دانلود کتاب صوتی محاکمات نورنبرگ


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی محاکمات نورنبرگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

خرید کتاب صوتی
 ۳ ساعت و ۱۷ دقیقه، ۱۸۳ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ تومان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

معرفی کتاب صوتی محاکمات نورنبرگ

کتاب صوتی محاکمات نورنبرگ اثر جان داونپورت، به معرفی مختصر درباره‌ی محاکمه‌ی سران نازی توسط متفقین می‌پردازد و به شنوندگان کمک می‌کند تا بیشتر با روند این محاکمات همراه شوند. این کتاب توسط مهدی حقیقت خواه ترجمه و با صدای گرم و گویا آرمان سلطان زاده روایت شده است.

حزب ناسیونال سوسیالیست آلمان یا به اختصار حزب نازی به مدت دوازده سال از 1933 تا 1945 بر آلمان حکومت کرد و بر زندگی بیش از 65 میلیون نفر ساکنان آن تسلط داشت. نازی‌ها تحت رهبری آدولف هیتلر درصدد برآمدن نظام تازه‌ای بودند تا آن را به اروپا تحمیل کنند. آن‌ها به هنگام ایجاد این نظام تازه بر آن شدند تا هر کس را که به لحاظ سیاسی با آن‌ها مخالفت کند یا اینکه با معیارهای نژادی آن‌ها منطبق نباشد به زندان بیندازند یا بکشند.

کتاب صوتی محاکمات نورنبرگ (The Nuremberg trials) به شرح رویدادهای بعد از جنگ دوم جهانی می‌پردازد. بعد از پایان این جنگ بزرگ فاتحان جنگ بیش از همه در پی بازداشت و مجازات سرکردگان حزب نازی بودند. بسیاری از نازی‌ها در بهار 1945 از دست متفقین گریختند. هیتلر و نزدیک‌ترین دستیارانش خودکشی کردند. دیگر مقامات عالی‌رتبه همه مخفیانه از اروپا خارج شدند اما 22 تن از بدنام‌ترین مجرمان فرصت فرار نیافتند. آن‌ها توسط متفقین بازداشت شده و برای محاکمه به دادگاه نظامی بین‌المللی تحویل داده شدند و در ۲۰ نوامبر ۱۹۴۵ میلادی، دادگاه نورنبرگ به منظور محاکمه ۲۲ نفر از رهبران آلمان نازی که باعث کشته شدن و متلاشی شدن زندگی بیش از ۵۰ میلیون نفر، توسط متفقین جنگ جهانی دوم شده بودند تشکیل شد. این دادگاه در شهر نورنبرگ آلمان برگزار شد.

قضات و حقوق‌دانان از آمریکا و انگلیس و فرانسه و اتحادیه شوروی از ماه اوت 1945 تا سپتامبر 1946 در نورنبرگ گرد آمدند تا در دادگاه با مردانی روبرو شوند که به یک برنامه وحشتناک و آدم‌کشی بزرگ جامه عمل پوشانده بودند. ریاست دادستان‌ها را راربرت اچ. جکسون به عهده داشت و بیش از پنج میلیون صفحه مدرک به همراه هزاران حلقه فیلم از هولوکاست و ده‌ها شاهد را به دادگاه ارائه کرد.

در بخشی از کتاب صوتی محاکمات نورنبرگ می‌شنویم:

سایه نفرت از نازی ها که پس از تجاوز به لهستان در سال 1939 فرو افتاد تا 1945 بر تمام اروپا سیطره داشت و تنها با فروپاشی کامل آلمان که به کابوسی برای همه تبدیل شده بود، از بین رفت."

فهرست مطالب

۱۳ دقیقه
پیشگفتار: جنایت و جنایتکاران
۲۳ دقیقه
فصل اول: زندانی کردن
۵ دقیقه
ضمائم فصل اول
۲۴ دقیقه
فصل دوم: بازجویی ها
۳ دقیقه
ضمائم فصل دوم
۲۳ دقیقه
فصل سوم: دادستان ها، متهمان و قضات
۵ دقیقه
ضمائم فصل سوم
۲۱ دقیقه
فصل چهارم: دادرسی آغاز می شود
۶ دقیقه
ضمائم فصل چهارم
۲۸ دقیقه
فصل پنجم: نازی ها در جایگاه
۴ دقیقه
ضمائم فصل پنجم
۲۵ دقیقه
فصل ششم: داوری
۷ دقیقه
ضمائم فصل ششم
۱۰ دقیقه
پسگفتار: عدالت پس از نورنبرگ

راهنمای دانلود کتاب صوتی محاکمات نورنبرگ

برای دانلود کتاب صوتی محاکمات نورنبرگ و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی محاکمات نورنبرگ
Hossein Sadeghi
۱۳۹۶/۸/۱۷
بسیارزیباوآموزنده
فرهنگ ظریف بشارتی
۱۳۹۶/۱۱/۱
واقعا لذت بردم
خیلی اطلاعات رو نمیدونستم که تو کتاب اومده بود
ممنونم
محمد جعفری
۱۳۹۶/۱۰/۱۶
واقعا عالی بود خیلی وخته دنبال ی فرست مناسب برای مطالعش میگشتم که خدارو شکر کتاب صوتیشو شما داشتین عالی بود مخصوصا گوینده.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۸)