دانلود کتاب صوتی نخستین فرعون مؤنث


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی نخستین فرعون مؤنث و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی نخستین فرعون مؤنث

کتاب صوتی نخستین فرعون مؤنث اثر پاملا دل، جلدی دیگر از مجموعه شخصیت‌های تأثیرگذار است که به زندگی نخستین و قدرتمندترین فرعون مونث جهان می‌پردازد. این کتاب توسط فاطمه شاداب به فارسی برگردانده شده و با صدای گرم و دل‌نشین فرناز مرکباتی روایت شده است.

فرعون‌ها در سرزمین مصر در حدود هزاران سال پیش فرمانروایان قدرتمندی بودند. یکی از این فراعنه که خیلی هم استثنایی و خاص بود تا اواسط سده نوزدهم میلادی ناشناخته مانده بود. نام او «حَتْشِپْسوت» بود. هر چه اطلاعات باستان‌شناسان درباره این فرعون که حدود 3500 سال پیش حکومت می‌کرد، بیشتر می‌شد، ماجرای او رمزآلودتر می‌شد.

حتشپسوت (Hatshepsut: Egypt’s first female pharaoh) در اوایل امپراتوری جدید، دست کم بیست سال حکومت کرد. دوران حکومت او توأم با صلح بود و برنامه‌های ساخت و سازهای عظیمی طی این دوره آغاز شد. او معابد، مقابر، ستون‌های سنگی عظیم و نمازخانه‌های گرانیتی با ابهت و حیرت‌انگیزی ساخته است. برخلاف فراعنه قبلی، او ساختمان‌های قدیمی را که دشمنان ویران کرده یا بر اثر گذشت زمان تخریب شده بودند، احیا کرد.

نکته دیگری که باعث شگفتی مصر‌شناسان شده این است که این فرعون مرد نبود، بلکه زن بود. او در جامعه‌ای مردسالار به بالاترین مقام رسیده و به روش مردانه‌ای حکومت کرده بود. مصریان او را یک الهه می‌دانستند.

در برخی تحقیقات علمی معاصر درباره این فرعون زن آمده است: «حتشپسوت یکی از حکام مهم سلسله هجدهم فراعنه مصر در قرن 15 پیش از میلاد مسیح بود که قدرت را از چنگ فرزندخوانده پسرش خارج کرد. وی به خاطر پوشیدن جامه‌های مردانه و گذاشتن ریشی مصنوعی شهرت داشت و از هر دو حاکم دیگر زن در میان فراعنه، نفرتیتی و کلئوپاترا، قدرتمندتر بود. معبد حتشپسوت یکی از محبوب ترین بناهای یادبود در گورستان فراعنه در دره پادشاهان در مصر علیا است. اما پس از مرگ، نام حتشپسوت از کلیه اسناد پاک شد که تصور می‌شود انتقام پسرخوانده‌اش از او بوده است.

در بخشی از کتاب صوتی نخستین فرعون مؤنث می‌شنویم:

قبل از حتشپسوت زنان دیگری هم در مصر حکومت کرده‌اند. از میان آن‌ها سه نفر برجسته‌تر بودند: نیتوکریس، سوبکنوفرور و تِتی‌شِری. در دوران سلسله‌های هفدهم و هجدهم، زنان در نقش‌های سیاسی مهمی پذیرفته شدند. بر اساس اسناد موجود، این فرمانروایان زن، هنگامی که تبار سلطنتی و حاکم رو به فنا داشته است، فقط برای مدت کوتاهی کنترل کشور را در دست داشته‌اند.

فهرست مطالب

۱۲ دقیقه
بخش اول - رهبری منحصر به فرد
۱۲ دقیقه
بخش دوم - تولد الهی
۱۲ دقیقه
بخش سوم - کودکی سلطنتی
۱۰ دقیقه
بخش چهارم - همسر آمون
۱۰ دقیقه
بخش پنجم - گام هایی به سوی سلطنت
۷ دقیقه
بخش ششم - دگردیسی
۱۲ دقیقه
بخش هفتم - موفقیت در ساخت و ساز
۷ دقیقه
بخش هشتم - سرزمین اسرار آمیز پونت
۱۵ دقیقه
بخش نهم - حذف حتشپسوت از تاریخ
۱۲ دقیقه
بخش دهم - کشف فرعون گمشده
 ۱ ساعت و ۴۹ دقیقه، ۱۰۲ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: ۸۰۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

راهنمای دانلود کتاب صوتی نخستین فرعون مؤنث

برای دانلود کتاب صوتی نخستین فرعون مؤنث و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  نخستین فرعون مؤنث
ش شهبازی
۱۳۹۸/۲/۳
بااینکه در مطالب این کتاب نکات و مواردی وجود دارد که برای افراد علاقه مند به تاریخ مصر تازگی دارد و به دانسته ها اضافه میکند ولی در مجموع احساسی که به آدم دست میدهد راضی کننده نیست. میتوانست کتاب اش بیشتر...
فرهنگ ظریف بشارتی
۱۳۹۶/۱۰/۲۵
از شنیدنش خیلی لذت بردم
Hamed Zeyghami
۱۳۹۶/۸/۱۱
واقعا لذت بردم هم از مطالب هم ترجمه و صدای گرم گوینده محترم
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۶)