دانلود کتاب همسر شما کیست؟


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب همسر شما کیست؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب همسر شما کیست؟

در کتاب همسر شما کیست؟ اثر احمد ترکمانی سعی شده قطره‌ای از آرامش خانواده را ترسیم کنیم تا مفهوم واقعی آرامش خانواده در سایه آرامش زن به وضوح روشن گردد. شاید بتوان آرامش را به صورت احساسی خوشایند و لذت بخش تعریف کرد که هر کسی به دنبال آن است، اما آرامش نیاز اولیه‌ای است برای این که ذهن شما بیندیشد و مثبت عمل کند.

باید بدانیم سمبل این آرامش، زن است. آرامش زن در خانه موجب آرامش و آسایش خانواده می‌شود و قوه محرکه اعضای خانواده در داشتن روحیه‌ای شاداب و سرزنده و ابراز محبت میان آن‌هاست. وجود چنین فضایی موجب به کمال رساندن رشد استعدادها، پیشرفت و ترقی افراد خانواده می‌گردد و از نگاهی دیگر شوهر با بی‌توجهی، بی‌محبتی، رفتار سرد و به ظاهر منطقی خود می‌تواند ریشه این عواطف و آرامش را کم‌کم در وجود زن بخشکاند.

زن به علت برخورداری از عواطف سرشار درونی، در شرایط طبیعی می‌تواند بیشترین فداکاری و از خود گذشتگی را نسبت به همسر و فرزندانش از خود نشان دهد و با بسیاری از سختی‌ها و محرومیت‌ها مبارزه کند، اما این‌ها زمانی میسر خواهد بود که او در ارتباط با همسرش از جنبه روحی و عاطفی محروم نگردد.

نهاد خانواده، یک نهاد اجتماعی نسبتاً کوچک است که هر یک از اعضای آن به نحوی بر دیگری تأثیر می‌گذارد و در چنین تأثیر متقابلی مجموعه‌ای از اعتقادات، آداب، رسوم و ارزش‌های اخلاقی، عاطفی و اجتماعی شکل می‌گیرد. می‌توانیم به جرات ادعا کنیم علت اصلی سردی کانون خانواده فراموش کردن اسلام ناب و عدم اطلاع از آموزه‌های دینی است. استحکام یک جامعه به ازدواج سالم و تشکیل خانواده‌ای سالم و نهایتاً پرورش فرزندان سالم است. از نظر اسلام، مرد بدون همسر و زن بدون شوهر در صورتی که غرائض و شهوات آن‌ها زنده است، جدای از فساد هرچند اندک و بریده از مشکلات گوناگون روحی و خانوادگی نیستند.

خانواده، این حقیقت الهی و طبیعی، آسان کننده پاره‌ای از مشکلات و نگه‌داشتن کانون گرم خانواده و عاملی برای تداوم پاکی جوانان و حفظ عفت و تقوای آنان است. بنای یک خانواده در جامعه در صورتی با سلامت و آرامش قرین می‌شود که مرد و زن با تحقق دادن ازدواج و رعایت حقوق یکدیگر در آن زندگی کنند. قرآن مجید به ازدواج امر می‌کند تا مشکلات مرد و زن با تحقق این سنت تخفیف یابد و دامن هر دو که دامن رحمت و تربیت است، از آلودگی و فساد سالم بماند و مرد و زن با تشکیل زندگی و همسویی با یکدیگر خانه را محلی برای ذکر و تسبیح خدا کنند.

در این میان توصیه‌های زیادی در مورد رعایت حقوق همسر و داشتن اخلاق حسنه و نیکو به میان آمده است. چرا که اجرای فضایل اخلاقی نسبت به یکدیگر در زوجین، فضایی از صفا و صمیمیت، پاکی و سلامت، راحت و امنیت، عشق و محبت به وجود می‌آورد و زندگی را در تمام شئون بر زن و شوهر از عسل شیرین‌تر می‌کند.

رعایت اخلاق حسنه و خودداری از زشتی‌های اخلاقی کار طاقت‌فرسایی نیست، به‌کارگیری واقعیات اخلاقی و پرهیز از پلیدی‌ها، طی کردن این راه الهی را بر انسان آسان و پیوند زناشویی را محکم و محبت به یکدیگر را استوارتر می‌سازد.  آن که برای خدا ازدواج می‌کند، حق همسر را با تمام وجود رعایت و کمترین آزاری از ناحیه او به همسرش وارد نمی‌شود. جایگاه زن در خانواده برای همه روشن و واضح است؛ بنابراین، توجه به این موجود که در اسلام هم به آن سفارشی بسیار شده، از وظایفی است که در زندگی زناشویی بر عهده مرد قرار گرفته است.

آرامش خانواده جز در سایه رضایت زن و شوهر از یکدیگر حاصل نمی‌شود؛ اما با توجه به روحیات و خصوصیات روانی و منحصربه‌فرد زن، این نیاز به میزان بیشتری در مورد وی واقع می‌شود. حفظ شأن و منزلت زن در برابر فرزندان و بستگان وی از سوی شوهر یک واجب شرعی است و تحقیر او، حرام الهی محسوب می‌شود. اصل محبت، علاقه و عشق را خداوند در قلب زن و شوهر نسبت به یکدیگر قرار داده و آن را از نشانه‌های وجود خود دانسته. این حقیقت، علاقهٔ مرد به زن است.

اسلام به انسان دستور داده به همه کسانی که مستحق عشق، دوستی، محبت و علاقه‌اند، محبت داشته باشند چه رسد به نزدیک‌ترین افراد خودش که همسر و فرزندان او هستند. در صورتی که زن در خانواده احساس آرامش، امنیت، رضایت و خوشحالی داشته باشد، روابط خانوادگی مستحکم‌تر شده و پایه‌های آن استوار می‌ماند. اگر مردان می‌دانستند که زنان با توقعات کم خود به کوچک‌ترین محبتی دلخوش هستند، هیچ‌وقت آن‌ها را از آن محروم نمی‌کردند. شاید هم تفاوت‌های زن و مرد عاملی برای این ندانستن باشد.

فهرست مطالب

چکیده
مقدمه
فصل اول
تحکیم خانواده
قداست خانواده
تقدس زدایی از خانواده
هدف از تشکیل خانواده
دلایل تشکیل آشیانه (خانواده)
اساسی ترین هدف از تشکیل خانواده
فصل دوم
موانع تشکیل خانواده
فصل سوم
عوامل تحکیم خانواده
حقیقتاً معنی یک زندگی چیست؟
فرق زن و مرد از نظر روح و روان
حرف زدن خانم‌ها به چند صورت است
فصل چهارم
خواسته‌های زوجین از یکدیگر
وظیفه یک مرد در برابر زن
انسان خوش‌اخلاق کیست؟
فصل پنجم
وظایف زن در مقابل شوهر
جهت تربیت فرزندان کوشا باشد
فصل ششم
نمونه‌ای از صفات زنان بد (منفی)
حقوق زوج بر زوجه
وظایف مرد در خانه
مدیریت و اداره همسر و خانواده
خصوصیات مرد و خصوصیات زن

 ۹۶ صفحه، ۳۴۸ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-92782-9-9 

چاپ ۱۳۹۵، قیمت الکترونیکی: ۱۷۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب همسر شما کیست؟

برای دانلود کتاب همسر شما کیست؟ و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  همسر شما کیست؟