دانلود کتاب من و سیمین و مصطفی

  • از: شیوا ارسطویی
  • ناشر: انتشارات روزنه
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب من و سیمین و مصطفی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب من و سیمین و مصطفی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب من و سیمین و مصطفی

داستان کتاب من و سیمین و مصطفی اثر شیوا ارسطویی، بازنمایی از برخی تجربیات اجتماعی در دهه‌های ۵۰ و ۶۰ در کنار هم است و سعی دارد تا تضادها و تناقض‌های ایجاد شده برای راوی در خلال سال‌های دهه ۵۰ و ۶۰ مورد بررسی قرار گیرد.

وقایع داستانی کتاب من و سیمین و مصطفی در سال‌های دهه 50 و 60 هجری شمسی رخ می‌دهد و اتفاقات متفاوت دهه 50 و 60 در تاریخ ایران، محور بخشی از دغدغه‌های شیوا ارسطویی در نگارش این رمان بوده است.

«آسمان خالی نیست»، «آفتاب مهتاب»، «آمده بودم با دخترم چای بخورم»، «افیون»، «او را که دیدم زیبا شدم»، «من دختر نیستم» و « من و سیمین و مصطفی» از آثار شیوا ارسطویی هستند.

در بخشی از کتاب من و سیمین و مصطفی می‌خوانیم:

اهالی محل خیال می‌کردند آن دو بالاخره با هم عروسی می‌کنند؛ ولی من می‌دانستم مردی که بقیه‌ی سال از راه دور تلفن می‌کند به خط خصوصی سیمین در سوئیت ته‌باغی و او را شاد و لوند می‌کند عمر نیست. شیخ ابوسعیدخان عراقی است که یک دل نه، صدوچهل‌ونه دل، آب دهانش راه افتاده از لک‌ولوچه برای سیمین و ول‌ کن معامله هم نیست که نیست که نیست. می‌دانستم هر سال که سیمین به بهانه‌ی عید کریسمس چمدانش را می‌بندد و راننده‌ی تیمسار او را می‌رساند به فرودگاه، نمی‌رود دیدن عمر. می‌رود تا به قول‌وقرارهایش با شیخ ابوسعیدخان برسد که مثل ریگ برای سیمین پول خرج می‌کرد و دور دنیا می‌گرداندش. اهالی محل خیال می‌کردند سیمین عمر را به طمع مال‌ومنال پدرش با دست پیش می‌کشد و با پا پس می‌زند.

 ۸۰ صفحه، ۶۴۵ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-334-493-1 

چاپ ۱۳۹۴: ۷۵۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۳۵۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب من و سیمین و مصطفی

برای دانلود کتاب من و سیمین و مصطفی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب من و سیمین و مصطفی