دانلود کتاب مرگ با افتخار


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب مرگ با افتخار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مرگ با افتخار

کتاب مرگ با افتخار نوشته‌ی جان گونتر، داستان پسری پرجنب و جوشی را به تصویر می‌کشد که در سن هفده سالگی به دلیل داشتن تومور مغزی جان خود را از دست می‌دهد.

در طی این سال‌ها جان گونتر (John Gunther) و همسر سابق فرانسوی‌اش تمام تلاش خود را می‌کنند تا جانی با سرطان خود مقابله کند و دوباره یه زندگی شاد و راحت خود برگردد.

در آخرین ماه‌های زندگی‌اش جانی تصمیم می‌گیرد تا مطالعات دبیرستان خود را کامل کند. صحنه فارغ‌التحصیلی او یکی از قدرتمندترین و دلهره‌ آورترین لحظه‌ها در کل کتاب است. جانی آرامش شجاعت و شوخ طبعی خود را تا پایان عمر حفظ کرد و در ژوئن 1947 کمتر از یک ماه بعد از فارغ‌التحصیلی‌اش از دنیا رفت.

در بخشی از کتاب مرگ با افتخار (Death be not proud) می‌خوانیم:

جانی اجازه دادند تا در یکم جون21 از بیمارستان مرخص شود و با ما به منزل به یاد، اما تا 20 جون می‌بایست برای معالجه از طریق اشعه‌ی ایکس هرروز صبح به بیمارستان مراجعه می‌کرد، همچنین به او اجازه داده شد تا او را به خانه‌ی ییلاقی ما در کِنِک تی کات 22 ببریم تا یک تابستان آرامی را در اونجا داشته باشد.

معالجه با اشعه‌ی ایکس خیلی جانی را ضعیف کرده بود، و به نظر می‌رسید که نمی‌تونه راه برود حتی از هال خانه تا داخل ماشین. پزشکان هم معالجه‌ی بیشتر را بعد از 20 جون عاقلانه نمی‌دانستند، درحالی‌که برایشان هنوززود بود تا بفهمند که آیا غده کوچکتر شده یا نه. استفاده‌ی بیشتر از اشعه‌ی ایکس مسلماً سبب از بین رفتن اجزاء تشکیل دهنده‌ی بدن می‌گردید و قدر مسلم غده را نیز از بین می‌برد و همچنین برای خون و استخوان و پوست نیز مضربود. پزشکان می‌بایست تصمیم می‌گرفتند که چقدر اشعه به جانی بدهند، همانطوریکه دکتر پوت نی م تصمیم گرفت که چقدر از غده‌ی جانی را خارج کند.

صبح دشوار و کسل کننده‌ای بود، رانندگی در سطح شهر از داخل خیابانهای شلوغ و هدایت با دقت و آهسته‌ی جانی بداخل ساختمان بیمارستان کار سختی بود، پزشکان کمک کردند تا روی میز معالجه قرار بگیرد سپس یک دستگاه برقی را به سرش وصل کردند، پس از اتمام کار با اشعه سر جانی را دوباره باند پیچی کردند و پس از کمی‌ گفتگوی کوتاه جانی با دکترها مجدداً رهسپار خانه شدیم.

جانی در اولین دقایق ورود به خانه همان کاری را کرد که ما انتظارش را داشتیم، رفت سراغ کتاب‌ها و یکی از آن‌ها را که در مورد غده‌ی مغزی بود آورد و شروع به مطالعه نمود، اما خیلی آرام گذاشت کنار چون در آن خوانده بود که غده سبب از دست رفتن بینائی چشمان می‌گردد. نمی‌توانم حقیقت موضوع را که در ذهن و خاطرم بود توضیح بدم، جانی هم برای لحظه ایی عصبانی شده بود ولی تسلیم تصمیمی بود که ما برایش گرفته بودیم.

فهرست مطالب

بخش اول: سایه‌ی مرگ در چهره
بخش دوم: خیلی از کارهایم مونده که باید انجامش بدم
بخش سوم: مردن با جرأت
بخش چهارم: تلاش برای زنده ماندن
بخش پنجم: خوراک درمانی
بخش ششم: بازگشت به خانه
بخش هفتم: سرطان
بخش هشتم: در آغوش مرگ
بخش نهم: بدرود
بخش دهم: سخنان مادر

 ۱۴۴ صفحه، ۲۳۶ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-289-432-8 

چاپ ۱۳۹۵، قیمت الکترونیکی: ۱۱۰۰۰ ت - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب مرگ با افتخار

برای دانلود کتاب مرگ با افتخار و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مرگ با افتخار