دانلود کتاب ملکه ترا


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب ملکه ترا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب ملکه ترا

برام استوکر که از پیشگامان ژانر وحشت است در کتاب ملکه ترا به زندگی مصرشناس ثروتمندی می‌پردازد که سال‌ها به اکتشاف در مقبره‌های فراعنه مشغول بوده است و درگیر نیروهای مافوق بشری می‌شود. این مرد ناخواسته پایش به داستان تاریک و عاشقانه‌ای کشیده می‌شود که هزاران سال پیش آغاز شده است.

معرفی کتاب ملکه ترا:

راوی رمان جذاب و خواندنی ملکه ترا (The jewel of seven stars) یک وکیل دعوی به نام مالکوم راس است. او با نامه‌ای که توسط دوشیزه مارگارت تری ‌لاونی نوشته شده به خانه‌ی آبل تری لاونی مصرشناس مشهور فراخوانده می‌شود. این‌گونه پای مالکوم به ماجرای ملکه‌ی مصر باستان باز می‌شود و داستان را با جزئیات کامل شرح می‌دهد.

مالکوم حتی شما را با گذشته‌ی سایر شخصیت‌های مهم داستان آشنا می‌کند و این کار را با شخصیت کلیدی داستان یعنی مارگارت آغاز می‌کند. مارگارت دختر جوانی است که به هنگام تولد، مادرش از دنیا رفته و به دور از پدر خود آبل بزرگ شده است. البته مدتی پیش از شروع تمامی اتفاقات وحشتناک، پیش آبل بازمی‌گردد تا با او زندگی کند. در همان روزهای نخست اقامتش در خانه‌ی پدر، اتفاقات عجیب و غیرقابل درکی را می‌بیند که با هیچ منطقی قابل توجیه نیست. در این میان شما به همراه مالکوم پی به ماجرای عاشقانه‌ای می‌برید که یک سر آن به ملکه‌ی مصر باستان، ترا بازمی‌گردد. عشق این ملکه از هزاران سال پیش آغاز شده و همچنان به دنبال فرصتی است تا دوباره حیات پیدا کند. ملکه ترا هزاران سال قبل زندگی می‌کرد و اکنون بدن مومیایی شده‌ی او در میان صدها عتیقه‌ای قرار دارد که پدر مارگارت برای خود نگه‌داری می‌کند.

حال باید ببینید مارگارت با کمک مالکوم راس می‌تواند در مقابل نقشه‌های این ملکه‌ی باستانی مقاومت کند و یا همه‌ی آن‌ها قربانی این عشق شوم خواهند شد؟!

پس از رمان بی‌همتای دراکولا، کتاب ملکه ترا زیباترین رمان برام استوکر (Bram Stoker) محسوب می‌شود که به زیبایی دو ژانر وحشت و عاشقانه را با هم تلفیق کرده است.

اقتباس سینمایی از کتاب ملکه ترا:

- خون از مقبره مومیایی، سال 1971
- بیداری، سال سال 1980
- مقبره، سال 1986
- افسانه مومیایی برام استوکر، سال 1998

برام استوکر را بیشتر بشناسیم:

برام استوکر در سال 1847 میلادی به دنیا آمد و در سال 1912 زمانی که 65 سال داشت از دنیا رفت. معروف‌ترین کتاب او که یک قرن از نگارشش می‌گذرد رمان جذاب دراکولا است. تا به امروز داستان دراکولا به وسیله‌ی کارگردان‌های بسیاری تبدیل به فیلم شده و همین موضوع بر شهرت استوکر افزوده است. در میان سایر آثار وی می‌توان به مواردی مانند عبور مار، جاده پامچال، دوشیزه پتی و... اشاره کرد.

در بخشی از کتاب ملکه ترا می‌خوانیم:

دوشیزه تری‌لاونی در حالی که به طرف گروهبان داو برمی‌گشت گفت: «هیچ‌کس نمی‌توانسته به آن دست زده باشد. یا خانم گرانت و یا من در تمام مدت اینجا بوده‌ایم و فکر نمی‌کنم هیچ یک از خدمه‌ای که در هنگام کمک خواستن من آمده بودند اصلاً نزدیک رختخواب رفته باشند. ببینید، پدر اینجا افتاده بود، درست پایین گاوصندوق بزرگ و یک‌یک خدمه دورادور او بودند. من در مدت کوتاهی همه‌ی آن‌ها را بیرون فرستادم.» داو، با حرکت دست از همه‌ی ما خواست که به طرف دیگر اتاق برویم و خودش با یک ذره‌بین مشغول بررسی رختخواب شد، در حالی که نهایت دقت را به کار می‌بست تا هر تاخوردگی پارچه‌ها را که جابه‌جا می‌کند دقیقاً به وضع اول برگرداند. بعد، با ذره‌بین خود، دری را که در همان کنار بود وارسی کرد و دقت فراوانی به خون‌های چکیده شده از لبه‌ی تخت که از جنس چوب قرمز تیره‌ای با خراطی فوق‌العاده بود، معطوف می‌داشت. در حالی که دقت می‌کرد با لکه‌های خون تماس پیدا نکند، مسیر خون را اینچ به اینچ تا پای گاوصندوق که محل افتادن مجروح بود، وارسی کرد.

تا شعاع چند متری آن نقطه را به دقت بررسی کرد، ‌ ولی چیزی که توجه خاص او را جلب کند به دست نیاورد. بعد سراغ گاوصندوق رفت، دو قفل، امتداد بالا و پایین دو در، و بیشتر از همه آن بخش‌هایی را که در قسمت جلو به هم می‌رسیدند وارسی کرد. سپس به سراغ پنجره‌ها که پایین‌شان با چفت بسته بود، رفت. از دوشیزه تری‌لاونی پرسید: ‌«آیا کرکره‌ها بسته بوده‌اند؟» این سؤال را طوری پرسید که گویی منتظر همان جواب منفی بود که دریافت کرد. تمام مدت، دکتر وینچستر بر بالین بیمار بود، یا زخم‌های دستش را می‌بست، یا به همان دقت سر و گردن را معاینه می‌کرد و یا قلب را چک می‌کرد. چند‌بار بینی‌اش را به دهان مرد بیهوش نزدیک کرد و بو کشید. هر بار که این کار را تکرار می‌کرد به طور ناخودآگاه نظری هم به دور و اطراف می‌انداخت، گویی دنبال چیزی بود.

 ۴۴۸ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-296-556-1 

چاپ ۱۳۹۶: ۴۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۴۰۰۰ ت - 7.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیش‌گفتار مترجم
1- احضار در دل شب
2- دستورالعمل‌های عجیب
3- مراقبین
4- سوءقصد دوم
5- دستورالعمل‌های شگفت‌انگیز
6- سوءظن
7- ره‌آورد گمشده
8- پیدا شدن چراغ‌ها
9- به دنبال اطلاعات
10- درّه‌ی جادوگر
11- آرامگاه یک ملکه
12- صندوقچه‌ی جادویی
13- برخاستن از بستر بیهوشی
14- نشان مادرزادی
15- مقصود ملکه‌تِرا
16- غار
17- تردیدها و تشویش‌ها
18- آموزش‌های کا
19- آزمون بزرگ
واژه‌نامه

راهنمای دانلود کتاب ملکه ترا

برای دانلود کتاب ملکه ترا و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  ملکه ترا
آشوب b
۱۳۹۹/۹/۴
اینقدر جذابه که تا تمومش نکنی کنارش نمیذاری. وسوسه اینکه آخرش چه اتفاقی میافته آدمو دیوانه میکنه😉
saba shafagh
۱۳۹۹/۱۱/۲۱
به نظر من خیلی رمان جذاب و معمایی و گیرایی بود تا آخرش میکشونه و بعد از مدتها یه رمان خوب ودرست و حسابی خوندم حتما پیشنهاد میکنم
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)