دانلود کتاب مشق های خط خورده


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب مشق های خط خورده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مشق های خط خورده

آن چه پیش روی شماست مجموعه اشعاری است که از دوران نوجوانی و جوانی تا به حال سروده و به رشته تحریر درآورده ام و حال با تمام وجود در منظر شما قرار می دهم و امیدوارم مورد توجه و استفاده علاقه مندان به شعر و ادب در سراسر میهن اسلامیمان ایران بزرگ و باستانی قرار گیرد. اما چند سخن در باب شعر و ادب:
ادبیات همان گونه که از نامش آشکار است، بیان نکات ادبی و ذوقی و ظریف فکری انسان ها از زمان گذشته تا به حال است که رشد و توسعه آن بدون درک احساساتِ لطیف ممکن نخواهد بود. وقتی به احوال و زندگانی شاعران و ادیبان توجه می کنیم به وضوح در میابیم که اکثر آنها دارای عواطف و احساسات لطیف و نغز و زیبا هستند که اگر غیر از این بود، امکان نداشت بتوانند حتی یک بیت شعر هم بسرایند.
شاید بتوان گفت که شعر یک حس درونی و فطری است که با فراهم شدن شرایط ذوقی و احساسی در برخی از افراد در قالب الفاظ موزون مسجّع بیان می شود. به عقیده ی من شعر تمام احساسات شاعر را به صورت زیبا و شگفت آوری بیان می کند و چون از دل برمی خیزد لاجرم بر دل می نشیند و البته در این مسیر و در گذر زمان همانند نهالی است که در فرایند رویش خود نیاز به باغبانی دارد که از آن، درخت تنومند و پر ثمری بسازد و این باغبان مهربان در زندگی من کسی نبود به جز دبیران ادبیات دوران راهنمایی و دبیرستانم ... زمانی که با نوشتن انشاءهای زیبا و خواندن آنها در کلاس درس با تشویق پُرشورشان مواجه می شدم تا این که با تلاش و راهنمایی دبیران ارزنده ام به انجمن ادبی شهرستان شوشتر راه یافتم و از آشنا شدم، که تأثیر بسیاری » دکتر امین پور « سال 5403 با آثار در رشد و شکوفایی این هنر گرانمایه در من گردید به طوری که پس از درگذشت آن بزرگوار که خداوند او را رحمت کند، چندین شعر در مدح او نوشتم که در پایان همین کتاب آمده است.

فهرست مطالب

تقدیم به
پیشگفتار
نماز
بیداری
رؤیای وصل
قافله دل
سوز قلم
مهر پدر
عروج
از اسارت تا شهادت
رقص قلم
درد هجران
چرا
چاپاره
رستگاری یک
آرزوی یک روباه
زیرکان
مادر
حاجیان
درد قلم
مشک خونین
نا امیدی
رستگاری دو
عالمان
سیمای آینه
کارگر
دستان حق
واقعه ی کربلا
فغان مادر
سخنی با دل
در رثای قیصر
برای تو
به یاد قیصر
به یاد استاد
نامه ی ترحیم
آیینه دل
حقیقت
به یاد پرستار کبری آقایی
نوجوان فهمیده
شهید
شوق وصلت
برای سنگ قبر مادرم
واژه نامه

 ۸۳ صفحه، ۱۵۴ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-93775-3-4 

چاپ ۱۳۹۲: ۴۲۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۰۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب مشق های خط خورده

برای دانلود کتاب مشق های خط خورده و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مشق های خط خورده