دانلود کتاب نقدی بر مبادی علوم جدید


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب نقدی بر مبادی علوم جدید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب نقدی بر مبادی علوم جدید

کتاب نقدی بر مبادی علوم جدید نوشته اسماعیل شفیعی سروستانی به بررسی مبانی و مبادی فکری و فرهنگی علوم جدیدی همچون علوم اجتماعی و روانشناسی می‌پردازد.

پوشیده نیست هیچ یک از شاخه‌ها و شعب علوم جدید که واسپس انقلاب فرهنگی رنسانس اروپای غربی جوانه زده و به برگ و بار نشسته‌اند بی‌تأثیر و منفک از سه رشته مهم «زیست شناسی، روانشناسی، و بالاخره جامعه شناسی» نبوده و نیستند و اساسا بدون توجه به جایگاه و تعریف انسان در این علوم امکان گفتگو درباره او سازو کارش در این پهنه عالم بیهوده می‌نماید.

به همان سان که به دلیل غلبه این علوم بر حوزه‌های درسی سرزمین‌های اسلامی و نظام مدرسی آنان بدون مطالعه جدی و بنیانی امکان تجدید نظر در حیات فرهنگی و برنامه‌ریزی برای احیاء و تجدید هویت حقیقی شان ممکن نیست. سعی این کتاب مصروف نشان دادن جایگاه «انسان» در این علوم و نحوه ارتباط تفکیک ناپذیر آن‌ها شده است.

وقتی از انقلاب فرهنگی سخن به میان آمد، هر کس به نسبت نصیب خود از علوم جدید و پیشین برداشتی در ذهن داشت و شاید از همین رو بود که در میان ازدحام اقوال و آراء هیچ‌ گاه تحولی ژرف (و بنیادین) در گسترۀ حیات فرهنگی مردم این سرزمین رخ نداد.

فهرست مطالب

پیشگفتار
فصل اول
از «راز» ‌تا «مسئله»
فصل دوم
نظریه تکامل و بسط آن در «روان‌شناسی و جامعه‌شناسی»
روان‌شناسی
جامعه‌شناسی

 ۶۴ صفحه، ۴۳۰ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-6938-45-0 

چاپ ۱۳۹۵: ۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۳۹۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب نقدی بر مبادی علوم جدید

برای دانلود کتاب نقدی بر مبادی علوم جدید و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  نقدی بر مبادی علوم جدید
Mahdi Ch
۱۳۹۷/۲/۳
عالی
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)