دانلود کتاب همنت


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب همنت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب همنت

رمانی جذاب، جسورانه و دردناک! مگی اوفارل در شاهکار خود کتاب همنت، به قصه‌ی زندگی فرزند ویلیام شکسپیر که با بیماری سختی دست و پنجه نرم می‌کند، پرداخته است. این رمان اعجاب‌انگیز که پس از انتشار در سال 2020 مورد تحسین بسیاری قرار گرفت و برنده جایزه ادبیات داستانی زنان شد، در واقع در مورد چگونگی مرگ همنت است که سبب نوشتن یکی از معروف‌ترین نمایشنامه‌های پدرش شد.

درباره کتاب همنت:

ماجرا در خیابان هنلی شهر استراتفورد اتفاق می‌افتد. خانواده‌ای در کنار سه فرزندشان در این شهر زندگی می‌کردند. روزی سوزانا، دختر بزرگ خانواده تب می‌کند و همنت (Hamnet) برادر دوقلویش به دنبال کمک می‌رود. اما چرا کسی در خانه نیست؟ اگنس، مادر خانواده در باغی زیبا مشغول پروش گیاهان دارویی‌ست و همسرش نیز در لندن فعالیت می‌کند. هیچ‌کدامشان نمی‌دانند که همنت واپسین هفته‌ی زندگی‌اش را می‌گذراند!

داستان همنت درواقع الهام گرفته از زندگی پسر از دست رفته‌ی ویلیام شکسپیر، نمایشنامه‌نویس برجسته است. قصه‌ای که ارتباط مابین فرزندان دوقلو و خانواده‌ای را که بر اثر این غم جانگداز در حال فروپاشی است، به تصویر می‌کشد. پس از مرگ همنت، حدود 4 سال بعد، پدر وی نمایشنامه‌ای به این نام می‌نویسد. او دائم با خود در کلنجار بود؛ این فرزند من است یا نه؟! اذهانش مانند پتکی بر سرش خراب می‌شدند. پسرش در حیاط کلیسا دفن شده بود، اما همنتی که در داستان این نمایشنامه وجود داشت مثل اوست! همانند او قدم می‌زند، صحبت می‌کند و...

رمان همنت تاثیر روحیه و امید را در تاریک‌ترین لحظات زندگی به تصویر می‌کشد. کتاب حیرت‌انگیزی که توانست سلایق گوناگون ادبی را به خود جلب کند و سبب شود که مگی اوفارل سال 2020 را در اوج به اتمام برساند. (در حقیقت هملت و همنت هر دو یک نام هستند که در اسناد مربوط به اواخر قرن شانزدهم و اوایل قرن هفدهم شهر استراتفورد کاملاً می‌توانستند جایگزین یکدیگر شوند.)

جوایز و افتخارات کتاب همنت:

- برنده جایزه ادبیات داستانی زنان سال 2020
- برنده جایزه کتاب سال واتر استونز سال 2020
- نامزد جایزه بهترین داستان تاریخی گودریدز سال 2020
- کتاب پرفروش نیویورک تایمز
- نامزده جایزه کتاب گاردین
- نامزد جایزه من بوکر

نکوداشت‌های کتاب همنت:

- همنت گواهی بر این است که همیشه داستان‌های تازه‌ای برای روایت کردن وجود دارد، حتی درمورد برجسته‌ترین شخصیت‌های تاریخ. همچنین ثابت می‌کند که اوفارل نویسنده‌ای‌ست خارق‌العاده و بسیار خلاق که می‌تواند درک بسیار عمیقی از اساسی‌ترین پیوندهای انسانی داشته باشد. (نشریه گاردین)

- این رمان جذاب و دردناک دوست داشتنی ماهیت غم و اندوه را به تصویر می‌کشد. (Booklist)

- اقدامی جسورانه که به زیبایی تصور و نوشته شده است. (کلر تومالین)

کتاب همنت برای چه کسانی مناسب است؟

خواندن این رمان جذاب به تمام دوست‌داران داستان‌های تاریخی توصیه می‌شود؛ مطمئن باشید با مطالعه‌ی آن، خود را میهمان تجربه‌ای لذت‌بخش خواهید کرد.

با مگی اوفارل بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده‌ی چیره‌دست ایرلندی - انگلیسی در سال 1972 چشم به جهان گشود. مگی اوفارل (Maggie O'Farrell) اکثر آثارش با تحسین عمومی مواجه شده‌اند. او در رشته زبان و ادبیات انگلیسی به تحصیل پرداخت و مدتی نیز به عنوان خبرنگار در نشریه معروف ایندیپندنت مشغول به کار شد. از جمله کتاب‌های اوفارل می‌توان به آثاری چون: پس از آنکه شما بروید (برنده جایزه Betty Trask)، دستی که اول بار دستم را گرفت (برنده جایزه کاستا در سال 2010) و فاصلۀ بین ما (برنده جایزه سامرست موآم) اشاره کرد.

در بخشی از کتاب همنت می‌خوانیم:

اگنس سوارکار ماهری است ولی چندان علاقه‌ای به این کار ندارد. حیوان را دوست دارد ولی درمجموع معلق ‌بودن در هوا برایش تجربۀ چندان خوشایندی نیست. همین‌طور که اسب می‌تازد، منظرۀ زمینی که زیر پایش به سرعت رد می‌شود او را گیج می‌کند؛ تکان‌ها و چرخش‌های موجود دیگری زیر پایش، جیرجیرهای زین چرمی، بویی که از این یال‌های غبارگرفته و برشته بلند می‌شود همه به این معناست که اگنس لحظه‌شماری می‌کند تا این سواری پشت اسب پایان یابد و او به لندن برسد.

برتولما اصرار دارد که مسیر آکسفورد امن‌تر و کوتاه‌تر است؛ این را مردی که گوشت گوسفند می‌فروخت به او گفته بود. از پستی‌بلندی‌های ملایم چیلتون‌هیلز می‌گذرند، یک طوفان و اندکی هم تگرگ را از سر می‌گذرانند. اسب اگنس در کیدلینگتون شَل می‌شود، برای همین آن را با مادیان ابلقی عوض می‌کند که پهلوهای باریکی دارد و اگر حتی پرنده‌ای سر راهشان سبز شود، سرمست از جا می‌پرد. شب را در مهمان‌سرایی در آکسفورد می‌گذرانند؛ اگنس از سروصدای موش‌های توی دیوار و خروپف‌های کسی در اتاق کناری، تقریباً پلک روی‌هم نمی‌گذارد.

اواسط صبح روز سوم سفرشان، اول اگنس است که دود را می‌بیند که به‌سان پارچه‌ای خاکستری بر فراز دره‌ای قرار گرفته است. به برتولما می‌گوید همان است و برتولما سر تکان می‌دهد. نزدیک‌تر که می‌شوند، صدای دنگ‌دنگ ناقوس‌هایش را می‌شنوند، بویش به مشامشان می‌رسد؛ بوی سبزیجات تر، حیوانات، گچ نمدار و چیزهای دیگری که اگنس نمی‌تواند نامی برایشان بیابد. گسترۀ بی‌کرانش را می‌بینند، شهری تکه‌پاره و پراکنده با رودی پرپیچ‌وخم در میانه‌اش و ابرهایی که گویی رشته‌های دود را از آن بیرون می‌کشند.

 ۴۰۷ صفحه، ۶۱۴ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-7425-49-9 

چاپ ۱۳۹۹: ۶۲۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۳۰۰۰۰ ت - 9.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب همنت

برای دانلود کتاب همنت و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  همنت

نظرات کتاب همنت

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.