دانلود کتاب مدیریت و درمان افسردگی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب مدیریت و درمان افسردگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مدیریت و درمان افسردگی

کتاب مدیریت و درمان افسردگی اثر کوام مکنزی، راهنمای کاربردی برای شناخت درجات مختلف افسردگی و طرز مواجهه با آن، درمان دارویی یا روانشناختی آن، در افراد، در خانواده‌ها و در جامعه است.

همۀ ما گاهی دچار حالت ناامیدی و افسردگی می‌شویم. مثلاً وقتی روابط ما با دیگران از هم پاشیده می‌شود، ممکن است شوکه شویم؛ گریه کنیم، غذا نخوریم، عصبانی شویم، خوب نخوابیم و بدخلق و مضطرب شویم. این حالت معمولاً پس از چند روز برطرف می‌شود و شخص به زندگی طبیعی باز می‌گردد؛ و شاید بگوید که دچار «افسردگی»، «بدعلاقگی به زندگی»، «بیزاری» و «دمق» شده بودم.

اما آنچه پزشکان آن را افسردگی می‌نامند، حالت افسردگی و نومیدی به این شکل نیست. بلکه این اصطلاح برای تعریف بیماری شدیدتری به کار می‌رود که حداقل چند روز طول می‌کشد و بر جسم و روح شخص اثر می‌گذارد. چنین بیماری ممکن است بی‌هیچ دلیلی بروز کند و زندگی فرد را تهدید کند. هیچ‌وقت وجود یک تک‌علامت نمی‌تواند نشانگر وجود افسردگی و یا به قول معروف افسردگی بالینی در فرد باشد. بسیاری از علائم شبیه یکدیگرند، اما وقتی فرد به افسردگی مبتلا می‌شود این علائم شدیدتر می‌گردند و مدت بیشتری ادامه می‌یابند. اگر حالت نومیدی و افسردگی بر تمام ابعاد زندگی شما تأثیر بگذارد، 2 یا چند هفته ادامه داشته باشد، و یا به حدی برسد که به فکرخودکشی بیافتید، کار صحیح آن است که از دیگران یاری بطلبید.

در کتاب مدیریت و درمان افسردگی (Family Doctor Guide To Depression) نوشتۀ کوام مکنزی (Kwame Mckenzie) با سه اصطلاح خفیف، متوسط و شدید آشنا می‌شوید. این سه اصطلاح برای شرح طبقه‌بندی کلی بیماری افسردگی به کار می‌روند. هریک از این موارد ویژگی‌های خاص خود را دارند که قابل تمایز از بقیه می‌باشد.

افسردگی خفیف
در این نوع افسردگی حالت نومیدی و افسردگی ایجاد می‌شود و از بین می‌رود و بیماری اغلب پس از یک رویداد خاص و ناراحت کننده بروز می‌کند. شخص مضطرب و نیز حالتی غمگین و افسرده دارد. همۀ تلاشی که باید برای درمان این نوع افسردگی انجام داد (در بیشتر اوقات) تغییر در نحوۀ زندگی بیمار می‌باشد.

افسردگی متوسط
در افسردگی متوسط، حالت افسردگی و نومیدی پایدار است و شخص علائم جسمی بیماری را نیز آشکار می‌کند، هر چند این علائم از شخصی به شخصی دیگر فرق می‌کند. تغییر در نحوۀ زندگی در برطرف ساختن این نوع افسردگی زیاد مؤثر نیست و درمان دارویی باید صورت گیرد.

افسردگی شدید
افسردگی شدید زندگی فرد را تهدید می‌کند و علائم بیماری آن شدید است. فرد دارای علائم جسمی، کژپنداری و توهم است. حتماً باید به محض مشاهده این نوع علائم به پزشک مراجعه شود.

فهرست مطالب

مقدمه
1- تعریف افسردگی
2- عوامل بروز افسردگی
3- انواع افسردگی
4- خودیاری بیمار افسرده
5- درمان افسردگی
6- زنان و افسردگی
7- اندوه و داغ عزیزان
8- یاری خانواده و دوستان

 ۹۶ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-7935-34-0 

چاپ ۱۳۹۰: ۲۸۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۵۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب مدیریت و درمان افسردگی

برای دانلود کتاب مدیریت و درمان افسردگی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مدیریت و درمان افسردگی
نسرین حسینی
۱۳۹۶/۱۰/۳
خوب نبود. خیلی پراکنده حرف زده بود
Mehdi Tamadon Rastegar
۱۳۹۶/۴/۷
کتاب عالی و خوبی است.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)