دانلود کتاب همه مردان شاه

دانلود کتاب همه مردان شاه
بزرگنمایی
راهنمای مطالعه کتاب‌ها
برای مطالعه کتاب‌ها، لازم است اپلیکیشن کتابراه را در موبایل، تبلت یا رایانه خود نصب کنید.
جزییات کتاب

معرفی کتاب همه مردان شاه

(این کتاب از جمله کتب کمیاب می باشد. هم اکنون با همکاری ناشر نسخه ی اسکن شده از این کتاب به صورت الکترونیکی برای شما آماده شده است.)

کودتای 28 مرداد 1332 در ایران که توسط آمریکا و انگلستان علیه حکومت محمد مصدق انجام شد، سرشت و سرنوشت ایرانیان را بار دیگر در مسیر استبداد شاهی قرار داد. درباره دلایل، چگونگی و پیامدهای این کودتا،‌ کتاب‌های گوناگونی توسط پژوهشگران ایرانی، آمریکایی و انگلیسی و سایر کشورها نوشته شده است.
«همه مردان شاه» نیز از جمله این کتاب‌ها است که توسط «استفنکینزر» نوشته شده و حسن (رضا)بلیغ آن را ترجمه کرده است. استفن کینزر، خبرنگار سابق نیویورک تایمز نخستین گزارش کامل از عملیات کودتا را ارائه می‌کند. گزارش وی حاوی شرح ساعت به ساعت وقایع ماه اوت 1953 (مرداد 1332) است.

موضوع اصلی این کتاب کودتا و تأثیر آن بر روابط ایالات متحده و جمهوری اسلامی ایران است. به روایت نویسندهٔ کتاب، دیکتاتوری محمدرضاشاه پهلوی از پیامدهای کودتای ۱۹۵۳ بود. بریتانیای کبیر و شرکت نفتی ایران–انگلیس شخصیت‌های منفی و استعمارگر داستان کینزر هستند. این کتاب در سال ۲۰۰۳ توسط انتشارات جان وایلی و پسران منتشر شد.

در این کتاب می‌خوانیم: کودتایی که ایالات متحده آمریکا در 19 اوت سال 1953 در ایران به راه انداخت را می‌توان به عنوان یک تحول اساسی در تاریخ جهان پس از جنگ قلمداد کرد... اگر این کودتا اتفاق نمی‌افتاد، بدون تردید آینده بسیار متفاوتی در پیش‌روی ایران قرار می‌گرفت». نویسنده کتاب در نوشته خود در بخش‌های گوناگون همراهان و یاران داخلی و خارجی شاه در کودتا را معرفی می‌کند. اسدالله رشیدیان، فضل‌الله زاهدی، روزولت،‌ شعبان بی‌مخ و... در نوشته حاضر به خوبی معرفی شده‌اند.

ادامه
فهرست مطالب

شب به خیر آقای روزولت
لعنت بر سرنوشت
آخرین قطره خون مردم
موج نفت
فرامین اربابش
دشمنان نامرئی در همه جا
شما نمی دانید آنها چقدر شرورند!
یک پیرمرد بسیار زیرک
انگلیسی‌های کله پوک
آستین ها را بالا بزن شروع کن!
من می‌دانستم! آنها مرا دوست دارند
براق مثل یک گربه بزرگ

ادامه
کاربر مهمان

کاربر گرامی، برای ثبت نظر ابتدا ثبت نام کنید یا وارد شوید.

asad f
۱۳۹۵/۱۱/۲۶
کتاب جالبی است، لیکن مثل همه ترجمه ها اندکی جانب گرایانه است.
هزاران کتاب، رمان و مجله همیشه همراه شما
نصب رایگان کتابراه