دانلود کتاب مقالات سومین همایش و نمایشگاه محیط زیست و بحران‌های پیش‌رو

دانلود کتاب مقالات سومین همایش و نمایشگاه محیط زیست و بحران‌های پیش‌رو
بزرگنمایی
  • از: ...
  • (۰)
  • قیمت: ۶۰۰۰ تومان
  • ۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
راهنمای مطالعه کتاب‌ها
برای مطالعه کتاب‌ها، لازم است اپلیکیشن کتابراه را در موبایل، تبلت یا رایانه خود نصب کنید.
جزییات کتاب

معرفی کتاب مقالات سومین همایش و نمایشگاه محیط زیست و بحران‌های پیش‌رو

کتاب مقالات سومین همایش و نمایشگاه محیط زیست و بحران‌های پیش‌رو، حاوی 125 مقاله مربوط به محیط‌زیست است که بصورت شفاهی پذیرفته شدند.

این همایش در سال 1395 با حضور 400 نفر در دانشگاه صنعت آب و برق تهران (شهید عباسپور) برگزار گردیده است.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:
خشکسالی یکی از مزمن‌ترین مخاطرات طبیعی است. کمبود بارش در مقیاس زمانی کوتاه مدت بر روی رطوبت خاک اثر می‌گذارد در صورتی که این کمبود در مقیاس بلند مدت بر خشکسالی منابع آب‌های زیرزمینی مؤثر است، که متاسفانه کمتر از سایر بخش‌ها مورد توجه قرار گرفته است. در این مقاله تلاش شده با استفاده از شاخص‌های حدی بارش و دما که شامل (روزهای متوالی خشک، مجموع بارش سالیانه، اختلاف درجه حرارت) می‌باشند، ابتدا شرایط بلند مدت خشکسالی در جنوب شرق خوزستان بخصوص دشت رامهرمز بررسی و سپس بر اساس شاخص SPI تأثیر خشکسالی بر منابع آب زیرزمینی با بررسی ضریب همبستگی بین دو پارامتر مذکور در طی دوره اماری ۱۰ ساله در دشت رامهرمز محاسبه شد. همچنین از بین معیارهای مورد توجه در شاخص SPI، معیار مجموع بزرگی (DM) معیار مناسب‌تری جهت نشان دادن وضعیت خشکسالی در منطقه تشخیص داده شد.
نتایج نشان می‌دهد که خشکسالی هواشناسی با خشکسالی هیدروژئولوژیکی رابطه معناداری در مقیاس زمانی طولانی مدت داشت و خشکسالی هیدروژئولوژیکی نسبت بر خشکسالی اقلیمی با تأخیر فاز زمانی همراه بوده که در خشکسالی‌های رویداده بر افت سطح آب‌های زیرزمینی تأثیر به سزایی گذاشته‌اند. به طوری که تمام ایستگاه‌های منطقه مورد مطالعه با خشکسالی مواجه بوده‌اند.

ادامه
کاربر مهمان

کاربر گرامی، برای ثبت نظر ابتدا ثبت نام کنید یا وارد شوید.

هزاران کتاب، رمان و مجله همیشه همراه شما
نصب رایگان کتابراه