دانلود کتاب مجموعه مقالات حقوقی، تاریخی، اجتماعی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب مجموعه مقالات حقوقی، تاریخی، اجتماعی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مجموعه مقالات حقوقی، تاریخی، اجتماعی

کتاب مجموعه مقالات حقوقی، تاریخی، اجتماعی نوشته‌ی نعمت الله صالحی نجف آبادی، از مقالاتی تشکیل شده که تمامی آن‌ها به جز وحدت اسلامی، در عصر سلطه طاغوت و خفقان سیاسی نوشته شده‌اند.

مقاله وحدت اسلامی در زمان جمهوری اسلامی و در فضای آزاد سیاسی به نگارش درآمده و هدف آن دعوت به همبستگی و اتحاد اسلامی است. با امید اینکه جامعه‌ی اسلامی روز به روز بیشتر به ضرورت این وحدت در جهان متلاطم امروز پی ببرد و همانطور که اسلام خواسته آن را تحقق بخشد.

نعمت الله صالحی نجف آبادی را بیشتر بشناسیم:

نعمت‌الله صالحی نجف آبادی دارای آثار ارزشمندی است که کتاب معروف ایشان شهید جاوید نام دارد. او در این اثر به بیان نظریات محققانه‌ای پیرامون قیام امام حسین پرداخته و مسائل مربوط به آن خود بخشی از تاریخ انقلاب اسلامی ایران محسوب می‌گردد.

نعمت‌الله صالحی نجف آبادی در حدود سال 1302 در شهر نجف آباد اصفهان به دنیا آمد و بعد از گذراندن تحصیلات ابتدایی در سن 15 سالگی برای دریافت علوم دینی به اصفهان رفت و پس از خواندن ادبیات عرب و ... رسائل و مکاسب را نزد حاج آقا رحیم ارباب و حاج شیخ محمد حسن عالم نجف آبادی دایی خویش و نیز آقای فیاض فرا گرفت و اوایل مرجعیت آیت‌الله بروجردی در سال 1325 به قم آمد و اولین دوره خارج فقه و اصول را در کنار او یاد گرفت. او در مبارزات اجتماعی و سیاسی زیاد شرکت می‌کرد.

در بخشی از کتاب مجموعه مقالات حقوقی، تاریخی، اجتماعی می‌خوانیم:

بالاخره خلیفه سوم با آتش خشم و قهر ملت سوخت و به دست عدالت خواهان کشته شد و فدای هوس‌ها و طغیان‌ها و جاه طلبی‌های دستگاه حاکمه بالاخص مروان حکم مشاور سیاسی خود گردید و به انتظار مردم مصر و عراق و حجاز و سایر بلاد اسلامی خاتمه داد.
بدیهی است که با قتل خلیفه قدرت به دست عناصر انقلاب افتاد و افکار عمومی هم که از تعدیات حکومت ساقط شده، رنج فراوان کشیده بود پشتیبان انقلابیون بود.

امر مهمی که در آن موقع حساسیت فوق العاده‌ای داشت، رهبری نهضت و انقلاب بود که در نتیجه آن نهضت درست به ثمر برسد گرچه به وجود آوردن بک انقلاب و نهضتی که متکی بر حق طلبی و عدالت‌خواهی باشد دشوار است، ولی رهبری و مراقبت به ثمر رساندن انقلاب دشوارتر و مهم‌تر است.

 ۱۹۸ صفحه، ۴ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-5731-09-7 

چاپ ۱۳۹۳: ۲۲۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۸۸۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

چرا علی (ع) زمامداری را قبول کرد؟
آیا اسلام دین خون و شمشیر است؟
گوشه‌ای از سیاست خارجی اسلام
یک نیروی مرموز
رابطه‌ی حقوق و اخلاق
بانوی مهربان در کنار پدر
علی مردی که دنیا او را نشناخت
عید غدیر یا روز ولایت عهد علی (ع)
آیا علی قاتل خود را بیدار کرد؟
علی (ع) در بستر شهادت
فاطمه بانوی نمونه
یک امتیاز روشن قرآن
مقایسه‌ی تواریخ قرآن با کتب عهدین
وحدت اسلامی

راهنمای دانلود کتاب مجموعه مقالات حقوقی، تاریخی، اجتماعی

برای دانلود کتاب مجموعه مقالات حقوقی، تاریخی، اجتماعی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مجموعه مقالات حقوقی، تاریخی، اجتماعی