دانلود کتاب نور سنت و تاریکی‌های بدعت (در پرتو قرآن و سنت)

  • از: سعید قحطانی، پدرام اندایش
  • ۷ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب نور سنت و تاریکی‌های بدعت (در پرتو قرآن و سنت) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب نور سنت و تاریکی‌های بدعت (در پرتو قرآن و سنت) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب نور سنت و تاریکی‌های بدعت (در پرتو قرآن و سنت)

کتاب نور سنت و تاریکی‌های بدعت (در پرتو قرآن و سنت) نوشته‌ی سعید قحطانی، به هر آنچه درباره‌ی سنت و بدعت وجود دارد می‌پردازد.

سعید قحطانی (Said Qahtani) در این اثر به بررسی مطالبی درباره‌ی اهل سنت می‌پردازد؛ از قبیل: مفهوم سنت و اسم‌های اهل آن و این که سنت نعمتی مطلق است، منزلت سنت، نشانه‌های اهل آن، منزلت و مفهوم بدعت، شرط‌های قبول شدن عمل، نکوهش بدعت در دین، سبب‌های بدعت، انواع و احکام آن، انواع بدعت‌هایی که بر قبر و دیگر چیزها صورت می‌گیرد، بدعت‌های نشر یافته در زندگی امروز، حکم توبه‌ی بدعت گذار و آثار و ضررهای بدعت.

سنت در اصطلاح علمای عقیده‌ی اسلامی، هدایتی است که رسول الله (ص) و اصحابش بر آن بوده‌اند که شامل: علم، اعتقاد، سخن و عمل می‌باشد. از این رو باید تبعیت گردد و اهل آن ستایش شوند و کسی که با آن مخالفت می‌کند، نکوهش گردد؛ به همین دلیل گفته می‌شود: فلانی از اهل سنت است؛ به این معنا که اهل راه درست، مستقیم، صحیح و ستوده می‌باشد.

در بخشی از کتاب نور سنت و تاریکی‌های بدعت (در پرتو قرآن و سنت) می‌خوانیم:

شخص اهل سنت دارای قلب زنده و قلب نورانی است، الله (عز و جل) در کتابش زندگی و نور را در مواردی ذکر نموده است و آن را صفت اهل ایمان قرار داده است، قلب زنده و نورانی آن قلبی است که درباره‌ی الله تعالی تعقل می‌کند و از وی اطاعت می‌کند و آنچه از وی آمده است را می‌فهمد و بر توحید وی گردن می‌نهد و از آنچه رسول الله (ص) برای آن برانگیخته شده است، تبعیت می‌کند.

پیامبر (ص) از الله تعالی درخواست نموده است تا برای او نوری قرار دهد: در قلبش، گوشش، چشمش، زبانش و از بالای سرش و از زیرش و از سمت راستش و از سمت چپش و از پشتش و از جلوی وی، تا برای وی نوری قرار دهد و ذات او را نورانی نماید و در پوست، گوشت، استخوان و خونش نور قرار دهد، پیامبر (ص) از الله تعالی طلب نموده است تا در ذاتش، قسمت‌های بدنش، حواس ظاهری و باطنی‌اش، از شش طرفش نور قرار دهد.

مؤمن محل داخل شدنش نور است و محل خارج شدنش نور است و سخنش نور است و عملش نور است و این نور بر حسب زیاد و کم بودن آن، برای صاحبش در روز قیامت آشکار می‌گردد و در جلو و سمت راستش به حرکت می‌افتد؛ از انسان‌ها کسانی هستند که نور آن‌ها به مانند خورشید است و دیگری مثل ستارگان و دیگری مثل درخت خرمای بلند و دیگری به مانند مردی ایستاده و کمتر از آن‌ها؛ اشخاص دیگری هستند که نور آن‌ها مدتی روشن می‌شود و مدتی خاموش می‌گردد و آن نورها بر حسب نور ایمان و تبعیت از آن، در دنیا می‌باشد و این نور در آن‌جا به طور آشکار و واضح حس شده و دیده می‌شود.

فهرست مطالب

سخنی از مترجم
مقدمه‌ی مؤلف
مبحث اول: نور سنت
مطلب اول: مفهوم آن
اول: مفهوم عقیده در لغت و اصطلاح
دوم: مفهوم اهل سنت
سوم: مفهوم جماعت
مطلب دوم: اسم‌های اهل سنت و صفات آن‌ها
مطلب سوم: سنت نعمتی مطلق است
مطلب چهارم: منزلت سنت
مطلب پنجم: منزلت شخص اهل سنت و شخص اهل بدعت
مبحث دوم: تاریکی‌های بدعت
مطلب اول: مفهوم آن
مطلب دوم: شرط‌های قبول شدن عمل [دینی]
مطلب سوم: نکوهش بدعت در دین
اول: از قرآن
دوم: از سنت نبوی
سوم: سخنان صحابه (رضی الله عنهم) درباره‌ی بدعت
مطلب چهارم: سبب‌های بدعت
مطلب پنجم: انواع بدعت
نوع اول: بدعت حقیقی و اضافی
نوع دوم: بدعت فعلی و ترک کردنی
نوع سوم: بدعت‌های گفتاری اعتقادی و بدعت‌های عملی
مطلب ششم: حکم بدعت در دین
مطلب هفتم: انواع بدعت بر سر قبرها
مطلب هشتم: بدعت‌های انتشار یافته‌ی معاصر
اول: بدعت جشن مولود پیامبر (ص)
دوم: بدعت جشن گرفتن در اولین شب جمعه‌ی ماه رجب
سوم: بدعت جشن گرفتن در شب اسراء و معراج
چهارم: جشن گرفتن نیمه‌ی شعبان
پنجم: تبرک جستن
امور مبارک انواعی دارد، از آن‌ها
ششم: بدعت‌های زشت و منکر مختلف که تعداد آن‌ها زیاد می‌باشد
مطلب نهم: توبه‌ی بدعت گذار
مطلب دهم: نتایج بدعت و ضررهای آن
مصادر و مراجع

 ۱۷۵ صفحه، ۶۷۶ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-04-9614-2 

چاپ ۱۳۹۷: ۱۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

راهنمای دانلود کتاب نور سنت و تاریکی‌های بدعت (در پرتو قرآن و سنت)

برای دانلود کتاب نور سنت و تاریکی‌های بدعت (در پرتو قرآن و سنت) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  نور سنت و تاریکی‌های بدعت (در پرتو قرآن و سنت)
محمّد علی کشمیری زاده
۱۳۹۸/۵/۳۱
سلام. کتابی که در این صفحه انتشار داده شده از کتب اهل تسنّن است ولی برچسب آن بدعت های اهل سنت نوشته شده است به طوری که مخاطب فکر می کند که در این کتاب به بدعت های اهل تسنن پرداخته شده. در حالی که در بیشتر...
.B U.L
۱۳۹۸/۶/۱۵
شماگفتین آیه ی اکمال دین برای حج نازل شده یعنی ماالآن هرمشکل ومسئله ای داشته باشیم باحج رفتن درست میشه وآیااین حج که توی حل مشکلات ماروراهنمایی میکنه چه جوری میگین دین باحج کامل شده دین بایدباچیزی که بیشتر...
پدرام اندایش
۱۳۹۸/۵/۳۰
جواب شما را دادم
چرا فرمایشتان را تکرار کردید
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۶)