دانلود کتاب نظریه‌های فلسفه اخلاق


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب نظریه‌های فلسفه اخلاق و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب نظریه‌های فلسفه اخلاق

کتاب نظریه‌های فلسفه خلاق یکی از آثاری است که در نیمه دوم این سده در حوزه «فلسفه اخلاق» تدوین شده و نشان‌گر گوشه‌ای از گفتمان برجسته‌ای است که جورج ادوارد مور و هم‌ صحبتان وی به وجود آورده‌اند.

اخلاق‌شناسی فلسفی یا فلسفه اخلاق هرچند قدمتی به قامت تاریخ فلسفه دارد در اوان قرن بیستم و با اثرِ تأثیرگذار جورج ادوارد مور مبانی اخلاق (یا به تعبیری مبانی فلسفه اخلاق) به صورت شاخه‌ای متمایز از دیگر نحله‌های فلسفه تحلیلی مطرح شد و گسترشی بس عظیم را به خود دید.

مقالات مشهور و مهمی که در کتاب نظریه‌های فلسفه اخلاق (Theories Of Ethics) آمده‌اند همه پیشاپیش در نشریات معتبر فلسفی به چاپ رسیده و بحث‌های فراوانی را برانگیخته بودند. این مقالات به دو دسته بحث متمایز از فلسفه اخلاق تعلق دارند، مقالات دسته اول به حوزه فرا اخلاق مربوطند. در این حوزه، پژوهنده با اجتناب از تعهدات هنجاری، تحقیق در معانی دعاوی اخلاقی را سرلوحه کار خود قرار می‌دهد و در این راستا هر چند به تحلیل زبان اخلاق توجه دارد فراتر از آن می‌رود و توجیه و توجیه‌پذیری دعاوی اخلاقی را مدنظر دارد. چهار مقاله دیگر اما به اخلاق هنجاری تعلق دارند؛ حوزه‌ای که در آن ما بیش و پیش از آنکه تحلیل و ایضاح مفهومی کنیم (کاری که در فرا اخلاق صورت می‌دادیم) تعیین مصادیق می‌کنیم و می‌پرسیم که چه چیز خوب، درست، حق یا وظیفه و بد و نادرست و رذیلت است. این مجموعه البته قصد بررسی دیدگاه فایده‌گرایی را با توجه به نوع اخلاق هنجاری که معرفی می‌کند در سر می‌پروراند و در این میان نظرات متفاوتی در مورد این نحله بس مهم اما پرمناقشه اخلاقی رفته است.

همه مقالات کتاب نظریه‌های فلسفه اخلاق، مقالاتی تخصصی و فنی هستند و نیاز به توجه بسیار دارند. با وجود این ثقیل‌ترین مقالات این مجموعه مقالات استونسون، مور و رالز هستند که تأمل و دقت بیشتری را می‌طلبند.

فهرست مطالب

مقدمه مترجم
مقدمه
استدلال‌هاى مور علیه اشکال معین طبیعت‌گرایى اخلاقى - سى. ال. استونسون
جوابى به منتقدانم - جى. اى. مور
مغالطه طبیعت‌گرایى - دبلیو. کى. فرانکنا
خوب و بد - پى. تى. گیچ
گیچ: خوب و بد - ار. ام. هِر
باورهاى اخلاقى - فیلیپا فوت
چگونگى استنتاج «باید» از «است» - جان. ار. سرل
بازىِ تعهد کردن - ار. ام. هر
تفسیر فلسفه اخلاق جان استوارت میل - جى. اُ. آرمسون
تفسیرهایى از فایده‌گرایى میل - جى. دى. مابوت
دو مفهوم از قواعد - جان رالز
فایده‌گرایى حداکثرى و حداقلى - جى. جى. اس. اسمارت
نمایه
واژه‌نامه انگلیسى به فارسى

 ۲۴۲ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-334-183-6 

چاپ ۱۳۸۲: ۱۴۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۷۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب نظریه‌های فلسفه اخلاق

برای دانلود کتاب نظریه‌های فلسفه اخلاق و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  نظریه‌های فلسفه اخلاق