دانلود کتاب معجزه چسب زخم: درمان زخم‌های عاطفی و مسیری به سوی زندگی بهتر

  • از: مهشید شفیعی
  • ناشر: انتشارات پارسیان البرز
  • ۸ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب معجزه چسب زخم: درمان زخم‌های عاطفی و مسیری به سوی زندگی بهتر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب معجزه چسب زخم: درمان زخم‌های عاطفی و مسیری به سوی زندگی بهتر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب معجزه چسب زخم: درمان زخم‌های عاطفی و مسیری به سوی زندگی بهتر

کتاب معجزه چسب زخم: درمان زخم‌های عاطفی و مسیری به سوی زندگی بهتر نوشته‌ی مهشید شفیعی، به شما کمک می‌کند تا با موشکافی دقیق و بررسی عمیق زخم‌های درونی‌تان، خود را التیام داده و به خشنودی درونی برسید و درکی عمیق نسبت به واقعیت‌های خود پیدا کنید.

درباره‌ی کتاب معجزه چسب زخم:

سال‌های زیادی است که متخصصان حوزه‌ی روانشناسی، جامعه‌شناسی و حتی حقوق و وکالت در مورد رفتار انسان‌ها تحقیق و بررسی‌های زیادی انجام داده‌اند، که هرکدام قابل تقدیر است. بیش از هزاران کتاب و مقاله در این مورد وجود دارد و امروزه با توجه به عصر اطلاعات و دنیای مجازی، تنوعی از راه‌حل‌ها و پیشنهادات پیش رو داریم. برنامه‌هایی که اگر دنبال شوند، قادر به حل خیلی از مشکلات روزمره‌ی انسان هستند.

خیلی از واکنش‌های رفتاری نامناسب انسان، ریشه در واقعیت‌های تلخ گذشته دارد؛ اما با وجود همه‌ی این اطلاعات، عده‌ی زیادی هنوز مشکل دارند و قادر نیستند یک برنامه‌ی بازسازی و بهبود دهنده برای خود طراحی کنند. امروزه بسیاری از افراد دارای ثروت، مقام و تحصیلات هستند اما آرامش درونی ندارند. در واقع به فکر منشأ و ریشه‌ی نارضایتی از خود و زندگی نیستند.

امید و التیام مضمون این کتاب است. این کتاب درباره‌ی ترمیم زخم‌های عاطفی دوران مختلف زندگی است و هدف از التیام، بازگرداندن به شأن و کمال انسانی است که حق ذاتی شما است. نویسنده در این کتاب قصد دارد شما را متقاعد کند که زندگی یک روی خشن و ناعادلانه دارد و گاهی چنان زخم‌هایی ایجاد می‌کند که درمانش بسیار سخت و زمان‌بر است. مرگ یکی از نزدیکان، بیماری صعب‌العلاج، تصادف شدید، تجاوز جنسی، خیانت، تحقیر و توهین، بلایای طبیعی، ورشکستگی مالی و هزاران مورد دیگر زخم‌های واقعی زندگی هستند. به طور قطع این زخم‌ها دردناک‌اند، نه علاقه‌ای به آن‌ها دارید نه انتظار، اما بپذیرید که وجود دارند.

وقتی آنچه که رخ می‌دهد با آنچه که می‌خواهید فاصله‌ی بسیار زیادی دارد، احساساتی از قبیل: ترس، غم و اندوه، اضطراب، تنفر، ناامیدی در وجودتان شکل می‌گیرد و بار سنگینی را بر دوش شما می‌گذارد که ممکن است تا مدت‌های مدیدی آن را حمل کنید.

چرا و به چه دلیل نمی‌توانید با این واقعیت‌ها روبه‌رو شوید؟ بسیاری از شما آمادگی رویارویی با مشکلات را ندارید و هیچ کجا به شما آموزش نداده‌اند که چگونه این موارد را مدیریت کنید. زمانی که از همسر خود جدا می‌شوید و یا در دانشگاه قبول نمی‌شوید، به رضایت درونی دست پیدا نمی‌کنید و اگر در آینده چیز بهتری به دست بیاورید، باز درد زخم قبلی را حس می‌کنید.

اگر به زندگی افراد موفق هم نگاهی بیندازید، متوجه این واقعیت می‌شوید که هیچ‌کس زندگی بدون زخم عاطفی نداشته است. رسیدن به رضایت کامل و خوشبختی محض، امری محال است. هرچه دیرتر زخم‌ها درمان شود، درمانش سخت‌تر و طولانی‌تر می‌شود.

همه‌ی ما دوست داریم به آنچه که می‌خواهیم برسیم و نیازهای جسمی و روحی خود را برطرف کنیم، اما این همیشه امکان‌پذیر نیست. پس هدف از نوشتن این کتاب تأکید بر خشنودی و رضایت درونی است. احساس عمیقی از آرامش که با تمرکز بر درون خویشتن و درمان و بخشش به دست می‌آید. در واقع این کتاب امید و رهایی است.

ممکن است فصل اول کتاب خوشایند نباشد اما ضروری است که زخم‌ها را خوب ببینید تا بتوانید برایشان تصمیم بگیرید. برای این درمان نیاز به تغییر دارید و باید به خودتان تعهد بدهید که نسخه تجویزی را اجرا کنید. این یعنی گذشته، نگذشته و باید با آگاهی و مدیریت آن‌ها را درمان کرده و به احساس بهزیستی و نشاط درونی دست پیدا کنید.

خواندن کتاب معجزه چسب زخم به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر از واکنش رفتاری خود نسبت به گذشته، خسته شده‌اید، اگر ذهنتان آشفته است و قدرت رویارویی با واقعیت‌های زندگی خود را ندارید، این کتاب نسخه‌ای برای شفای درونی شماست.

در بخشی از کتاب معجزه چسب زخم می‌خوانیم:

ما از قبل نمی‌دانیم زخم عاطفی از همان دوران کودکی تا چه میزان بر رفتار و روابط ما تأثیرگذار است. آیا همین که بپذیریم قربانی خشونت، بی‌مهری، توهین، آزار جنسی و... هستیم، کار تمام است و هر نوع رفتاری که در آینده انجام دهیم، علت آن زخم‌های عاطفی دوران کودکی است. قربانی بودن شعار اغلب افرادی است که مسئولیت رفتار خود را نمی‌پذیرند. چه عاملی باعث می‌شود تا دست از مسئولیت شخصی خود برداریم و به دنبال مقصر بگردیم. این که زخم‌ها وجود دارند شکی نیست، اما این که بخواهیم این زخم‌های کهنه، رفتار ویرانگری برای ما رقم بزند، جای تأمل دارد. همه ما با عباراتی مانند: دست و پا چلفتی، غرغرو، بی‌عرضه، نادان، زبان دراز و پررو و... آشنا هستیم. تحقیر، مسخره کردن، مقایسه و بی‌توجهی در زندگی همه ما تجربه شده است و برای همه دردناک است.

مریم زنی چهل ساله است که تحصیلات بالا و شغل مناسب دارد. او هر ماه نزد روان‌شناس می‌رود. او در ازدواجش شکست خورده و تنها زندگی می‌کند. وقتی از گذشته‌اش حرف می‌زند مانند ابر بهار اشک می‌ریزد. بسیار مهربان است اما به دلیل گذشته تلخی که داشته احساس بدی دارد. او همیشه به دنبال تأیید دیگران است. بیشتر روزها اظهار می‌کند بیمار است و واقعاً ناراحتی جسمی خاصی ندارد.

با او که گفتگو کردم، به این نتیجه رسیدم که او در زمان کودکی مورد سرزنش و تحقیر مادر قرار گرفته و به علت اختلاف شدید والدینش و دعواها و کشمکش‌های درون خانه بسیار آزار دیده است. حتی این جمله را خیلی تکرار می‌کرد: «مادرم می‌گفت: اگر تو نبودی من از پدرت جدا می‌شدم». بنابراین مریم احساس سرباری و ناخواسته بودن و دوست‌نداشتنی بودن داشت.

 ۱۰۰ صفحه، ۴۸۱ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-6346-37-5 

چاپ ۱۳۹۷: ۱۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
چرا چسب‌زخم؟!
فصل اول: زخم
زخم چیست؟
انواع زخم
زخم عاطفی چیست؟
عملکرد عجیب مغز
فصل دوم: زخم‌های عاطفی دوران کودکی
زخم‌های عاطفی دوران کودکی و تأثیر آن در بزرگ‌سالی
تأثیرات زخم‌های عاطفی
شفای زخم‌های عاطفی دوران کودکی
فصل سوم: زخم‌های عاطفی در نوجوانان
زخم‌های عاطفی در نوجوانان
نمود زخم‌های عاطفی در دوران نوجوانی
التیام زخم‌های عاطفی در دوره نوجوانی
فصل چهارم: زخم‌های دوران بزرگ‌سالی
بازگشت
رازهای زندگی
خودت را وزن کن
درمان آسیب‌های روانی و عاطفی
برای التیام بخشیدن به ضربه‌های روحی چه کار کنیم؟
چگونه به افراد زخمی کمک کنیم؟
راه‌های خوددرمانی
فصل پنجم: بازگشت به امید
آغاز سفر
تحول ذهن
بازیابی زندگی
شکفتن با آگاهی
دعوت
سفر بی‌خطر
35 نکته مهم پس از زدن چسب زخم
سخن پایانی

راهنمای دانلود کتاب معجزه چسب زخم: درمان زخم‌های عاطفی و مسیری به سوی زندگی بهتر

برای دانلود کتاب معجزه چسب زخم: درمان زخم‌های عاطفی و مسیری به سوی زندگی بهتر و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  معجزه چسب زخم: درمان زخم‌های عاطفی و مسیری به سوی زندگی بهتر

نظرات کتاب معجزه چسب زخم: درمان زخم‌های عاطفی و مسیری به سوی زندگی بهتر

محمدرضا شهبازی
۱۳۹۹/۱۲/۲
زخمهای روحی چون به چشم نمی‌آیند و کمتر دیده می‌شوند و اغلب بعدی از مدتی فراموش می‌شوند و در ناخودآگاه انسان ذخیره شده و در زندگی انسان تاثیر می‌گذارند. کتاب معجزه چسب زخم یکی از بهترین راهنماهای درمان زخمهای روحی است، پیشنهاد می‌کنم این کتاب را حتما مطالعه کنید.
Mahsa Malekmohamadi
۱۳۹۹/۱۲/۲
تمام آدمها دنبال حال خوب در این دنیا هستند، اما اشتباهی که رخ میدهد اینه که درد هارو انکار میکنند بدون اینکه بدانند در ضمیرناخود آگاهشان ذخیره میشود.
کتاب معجزه چسب زخم راهنمای درمان این زخم هاست. حتما این کتاب را بخوانید...
ilnaz bahadori
۱۳۹۹/۱۲/۹
من راستش با این کتاب ارتباط برقرار نکردم
حسم تمام مدت این بود که خب خودم اینا رو میدونم
یا اینکه، خب این حرفا به چه کارى میاد؟!
بنظرم بیشتر جنبه ى افزایش دانش داره تا اینکه کمک کننده باشه در راستاى حل مشکلات
مشاهد همه نظرات (۸)