزشی، شامل: ویژگی‌های خانوادگی، ارتقاء آگاهی دانسته‌های تربیتی و رفع نیاز آنان، در جهت تحکیم روابط خانوادگی، شروع به فعالیت نموده است. 

مدرسین آموزش خانواده در آموزش و پرورش پرچم‌دار این وظیفه هستند که با تسلط به مبانی آموزش بزرگ‌سالان و شناخت ویژگی آنان و تسلط بر ابعاد علمی - آموزشی و اعتقادی، اخلاقی و اجتماعی والد و فرزند و با بروز کردن اطلاعات خود در زمینه‌های عوامل موثر در استحکام خانواده؛ روش‌های فرزند پروری و... می‌توانند گامی موثر در این راستا بردارند. 

کتاب مجموعه مطالعات هوش هیجانی، حاصل مطالعه؛ تحقیق و پژوهش مدرسانی است که به طور مستقیم با والدین فرزندان این مرز و بوم سر و کار دارند و آنچه مورد پژوهش و تحقیق واقع داشته‌اند، همانا سوالات و نیازهای والدینی است که هر روز جهت تربیت فرزندان خود با آن مواجه بوده‌اند.

فهرست مطالب

پیشگفتار
فصل اول: هوش هیجانی و راه‌های کنترل آن
فصل دوم: مدیریت هیجانات، مهارت هوش هیجانی
فصل سوم: رابطه هوش‌هیجانی و نمره استعداد تحصیلی (هوش شناختی) با رفتارهای پرخطر و پیشرفت‌تحصیلی
فصل چهارم: تربیت هوش هیجانی

 ۱۱۸ صفحه، ۵۲۲ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8415-65-7 

چاپ ۱۳۹۵: ۱۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۶۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب مجموعه مطالعات هوش هیجانی

برای دانلود کتاب مجموعه مطالعات هوش هیجانی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مجموعه مطالعات هوش هیجانی
Kimia Myh
۱۳۹۷/۹/۳
👏
mohsen ebi
۱۳۹۷/۸/۶
این اصلا کتاب نیست. یک پژوهش سازمانیه و عملا چیز خاصی جز دستاوردهای اماری و پژوهشی نیست. ارزش خاصی برای خوندن نداره چون چیز خاصی در مورد هوش هیجانی نمیگه.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)