دانلود کتاب مرداب سایه‌ها: مجموعه داستان


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب مرداب سایه‌ها: مجموعه داستان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مرداب سایه‌ها: مجموعه داستان

کتاب مرداب سایه‌ها: مجموعه داستان، تالیف محمد سلامت محمدی، مجموعه‌ای از 10 داستان‌ کوتاه است. داستان‌هایی که از تنهایی انسان‌های این دنیا حکایت می‌کنند. ‌بین این انسان‌های تنها روابط شکننده‌ای وجود دارد که با کوچک‌ترین اشاره‌ای به تکه‌های ریزی تبدیل می‌شوند. 

براستی چرا آدم‌های داستان‌های مرداب سایه‌ها: مجموعه داستان، موهومات عجیبی در سر دارند... 

در بخشی از کتاب مرداب سایه‌ها می‌خوانیم:

چُرت‌خوابِ زیر سایه‌ توت کهن‌سال برایم رؤیایی دست‌ نیافتنی شده بود. یادم آمد روزهای سوخته‌ای که بر باد رفته بودند با چند هزار واژه‌ سُربی اخته و مشتی کلمه‌های پوچ و بی‌هوده و بعد، دویدن در سراب هیچ‌ها و رسیدن به جایی که نمی‌خواستی حتی فکرش را بکنی. یاد آشنا و عزیزی را زیر پرده‌های خودخواهی و لجاجت عادلانه، پنهان کردن. به تیرِ نرم آهنگ مادر، وقتی از دل بر می‌آمد، و با ناله‌هایی دعا و نفرین در دهلیزهای تنگ و بن‌بست گوش‌هایم... سواران تیزپای روزهای دیگری که می‌رسیدند و بر باد می‌رفتند.

و من باز هم، ایستاده و مغرور چون گرگ سنگی با دیدگان خیره به ناکجای کجاها؛ به غروب لحظاتی که برای از دست دادن‌شان هیچ عجله‌ای نداشتم که بعدِ من، همه آوار می‌شوند همین‌جا، در بیتوته‌گاهم با ترس و ندامت. و لااقل باورم شود، یک بار دیگر خواهم رفت و باز خواهم آمد. در دل به این امید واهی که حیوان سنگی تکانی نخواهد داد به خود و بار دیگر، زیر شکم دایره‌ مانندش خواهم خفت...

بعد غرق در اوهام گنگ آن مرد می‌شدم. او که فقط می‌آورد با دست‌های زمخت و لب‌های پُر سکوت و راز، تا چندین چوب‌ خط را دور از درد گرسنگی، اضافه کنیم بر دیگری... و او رفت و رفت. گویی قرن‌ها است می‌رود. بعد، ما، دو تن، ماندیم و مادر با نگاه مهربان و حصار آسودگی و امنش. حیف! اندک بود و زود از یاد رفت...

فهرست مطالب

گوسفند کور
آتلی‌شاه‌به‌ییم
به‌ آرامی بشتاب
باور کنین هیچ‌کسو ندیدم
حوالی ساعتِ یازده
مجسمه
مرداب سایه‌ها
مورچه‌سوار
سریه‌ خانم
کلافِ‌ سردرگمِ انگشت ششِ میرزا در هوا می‌چرخد!

 ۱۱۲ صفحه، ۸۴۰ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-243-041-3 

چاپ ۱۳۸۹، قیمت الکترونیکی: ۴۹۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب مرداب سایه‌ها: مجموعه داستان

برای دانلود کتاب مرداب سایه‌ها: مجموعه داستان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب مرداب سایه‌ها: مجموعه داستان