دانلود کتاب مهمانی بابت


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب مهمانی بابت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مهمانی بابت

مهمانی بابت مجالی است باشکوه برای خوردن، نوشیدن و خوش‌گذرانی. این کتاب بر مبنایِ واقعیت ایساک دنیس و کارن بلیکسن، دو خواهر مسن که در دور دست‌ها و در جامعه زاهدین نروژی زندگی می‌کنند یک شب به پناهنده‌ای مرموز از پاریس جای می‌دهند و به خاطر مهربانی‌شان، بهترین و باشکوه‌ترین مهمانی عمرشان را هدیه می‌گیرند.

داستان کتاب مهمانی بابت (Babette's Feast) در قرن نوزدهم روی می‌دهد. در یک منطقه روستایی بسیار پرت و دورافتاده اما بسیار زیبا و بی‌همتا به نام دوژکند در جنوب دانمارک امروزی؛ مردمانی زندگی می‌کنند که اگرچه عمدتا باسوادند و اهل کتاب اما عقاید دینی سفتی و سختی دارند. آن‌ها به عنوان مردمانی معتقد به دین مسیحیت در واقع کلیسای پروتستان کوچکی دارند که تمام مردم دهکده از تعالیم موسس این کلیسا تبعیت می‌کنند. پروتستان‌هایی که رحمت خداوندی را می‌شناسند اما تصمیم به ریاضت کشیدن گرفته‌اند. به باور آن‌ها پرهیز از نعمات الهی باعث می‌شود نور ایمان هرچه بیشتر به دل آن‌ها بتابد و بر این اساس هرچقدر که بر سن آن‌ها افزوده بشود این نور بیشتر خواهد شد و در نتیجه آرامش بیشتری به صاحب آن جسم تعلق خواهد گرفت. فیلیپا و مارتینا به عنوان دو دختر رئیس این فرقه آچیل تمام همت خود را مصروف خدمت به پدرشان و کلیسا یشان کرده‌اند با این توضیح که هرگز اجباری نیز در این کار نداشته‌اند و می‌توانستند هر گونه که می‌خواستند زندگی کنند و حتی پس از ازدواج؛ دهکده و پدر و کلیسا را ترک کرده و همراه شوهرانشان زندگی جدیدی را در جایی دیگر شروع نمایند. هم چنانکه چیش از این نیز تعدادی از جوان‌های دهکده؛ منطقه را ترک گفته بودند و در بین این افراد و شاخص‌ترین‌شان لورنس لوین هلم نام دارد، که پیش از این خواستگار و نامزد فیلیپا بود و اکنون برای خود یک ژنرال درست و حسابی شده است. خواهران قصه، اینگونه خواستگاران خو درا رد کرده بودند و تصمیم به خدمت به کلیسا گرفته بودند. اگرچه هردویشان و به‌ویژه فیلیپا همواره عشق لورنس را در دل داشت. حالا سال‌ها گذشته و هم مارتینا و هم فیلیپا به خانم‌های مسن و یا به عبارتی به پیر دختر‌هایی تبدیل شده‌اند که تمام عمرشان به ریاضت کشیدن گذشته اشت.

در بخشی از کتاب مهمانی بابت می‌خوانیم:

خانم فیلیپا پانزده سال است، وقتی به یاد صدای آسمانی شما که در اپرای پاریس طنین‌انداز شد می‌افتم، بسیار غمگین می‌شوم. وقتی امشب به شما فکر می‌کنم هیچ شکی ندارم که در محفل گرم خانوادگی‌تان هستید و من این‌جا در تنهایی خویش مانده‌ام و فکر می‌کنم در زندگی‌تان بهترین انتخاب را کرده‌اید. و هنوز زرولینای گم‌شده‌ام صدایش میان برف‌ها گم شده. حالا که این نامه را می‌نویسم احساس می‌کنم که غم‌ام پایان ندارد. امیدوارم در بهشت جاویدان دوباره صدای‌تان را بشنوم. آن‌جا بدون ترس و تردید با اجازه‌ی خداوند خواهید خواند و همان‌طور که خدا می‌خواهد بزرگ‌ترین هنرمند خواهید شد. آه، چه‌قدر فرشتگان را افسون خواهید کرد.

فهرست مطالب

دوبانوی برلواگ
دوستدار مارتین
خواستار فیلیپا
نامه‌ای از پاریس
هنوز زندگی ادامه دارد
موفقیت بابت
لاک‌پشت
سرودخوانی
ژنرال لئونهلم
شام بابت
سخنرانی ژنرال لئونهلم
هنرمند بزرگ

 ۶۴ صفحه، ۴۷۱ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-93442-9-1 

چاپ ۱۳۹۲: ۳۸۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۰۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب مهمانی بابت

برای دانلود کتاب مهمانی بابت و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مهمانی بابت
کاوه عزیزی
۱۳۹۶/۷/۲۱
یک داستان عالی درباره دو پیر دختر ساکن در دیر راهبه ها که میخواهند با کمک یک غریبه تازه وارد مهمانی با شکوهی بگیرند و عشق قدیمیشان هم به آن مهمانی دعوت میشود...
گل جان
۱۳۹۷/۴/۱۲
عاااالیه، پر از درسه، ترجمه هم عالیه
Nahid Ghovanloo
۱۳۹۶/۷/۳۰
داستان به شدت ساده و سطحی بود و اصلا شخصیت پردازی درستی نداشت، حتی توصیف مکانها و مناظر هم نشده بود و به جزییات که داستان را ملموس و متصور میکنه پرداخته نشده بود. قطعا مطالعه این کتاب اتلاف وقت بود.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۳)