دانلود کتاب نمادشناسی تطبیقی 3: گیاهان

  • از: حیدر شجاعی
  • ناشر: انتشارات شهر پدرام
  • ۱ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب نمادشناسی تطبیقی 3: گیاهان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید نسخه الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب نمادشناسی تطبیقی 3: گیاهان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

خرید نسخه الکترونیکنسخه نمونه رایگان
 ۱۵۶ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-7811-63-4 

چاپ ۱۳۹۶: ۴۰۰۰۰ تومان قیمت الکترونیکی: ۶۰۰۰ تومان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

معرفی کتاب نمادشناسی تطبیقی 3: گیاهان

کتاب نمادشناسی تطبیقی 3: گیاهان اثر حیدر شجاعی، جلد سوم از مجموعه شش جلدی نمادشناسی تطبیقی است. این جلد از مجموعه به نمادشناسی گیاهان از منظر اساطیری، خواب و رویا و ادبیات عرفانی پرداخته است.

در بخشی از کتاب نمادشناسی تطبیقی 3: گیاهان می‌خوانیم:

هندوانه
اصل این میوه را از هندوستان دانسته‌اند چنان که گفته شده در لغت از «هندوان» و «وانا» گرفته‌اند؛ و ایرانیان قدیم آن را «هندووانا» می‌گفته‌اند. در فرهنگ نمادها؛ هندوانه به دلیل تخم زیادی که در درون دارد، نماد باروری است.

بخش اساطیر و باورهای کهن:
در ایران، هندوانۀ شب یلدا نمادی از پیروزی روشنایی بر تاریکی است؛ به جهت این که هندوانه را با خورشید مطابقت می‌دادند. اینگونه تطابق بیشتر به خاطر کروی بودن هندوانه است. ایرانیان بر این باور بودند که تناول هندوانه در شب یلدا، بیماری را طرد و دفع می‌کند. برخی نیز معتقدند که هندوانه‌ی شب یلدا به عنوان یک موهبت الهی، موجب شادی و نشاط، انرژی و تندرستی می‌شود.

راهنمای دانلود کتاب نمادشناسی تطبیقی 3: گیاهان

برای دانلود کتاب نمادشناسی تطبیقی 3: گیاهان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب نمادشناسی تطبیقی 3: گیاهان
فاطمه مسیبی
۱۳۹۷/۱/۱۵
گیاه اکانتوس که جز تزیینات مهم هست وجود نداشت
فاطمه مسیبی
۱۳۹۷/۱/۱۵
گیاهانی نظیر پیچ امین الدوله که در زمان قاجار وارد ایران شد وجود نداشت
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)