دانلود کتاب معماری فرودگاه


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب معماری فرودگاه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب معماری فرودگاه

کتاب معماری فرودگاه نوشته‌ی کریس وان اوفلن، به توصیف فرودگاه‌های ساخته شده در ده سال گذشته از نظر معماری، پلان بنا، مصالح، کاربرد، زیبایی‌شناسی، سبک و سازندگان آن‌ها می‌پردازد.

کریس وان اوفلن (Chris van Uffelen) در فصل اول کتاب معماری فرودگاه (Airport architecture)، به بررسی فرودگاه‌های کامل و بعضاً ظاهر سازه‌ای فرودگاه‌ها، در فصل دوم به بررسی ساختمان ترمینال‌ها به عنوان بخش اصلی فرودگاه‌های جدید یا توسعه‌ی فرودگاه‌های فعلی و در فصل سوم به امکانات نمونه‌ای فرودگاه‌ها از قبیل برج‌های کنترل و سالن‌های استراحت اختصاصی VIP می‌پردازد. بسیاری از امکانات اضافی ارائه شده در فصل سوم باعث امکان‌پذیر شدن عملیات روزانه‌ی فرودگاه‌ها شده‌اند. به طور کلی، 70 پروژه‌ی کتاب حاضر مجموعه‌ی کاملی از معماری فرودگاه‌های مدرن را به نمایش می‌گذارند.

در بخشی از کتاب معماری فرودگاه می‌خوانیم:

ترمینال مسافربری فرودگاه ایشیگاکی
اکیناوا، ژاپن
جزیره‌ی اکیناوا در 250 کیلومتری توکیو واقع شده است. باند فرودگاه قبلی برای هواپیماهای توکیو خیلی کوتاه بود. توسعه‌ی باند فرودگاه به دلیل محدودیت‌های سایت دشوار بود. متعاقباً تصمیم گرفته شد که یک فرودگاه جدید در یک مکان متفاوت ساخته شود. طرح ساختمان به محیط طبیعی جزایر یایی یاما، آب و هوای گرم و مرطوب، آفتاب شدید و طوفان‌های استوایی توجه داشت. این طرح بر اساس مقاومت و امنیت در برابر فجایع طبیعی از قبیل طوفان‌های استوایی است. نمای بیرونی از سنگ آهک محلی و سایه رنگ‌های مقایسه‌ای حاصل از آفتاب شدید در بیرون و سایه در داخل تشکیل شده است.

اطلاعات پروژه:
آدرس: Shiraho Ishigaki City, Okinawa , Japan. مالک: شرکت با مسئولیت محدود ترمینال هوایی ایشیگاکی. اتمام پروژه: سال 2012. مساحت ناخالص: 1200 متر مربع. تعداد مسافران سالیانه‌ی فرودگاه: 2/8 میلیون نفر. تعداد گیت‌های پروازهای خروجی: 4 گیت. تعداد ترمینال‌های فرودگاه: 1 ترمینال. کلاس: بین‌المللی.

 ۲۷۸ صفحه، ۱۴ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-96539-8-0 

چاپ ۱۳۹۸: ۸۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
فرودگاه‌های کامل
ترمینال
ویژگی‌های فرودگاه‌ها

راهنمای دانلود کتاب معماری فرودگاه

برای دانلود کتاب معماری فرودگاه و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  معماری فرودگاه