دانلود کتاب منطق تفسیر (4)، قرآن و علم (فرهنگ‌ زمانه نشانه‌ شناسی، زبان، هرمنوتیک)


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب منطق تفسیر (4)، قرآن و علم (فرهنگ‌ زمانه نشانه‌ شناسی، زبان، هرمنوتیک) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب منطق تفسیر (4)، قرآن و علم (فرهنگ‌ زمانه نشانه‌ شناسی، زبان، هرمنوتیک)

منطق تفسیر قرآن (4) مباحث دید دانش تفسیر (زبان قرآن، هرمنوتیک، فرهنگ زمانه)، نوشتۀ دکتر محمدعلی رضایی اصفهانی، از چشمه جوشان معارف الهی و خوانی پر نعمت، قرآن کریم، بستری فراهم ساخته تا چگونه خوب زیستن را تا فرجام جهان به آدمی پیشکش کند.

بهره‌مندی از این گنجینه الهی، بستری شایسته و مهیا می‌طلبد. در اینجا هر چند گذرا به برخی از زمینه‌هایی که به رشد معارف قرآنی در گستره انسانی می‌انجامد اشاره شده و گاهی برخی از این موارد در پژوهش‌های جدید قرآنی کاویده شده‌اند. این مجموعه نیز مباحث جدید دانش تفسیر (فلسفه تفسیر) را به شیفتگان قرآن کریم می‌نمایاند تا این مباحث راه و رسم چگونه نیک بهره‌وری از قرآن را به ما بیاموزند، این همان منطق تفسیر قرآن است.

منطق تفسیر قرآن «مبانی، قواعد، سنجه‌ها، روش‌ها، گرایش‌ها و شیوه تحقیق در تفسیر قرآن و مباحث جدید تفسیر (فلسفه تفسیر) که مراعات آنها می‌تواند از خطای مفسران جلوگیری کند» است. به‌ عبارت‌ دیگر، قواعد، ضوابط و روش‌های استنباط از قرآن کریم است که راه برداشت صحیح از قرآن را جویندگان می‌آموزد.

بنابراین منطق تفسیر قرآن شامل موارد ذیل است:

یک) مبانی تفسیر؛ دو) قواعد تفسیر؛ سه) روش‌های تفسیری؛ چهار) گرایش‌های تفسیری؛ پنج) روش پژوهش در تفسیر و علوم قرآن؛ شش) مباحث جدید دانش تفسیر (فلسفه تفسیر).

دانش تفسیر دربردارنده عناصر زیر است:

1. مبانی تفسیر؛ 2. قواعد تفسیر؛ 3. روش‌های تفسیری؛ 4. گرایش‌های تفسیری؛ 5. شیوه‌های تحقیق؛ 6. علوم قرآن؛ 7. توضیح آیات (تفسیر اصطلاحی).

البته اگر بتوانیم علوم قرآن را به دو شاخه علوم قرآن سنتی و علوم قرآن جدید (مثل مباحث زبان قرآن و...) تقسیم کنیم، می‌توانیم مباحث میان‌رشته‌ای قرآن و علوم و به‌ویژه مبحث اعجاز علمی آن را جزئی از مباحث علوم قرآن جدید به شمار آوریم.

جامعة المصطفی (ص) العالمیة به عنوان بخشی از این مجموعه که رسالت بزرگ تعلیم و تربیت طلاب غیر ایرانی را بر عهده دارد، تألیف متون درسی مناسب آموزشی را سرلوحه تلاش‌های خود قرار داده و تدوین و نشر متون درسی در موضوعات گوناگون علوم دینی، حاصل این تلاش است.

فهرست مطالب

سخن ناشر
مقدمه پژوهشگاه بین المللی المصطفی
پیش‌گفتار
کلیات
قرآن و فرهنگ زمانه
زبان قرآن و مباحث مرتبط
تفسیر قرآن و هرمنوتیک
کتاب‌نامه

 ۳۹۲ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-195-670-9 

چاپ ۱۳۹۲: ۱۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۶۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب منطق تفسیر (4)، قرآن و علم (فرهنگ‌ زمانه نشانه‌ شناسی، زبان، هرمنوتیک)

برای دانلود کتاب منطق تفسیر (4)، قرآن و علم (فرهنگ‌ زمانه نشانه‌ شناسی، زبان، هرمنوتیک) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  منطق تفسیر (4)، قرآن و علم (فرهنگ‌ زمانه نشانه‌ شناسی، زبان، هرمنوتیک)