دانلود کتاب مهندسی بیان


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب مهندسی بیان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مهندسی بیان

کتاب مهندسی بیان بعد از مطالعه چندین جلد کتاب معتبر و استفاده از تجربه‌های شخصی، در زمینه آموزش سخنرانی و مهارت‌های ارتباطی توسط جواد کریمی نوشته شده است. این کتاب با استفاده از ناب‌ترین و کاربردی‌ترین تکنیک‌ها، مهارت خوب صحبت کردن را به شما آموزش می‌دهد.

درباره کتاب مهندسی بیان:

کتاب مهندسی بیان به این منظور نوشته شده است که شما ابزارهای کافی برای صحبت کردن و داشتن بیان مناسب را فرابگیرید و بتوانید با شناخت کامل کلمات و واژه‌ها، ارتباط بهتری را برقرار کنید.

مهارت خوب صحبت کردن می‌تواند یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت در هر انسانی باشد. اگر فردی دارای مهارت خوب صحبت کردن باشد، نزد عموم مردم جامعه فردی ارزشمند و توانگر خواهد بود و از طرفی فردی که این مهارت را در خود ایجاد کرده، درهای زیادی از ارتباطات را به سوی خود باز کرده و افراد زیادی خواهان برقراری ارتباط با او هستند. این فرد از نظر دیگران فردی باهوش و با توانایی بالقوه است و قادر است کارهایی انجام دهد که دیگران از انجام دادن آن عاجز هستند. افرادی که هنر خوب صحبت کردن را در خود تقویت کنند، به راحتی می‌توانند عقاید و نظریات خود را با دیگران به اشتراک بگذارند.

ذهن و مغز انسان مانند عضله‌های بدن می‌تواند قوی شود؛ یعنی هرچه بیشتر از ذهن و مغز خود برای گفت‌وگو‌ کردن با دیگران استفاده کنید، مثل این است که هر روز دارید تمرین‌های زیادی را برای ذهن خود در نظر می‌گیرید تا قوی‌تر شوید و هر چقدر به این تمرین‌ها ادامه دهید، میزان آگاهی و رشد دایره واژگان خود را بیشتر افزایش خواهید داد.

منظور از فن بیان در کتاب مهندسی بیان چیست؟

فن بیان را می‌توان مجموعه‌ای از تکنیک‌ها و روش‌هایی نامید که با فراگیری این تکنیک‌ها و روش‌ها و ممارست می‌توان به بیانی مناسب و مؤثر دست پیدا کرد. از آنجایی که ما انسان‌ها موجودات اجتماعی و ارتباطی هستیم، فن بیان در حقیقت انتخاب ما برای برقراری ارتباط با دیگران است. در نتیجه فن بیان خوب یک مهارت کاربردی برای هر شخص در هر سن و شرایطی است.

فن بیان شامل موارد مختلفی می شود از پرورش صدا و انجام تمرین های فیزیکی گرفته تا شناخت آناتومی زبان و اندام‌های صوتی.

به طور کلی هم عواملی فیزیولوژیکی مانند اندام های تنفسی و گفتاری در صدا و بیان انسان تاثیرگذار هستند و هم عوامل روانشناختای مانند شخصیت و حس و حال روحی فرد.

کتاب مهندسی بیان مناسب چه کسانی است؟

مطالعه این کتاب مناسب کسانی است که به دنبال راه‌هایی برای موفق شدن و تبدیل شدن به انسانی ارزشمند هستند و برای رسیدن به هدفشان از هیچ تمرین و تلاشی دریغ نمی‌کنند. مطالعه کتاب مهندسی بیان و انجام تمرین‌های آن به صورت هم‌زمان و تکرار آن‌ها باعث بهبود مهارت‌های کلامی و فنون سخنوری در شما می‌شود.

در بخشی از کتاب مهندسی بیان می‌خوانیم:

افراد زیادی برای برآورده‌کردن نیازهای روزمره زندگی‌شان از سهولت بیانی آسان و کافی و لازم برخوردار نیستند. از این گروه عده‌ بسیار کمی با ضعف اندیشه و کمبود مهارت کلامی مواجه‌اند و برخی دیگر فقط دچار عدم اعتمادبه‌نفس هستند و در واقع کوچک‌ترین تأثیرپذیری هرچقدر هم که کوچک باشد، برای فلج‌کردن سهولت بیانی کافی است و حضور افراد بیگانه یا شرایط خاص می‌تواند موجب تأثیرپذیری فرد شود.

همه افراد ممکن است در درجاتی از ترس در موقعیتی ناآشنا قرار گرفته و دچار هراس بشوند که بهترین کار در چنین مواقعی، پرهیز از خود‌سرزنشی است؛ یعنی به خاطر این موضوع خودمان را سرزنش نکنیم و همیشه حس مثبت، آرام و شگفت‌انگیزی به خودمان داشته باشیم.

همه ترس‌های ما نتیجه تجربیات کودکی و تقویت منفی آن‌هاست و این ترس‌ها را ما هم از دیگران و هم از خودمان جذب کرده‌ایم.
دلیل اولیه ترس ما، نقدها و سرزنش‌های مخرب دوران کودکی است. وقتی والدین به‌طور مکرر کودکان را به هر دلیلی سرزنش می‌کنند، آن‌ها ترس از شکست و عدم پذیرش را از خود بروز می‌دهند و این ترس از عدم پذیرش و سرزنش باعث می‌شود سال‌ها بعد، حساسیت آن‌ها به عقاید دیگران در زندگی‌شان بالا برود.

روان‌شناسان معتقد هستند تقریبا همه مشکلات حسی و ذهنی به کمبود عشق در دوران کودکی بازمی‌گردد و این اتفاق وقتی رخ می‌دهد که والدین تلاش می‌کنند کودک را کنترل کرده و اداره کنند و عشق را به‌عنوان ابزاری برای تأثیرگذاری روی رفتار کودک ارائه می‌دهند یا از آن دریغ می‌کنند؛ در نتیجه کودک سریعا فکر می‌کند تا وقتی که کارهای مورد تأیید پدر و مادر را انجام بدهد، مورد تأیید است و امنیت دارد و اگر کارهایی را که آن‌ها تأیید می‌کنند، انجام ندهد، در امنیت نیست.

 ۱۰۸ صفحه، ۵۰۲ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-6974-26-4 

چاپ ۱۳۹۸: ۲۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل صفرم
فصل اول: نقش کلمات در فن بیان
فصل دوم: ترس از سخنرانی
فصل سوم: ارائه سخنرانی
فصل چهارم: تمرین کنید
فصل پنجم: ابزار و وسایل کمک آموزش

راهنمای دانلود کتاب مهندسی بیان

برای دانلود کتاب مهندسی بیان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مهندسی بیان

نظرات کاربران

فقط کاربرانی که کتاب را دریافت کرده‌اند، امکان ثبت نظر دارند.
هادی مقیمی
۱۳۹۹/۱۰/۲۴
خیلی مطالب رسا و دلنشین بود
مهدی رامشی
۱۳۹۹/۹/۲۰
کتابی فوق العاده با نگارشی زیبا و ساده
سمانه راد
۱۳۹۹/۱۱/۲۲
اگر قصد دارین در این زمینه شروع به یادگیری کنید این کتاب قدم خوبی برای شروع هست
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۴)