دانلود کتاب صوتی نوای اسرارآمیز


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی نوای اسرارآمیز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی نوای اسرارآمیز

کتاب صوتی نوای اسرارآمیز اثر اریک امانوئل اشمیت، درباره‌ی نویسنده‌ی مشهوری به نام زنورکو است که پس از کسب جایزه نوبل ادبیات به جزیره‌ای دور افتاده رفته و در آنجا زندگی می‌کند.

اریک امانوئل اشمیت (Eric Emmanuel Schmitt) در کتاب نوای اسرارآمیز (Variations enigmatiques) همانند سایر آثارش، با سبک شگفت‌انگیز خاص خود هر لحظه خواننده را غافلگیر می‌کند تا از ورای ماجرایی ساده و در عین حال حیرت‌انگیز زیر و بم‌های احساسات بشری و رموز دلباختگی را بر ما آشکار کند.

ابل زنورکو در جزیره‌ای به نام "رُزوَنویگ" در دریای نروژ زندگی می‌کند. او زندگی در انزوا را برای خود برگزیده است. خبرنگاری به نام "اریک لارسن" برای مصاحبه به دیدار او می‌آید. او اولین خبرنگاری است که موفق به گرفتن وقت مصاحبه با "ابل زنورکو" شده است.

خبرنگار در بدو ورود با شلیک گلوله مورد استقبال واقع می‌شود. درخانه نویسنده متوجه می‌شود که تیرانداز خود او بوده است، ولی "ابل زنورکو" به او اطمینان می‌دهد که او هرگز درخانه‌اش به میهمان شلیک نمی‌کند اما اریک لارسن متوجه می‌شود که با آدمی غیر عادی مواجه است.

بحث اصلی خبرنگار با نویسنده درباره آخرین کتاب او به نام "عشق ناگفته" است. کتابی که برای بیان نظرات نویسنده درباره عشق، نامه‌نگاری‌های عاشقانه نویسنده و زنی به نام "اوالارمور" را وسیله قرار می‌دهد.

کتاب در مقدمه به شخصی به "ه. م" تقدیم شده است. خبرنگار اعتقاد دارد این حروف اول نام هلن مترناک معشوقه واقعی نویسنده است. نویسنده این موضوع را کتمان می‌کند و می‌گوید این حروف اول نام و نام خانوادگی اولین ناشرش "هانری متزجر" است.

خبرنگار گفته نویسنده را باور نمی‌کند و به او ثابت می‌کند که پذیرفتن او توسط نویسنده به عنوان اولین خبرنگار به این خاطر بوده است که خبرنگار اهل ده "نُبروزنیک" است جایی که نویسنده با "هلن مترناک" آشنا شده است و زندگی کرده است.

نویسنده در کتاب خود نام ده را نیاورده است ولی خبرنگار از توصیف‌های نویسنده در کتاب متوجه می‌شود که ده مزبور "نُبروزنیک" است.

نویسنده آخرین نامه خود را به خبرنگار می‌دهد که به دست "هلن مترناک" برساند. خبرنگار نامه‌های بسیاری که متعلق به نویسنده است را از کیف خود بیرون می‌ریزد. این نامه‌ها هیچ کدام باز نشده‌اند. خبرنگار به نویسنده می‌گوید که با "هلن مترناک " ازدواج کرده است و نویسنده را برای ترک او و آزار زن محکوم می‌کند. در نهایت آشکار می‌شود که زن حدود ده سال است که فوت کرده است.

تم نمایشنامه کشف راز دلباختگی است که از دو دیدگاه مردانه بررسی می‌شود. خبرنگار به دنبال کشف حقیقت است درحالیکه نویسنده از آن گریزان است چون اعتقاد دارد که انسان‌ها تاب کشف راز حقیقت را ندارند. کشمکش اصلی داستان بر محور این موضوع جریان دارد.

در قسمتی از کتاب صوتی نوای اسرارآمیز (Variations enigmatiques) می‌شنویم:

هنگام بالا رفتن پرده، اتاق خالی است. صدای موسیقی نوای اسرارآمیز اِلگار از جعبه موسیقی به گوش می‌رسد. سپس در بیرون صدای واضح دو شلیک گلوله به گوش می‌رسد. هم چنین صدای پای سریع، صدای پای کسی که می‌دود. اریک لارسن دوان دوان از پنجره قدی نفس نفس زنان و به خصوص با حالتی وحشت زده وارد اتاق می‌شود. مردی است سی چهل ساله که هنوز حالت سرزنده و ملایم جوانی را حفظ کرده است. به دور و برش نگاهی می‌اندازد تا شاید کسی به فریادش برسد.

ابل زنورکو از در کناری وارد می‌شود. بلند قد است و حالتی متکبرانه و چشمانی نافذ دارد، مانند یک شکارچی به مزاحم از راه رسیده نگاهی می‌اندازد. به محض این که وارد اتاق می‌شود همه چیز روی او متمرکز می‌شود و به دور محور او می‌گردد. طوری از تازه وارد استقبال می‌کند که گویی آفریدگاری است در بحبوبه کارآفرینش خود. ابل زنورکو از یک لحظه سردرگمی اریک لارسن استفاده می‌کند و ناگهان دستگاه موسیقی را خاموش می‌کند. اریک لارسن برمی‌گردد، نویسنده را می‌بیند و با غضب به طرفش می‌دَوَد.

لارسن: زود باشید، یک کاری بکنید! یک کسی به طرف من شلیک کرد. در این جزیره یک آدم دیوونه زندگی می‌کنه. تو راه که می‌آمدم دو گلوله از بغل گوشم رد شد و خورد به دروازه.

 ۲ ساعت و ۲ دقیقه، ۱۱۳ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۱۸۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳۲ دقیقه
بخش اول
۱۶ دقیقه
بخش دوم
۳۸ دقیقه
بخش سوم
۳۵ دقیقه
بخش چهارم

راهنمای دانلود کتاب صوتی نوای اسرارآمیز

برای دانلود کتاب صوتی نوای اسرارآمیز و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  نوای اسرارآمیز
Parvane Saki
۱۳۹۸/۶/۲۱
عالی در توصیف آثار اشمیت کمه
Mahdi Zamani
۱۳۹۸/۳/۱۰
کتاب متنی را خواندم عالی بود. بسیار عالی. باعث شد برم سراغ بقیه آثار اشمیت.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)