معرفی و دانلود کتاب نیمه تاریک وجود: بازیابی قدرت، خلاقیت، استعداد و رویاهای شما

عکس جلد کتاب نیمه تاریک وجود: بازیابی قدرت، خلاقیت، استعداد و رویاهای شما
قیمت:
۱۴۰۰۰ ۸۴۰۰ تومان ۴۰%
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب نیمه تاریک وجود و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب نیمه تاریک وجود و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب نیمه تاریک وجود: بازیابی قدرت، خلاقیت، استعداد و رویاهای شما

دبی فورد نویسنده‌ی مشهور و برجسته‌ی آمریکایی در کتاب نیمه تاریک وجود، که در زمره‌ی پرفروش‌ترین آثار نیویورک‌تایمز قرار دارد، شما را راهنمایی می‌کند تا به شناسایی بهتر و بیشتر سایه و ضمیر ناخودآگاه‌تان مشغول شوید و استعدادها و مهارت‌های خود را شکوفا سازید.

درباره‌ی کتاب نیمه تاریک وجود:

کتاب پیش رو شما را با همه‌ی لایه‌های پنهان درونی‌تان آشنا می‌سازد و به بهترین نسخه خودتان تبدیل می‌کند. کتاب نیمه تاریک وجود (The Dark Side Of The Light Chasers) یکی از بهترین آثار در حوزه‌ی خودشناسی و خودسازی است که از زمان انتشارش تاکنون یکی از پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین کتاب‌ها در سراسر جهان بوده و به 19 زبان نیز ترجمه شده است. این کتاب همچنین در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی عالی دنیا تدریس می‌شود و تمام مشاوران، روانشناسان و روانکاوان برجسته نیز مطالعه‌ی آن را توصیه کرده‌اند.

درواقع آینده‌ای که در رویاهای خود آن را می‌پرورانید، تنها زمانی نصیب‌تان می‌شود که آمادگی داشته باشید تا دردهای گذشته خود را به خاطر بیاورید و از آن‌ها درس بگیرید. تنها راه‌حل داشتن آینده‌‌ای فوق‌العاده فقط پذیرفتن گذشته نیست، بلکه در آغوش گرفتن آن است. هنگامی که یاد بگیرید همه‌ی آنچه را که هستید و همه‌ی آنچه را که تجربه کرده‌ و پشت سر گذاشته‌اید، هر چقدر هم که سخت بوده در آغوش بگیرید به تکاملی دست می‌یابید که حتی تصورش را هم نمی‌کردید.

این کتاب در مورد شناسایی مهارت‌ها و قدرت‌های شخصی و درونی انسان‌هاست. تمام افراد از مواجه شدن با انرژی‌ها و نیروهای منفی درونی خود می‌ترسند، غافل از اینکه آن‌ها می‌توانند افراد را به سمت روشنایی‌های زندگی‌ راهنمایی کنند. اگر به درک همه‌ی جنبه‌های وجودتان دست یابید و آن‌ها را قبول کنید، اطرافیانتان هم از نتیجه‌ی آن استفاده خواهند کرد.

دبی فورد (Debbie Ford) در این اثر به شما کمک می‌کند تا با مهارت‌های درونی خود آشنایی بیشتری پیدا کرده و از این راه خود را شکوفا کنید و حال بهتری نسبت به خود و دیگران داشته باشید. اگر تصور می‌کنید که می‌توانید از این نسخه‌ای که هستید، بهتر باشید و آینده‌ی عالی‌تری برای خود بسازید، این کتاب را بخوانید.

اما اگر نمی‌خواهید زندگی شما تغییر کند، نه این کتاب را بخوانید و نه تمرین‌های آن را انجام دهید. همین الان کتاب را کنار بگذارید. آن را در بالاترین قفسه‌ی کتابخانه قرار دهید تا دیگر دستتان به آن نرسد یا آن را به یکی از دوستان خود بدهید، زیرا امکان ندارد این کتاب را بخوانید و هیچ تغییری در زندگی شما رخ ندهد!

شما با خواندن کتاب نیمه تاریک وجود از صمیم قلب از دبی فورد تشکر خواهید کرد، زیرا این کتاب شما را به سمت مسیری هدایت می‌کند که در آن نشاط همیشگی، آرامش درونی و عشق به خود را پیدا می‌کنید و در نهایت می‌توانید دیگران را بی‌قید و شرط دوست داشته باشید.

نکوداشت‌های کتاب نیمه تاریک وجود:

- این کتاب را با دقت بخوانید. یک بار آن را بخوانید و دوباره بخوانید. سپس آن را برای بار سوم بخوانید تا به درک کاملی از آن برسید. من شما را به این چالش دعوت می‌کنم. (نیل دونالد والش)

- مسیر آگاهی و روشنایی شامل جستجوی ویژگی‌های الهی و پذیرش کامل ویژگی‌های سایه یا منفی است. در این کتاب عمیق، دبی فورد، مراحل دستیابی به تکامل و تحول را ترسیم کرده است. (دیپاک چوپرا)

- دبی فورد از طریق کار و سفر درونی خود، به درکی قوی از چگونگی بازتاب نحوۀ ارتباط ما با خودمان توسط جهان دست یافته است. این کتاب دعوت‌نامه‌ای‌ است که با استفاده از روش‌های ساده و روشن، در راستای یادگیری چگونگی پذیرفتن همۀ آنچه که هستیم، گام بزرگی را برداشته است. (جان ولوود)

کتاب نیمه تاریک وجود برای چه کسانی مناسب است؟

اگر می‌خواهید خود را بهتر و بیشتر بشناسید، تغییرات اساسی در درون‌تان به وجود آورید و استعدادهایتان را شکوفا کنید، این کتاب برای شماست.

با دبی فورد بیشتر آشنا شویم:

دبی فورد مدرس، معلم، سخنران و نویسنده در سال 1955 در کالیفرنیا چشم به جهان گشود. عمده شهرت او به دلیل نگارش کتاب نیمه تاریک جویندگان نور یا نیمه تاریک وجود است. این اثر در سالی که انتشار یافت، عنوان پرفروش‌ترین کتاب سال را به دست آورد.

پس از آنکه اپرا وینفری مجری مشهور آمریکایی کتاب نیمه تاریک جویندگان نور را در برنامه‌اش در سال 2000 مورد نقد و تحلیل قرار داد، این اثر در طول چند هفته در فهرست پرفروش‌ترین‌های نیویورک‌تایمز در اواخر سال 2000 و اوایل 2001 قرار گرفت. فورد در رادیو و تلویزیون کارگاه‌های آموزشی برگزار می‌کرد و حتی مؤسسه تحول آموزشی فورد را نیز تأسیس نمود. همچنین چندین برنامه تلویزیونی و مستند ساخت.

او در سال 2013 بعد از مبارزه طولانی با سرطان در سن 57 سالگی درگذشت. از دیگر آثار او می‌توان به «در آغوش سایه خود، طلاق معنوی، بهترین سال زندگی شما، نامه‌ای از بهشت، بازتاب سایه، پاک‌سازی آگاهی و شجاعت» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب نیمه تاریک وجود می‌خوانیم:

هنگامی‌که این حقیقت را بپذیریم که هر یک از ما دارای تمامی صفات جهان هستی هستیم، دست از تظاهر به همه چیز نبودن برمی‌داریم. بسیاری از ما آموخته‌ایم که با دیگران متفاوت هستیم. برخی از ما خود را بهتر از دیگران می‌دانیم و بسیاری از ما احساس بی‌لیاقتی می‌کنیم. زندگی ما با این قضاوت‌ها شکل گرفته است. همین قضاوت‌ها باعث می‌شود که بگوییم: «من مثل تو نیستم.» اگر سفید پوست باشید فکر می‌کنید که با سیاه‌پوست‌ها تفاوت دارید. اگر سیاه‌پوست باشید تصور می‌کنید که با آسیایی‌ها و اسپانیایی‌ها متفاوت هستید. یهودیان باور دارند که با کاتولیک‌ها تفاوت دارند و حزب محافظه‌کار نیز تصور می‌کند که با حذب لیبرال متفاوت است.

فرهنگ به ما قبولانده است که ما از اساس با بقیه تفاوت داریم. همچنین تعصبات را از خانواده و دوستانمان آموخته‌ایم. «من و شما با هم تفاوت داریم چرا که شما چاق و من لاغر هستم، من باهوش و شما کم‌هوش هستی. من ترسو و شما شجاع هستی. من آرام و شما پرخاشگر هستی. من با صدای بلند حرف می‌زنم و شما با صدای آرام.» این عقاید باعث شده که خود را از دیگران تافتۀ جدا بافته بدانیم. این عقاید موانع درونی و بیرونی بسیاری را در سر راه پذیرش کل وجودمان قرار داده و باعث نشان دادن انگشت اتهام به سمت دیگران شده است.

نکته اصلی، درک این مسئله است که ما چیزی را که نیستیم، نمی‌توانیم ببینیم و درک کنیم. اگر دارای یک ویژگی خاص در وجود خود نباشیم، قادر به تشخیص آن در وجود دیگران نیستیم. اگر شجاعت یک فرد را تحسین می‌کنید، دلیل آن بازتاب شجاعت درون شماست. اگر فکر می‌کنید فردی خودخواه است، مطمئن باشید که شما هم توانایی بروز آن میزان از خودخواهی را دارید. اگر چه این ویژگی‌ها را همیشه از خود نشان نمی‌دهیم، اما هر یک از ما توانایی بروز همۀ ویژگی‌ها را دارد. ما بخشی از جهان کل هستیم که قابلیت بروز همه ویژگی‌هایی که می‌بینیم، قضاوت و تحسین می‌کنیم را داریم. همۀ ما صرف نظر از رنگ پوست، وزن و مذهب دارای همه ویژگی‌های جهان هستیم. همۀ انسان‌ها در این اصل یکسان هستند.

فهرست مطالب کتاب

دیدگاه‌هایی در مورد کتاب
مقدمه مترجم
مقدمه
پیش‌گفتار
فصل یکم: جهان بیرون، جهان درون
فصل دوم: به دنبال سایه
فصل سوم: جهان در درون ماست
فصل چهارم: به یاد آوردن خود
فصل پنجم: سایه ات را بشناس تا خودت را بشناسی
فصل ششم: من «آن» هستم
فصل هفتم: نیمۀ تاریک وجودت را در آغوش بگیر
فصل هشتم: خود را از نو تعبیر کن
فصل نهم: به نور وجودت اجازۀ درخشش بده
فصل دهم: زندگی ارزش زیستن دارد
سخن پایانی
دربارۀ نویسنده

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب نیمه تاریک وجود: بازیابی قدرت، خلاقیت، استعداد و رویاهای شما
نویسنده
مترجمنفیسه علی مددی
ناشر چاپیانتشارات یوشیتا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۰۸
زبانفارسی
شابک978-622-7369-60-1
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی، کتاب‌های روانشناسی بزرگسالان
قیمت نسخه الکترونیک
۱۴۰۰۰ ۸۴۰۰ ت ۴۰%
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب نیمه تاریک وجود

پری پارسا
۱۴۰۱/۵/۲۴
جملات این کتاب را باید چندین بار خوند.
بسیار تاثیر گذار و زیبا.
اگه تمرینات داده شده را بتوان به خوبی انجام داد، قطعا تاثیر بسیار زیادی در زندگی ما خواهدداشت.
خوبی این کتاب این بود که تفاوت فرهنگی در تمرینات و گفته‌ها دیده نمیشد و به راحتی میشد همزاد پنداری کرد.
زهرا مرادی
۱۴۰۰/۱۱/۴
این کتاب برای شناختن لایه لایه وجود هرکسی لازمه. ما تو زندگیمون بسیار بخاطر وجود سایه هامون دچار مشکل میشیم این کتاب راهنمای مفیدی هست برای اشنا شدن باهاشون. و البته که تمرینهایی که داده شده حتما انجام بشه و به یک بار خوندن این کتاب نباید بسنده بشه. ممنون از کتابراه. 🌹
مجید همتی
۱۴۰۰/۱۰/۲۴
این کتاب دبی فورد و توصیه می‌کنم مطالعه بفرمایید.
خیلی از ما احساسات و خواسته‌های خودمون و سرکوب می‌کنیم که در بلند مدت باعث مشکلات جدی در افکار و رفتار ما می‌شوند.
اشرف سادات میرسمیعی
۱۴۰۰/۹/۲۸
مثل همیشه کتابهای خانم دبی فورد مانندیک کلاس با معنا روی روان انسان تاثیرداره وروشهای جذابی برای خودشناسی ونقصها ونقطه قوتهای انسانها داره ازشما بابت ترجمه سپاسگزارم
نیلوفر درستی
۱۴۰۱/۴/۲۵
یکی از بهترین کتابهایی است که در ارتباط با شناخت خود و ارتباط با درون و شناخت سایه‌ها، راهکارهای کاربردی
و مفیدی را ارائه میدهد.
K Kh
۱۴۰۱/۲/۲۰
کتاب فوق العاده و جذابی بود و خیلی ساده و شفاف مفاهیم رو توضیح میداد میشه گفت که من مفهوم آگاه شدن رو از این کتاب یاد گرفتم.
منیره عباسی
۱۴۰۰/۱۲/۲۴
اگر مثل من بدنبال کتابی برای کشف موهبتهای درونتان و ارتباط با آن هستید، این کتاب رو توصیه میکنم، بنظرم متحول کننده و بینظیره
عاطفه مرزبان
۱۴۰۰/۱۱/۲۳
خواندن این کتاب فوق العاده عالی از دست ندهید ممنون از کتابراه به خاطر کتاب ارزشمند و بسیار تاثیر گذاره نیمه تاریک وجود 👏👏👏👏👏
سارا ح
۱۴۰۰/۱۱/۱
کتاب واقعا عالیه.. اما نه با یکبار و دو بار خواندن.. باید وقت بذاری و رو هر صفحه‌اش تمرکز کنی.. ممنونم
Ya Kh
۱۴۰۱/۵/۱۸
به معنای واقعی کلمه زندگی من رو تغییر داد. مطمئنم قرار گرفتن این کتاب سر راهم کار خدا بود:))) حتما حتما حتما بخونیدش
Setareh Gheaibi
۱۴۰۱/۴/۲۴
یکی از بهترین کتابهایی که خوندم بود، این کتاب آدم رو با یه دنیای دیگه‌ای که درون خودمون هست آشنا میکنه👌
رایا
۱۴۰۱/۴/۲
فوق العاده عالیه حتمااا پیشنهاد میکنم بخونید.
همه‌ی جهان دروجوده ماست. ما بازتاب خود را در دیگران میبینیم
هانیه جعفری جاهد
۱۴۰۱/۲/۱۸
این کتاب واقعا کتاب خاص و مفید هست انسان با خودش و انسان بودنش آشنا میکنه
فاطمه تکلو
۱۴۰۰/۱۰/۱۴
بسیار کتاب خوبی هستش. با اینکه خونمش دوست دارم دوباره بخونم ش. توصیه میکنم که حتما این کتاب بخونید
Sepide Akbar Razavi
۱۴۰۱/۴/۱۱
عالیه این کتاب ولی حتما تمیریناشو روی کاغذ بیارین و عملی کنید تو زندگی
مشاهده همه نظرات ۳۸

راهنمای مطالعه کتاب نیمه تاریک وجود

برای دریافت کتاب نیمه تاریک وجود و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.