دانلود کتاب همیشه مردها مقصرند

  • از: عباس اژدرالدینی
  • ناشر: نشر مانیان
  • ۱۶۹ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب همیشه مردها مقصرند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب همیشه مردها مقصرند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب همیشه مردها مقصرند

کتاب همیشه مردها مقصرند نوشته‌ی عباس اژدرالدینی تلاش می‌کند با نگاهی دقیق و موشکافانه به روابط زن و مرد به شما در حفظ زندگی زناشویی‌تان یاری برساند. این کتاب زبان ساده و قابل فهمی دارد و مطمئن باشید با راهکارهایی که ارائه می‌دهد برای شما زندگی بهتری می‌سازد.

درباره‌ی کتاب همیشه مردها مقصرند:

در دنیای امروز در بیشتر جوامع متمدن، زوج‌ها زندگی مشترک خود را با عشق و علاقه شروع می‌کنند اما سوال اینجاست که چرا پس از مدتی کوتاهی از یکدیگر فاصله می‌گیرند و حتی از هم بیزار می‌شود؟ چرا آرامش بسیاری از افراد در نبود همسرشان است و از زوج خود فراری هستند؟ آیا چنین زوج‌هایی هنوز هم شانسی برای خوشبختی دارند؟ علت پیش آمدن چنین موقعیت‌هایی چیست؟ آیا مشکل اصلی، مجاورت دو خلق و خوی ناهمگون است؟

همه‌ی انسان‌ها حق دارند در تک تک لحظات زندگی‌شان عشق، آرامش، خوشبختی و... را تجربه کنند، بنابراین باید به این موضوع توجه ویژه‌ای داشت و از کنار آن به سادگی نگذشت. از آن‌جایی که دلیل اصلی ازدواج بسیاری از افراد یافتن آرامش و خوشبختی است، عباس اژدرالدینی تمام تلاش خود را می‌کند تا در کتاب «همیشه مردها مقصرند» راهنمایی‌های موثر و مفیدی را در اختیارتان قرار دهد تا بتوانید با استفاده از آن‌ها کیفیت زندگی زناشویی خود را بهبود ببخشید.

کتاب همیشه مردها مقصرند مناسب چه کسانی است؟

مطالعه‌ی کتاب حاضر به جوانانی که در آستانه‌ی ازدواج هستند، افرادی که از زندگی خود کاملا راضی نیستند، خانواده‌های در شرف طلاق و خانواده‌های زن‌سالار توصیه می‌شود.

جملات برگزیده کتاب همیشه مردها مقصرند:

- هرگز دریای آرام از کسی ناخدای قهرمان نمی‌سازد.
- امتحان نهایی دین، دینداری نیست؛ محبت است.
- بیشتر مردها الگوی موفقی در زمان بلوغ‌شان نداشته‌اند.
- محبت مدام، سریع‌ترین راه غلبه بر همه مشکلات و تجلی میراث معنوی شما [یعنی] فراوانی و توانگری است.

در بخشی از کتاب همیشه مردها مقصرند می‌خوانیم:

گاهی قبل از ازدواج، شرایط روحی، روانی و هورمونی ما باعث می‌شود احساسات‌مان برای مدتی شدید شده و آمادگی پذیرش زیادی پیدا کند و با دیدن یک نفر از جنس مخالف، دلمان به تصویر مثبت اولیه‌ای که از او به ما رسیده، پیوند خورده و بدون دلیل کافی احساس می‌کنیم که گزینه مناسبی برای آشنایی یا ازدواج پیدا کرده‌ایم. مثل عشق در نگاه اول یا چیزی شبیه آن.

کشش بالایی که در این حالت در قلب انسان ایجاد می‌شود، می‌تواند پایه‌گذار یک انتخاب غیرمنطقی باشد. باورتان نمی‌شود که عامل کشش اولیه چنین عشق‌هایی بعضا یک عامل مثبت کم‌اهمیت مانند کفش زیبا، لباسی خوشرنگ، عینکی خوش‌استایل، لحن یا یک تن صدای خاص، مدل مو، طرز راه‌رفتن، یک خنده، یک گریه و... . می‌تواند باشد. عشقی که پایه و اساسش چنین عواملی باشد، مشخص است که به چه انتخاب‌های کوری منجر خواهد شد. اگر جوانان از عشق در نگاه اول و تأثیر سطوح هورمون‌ها در بعضی زمان‌ها بر شدت احساسات انسان اطلاع داشته باشند، انتظار می‌رود که بتوانند عکس‌العمل‌های منطقی‌تری در مواقع لازم از خود نشان دهند.

گذشته از عشق در نگاه اول، انسان‌های زیادی دیده‌ام که به هیچ نوعی از «عشق» اعتماد ندارند. این جمله را صراحتا از زبان ایشان شنیده‌ام: «من به هورمون عقیده دارم نه به عشق» انگار همه آن‌ها تحت تأثیر یک کتاب یا مکتب خاص باشند. اوایل با خودم می‌گفتم: «چه سرد و بی‌احساس. زندگی‌ای که با عشق شروع شود کجا، یک زندگی معمولی کجا؟ اصلا از کجا معلوم که بعد از ازدواج، عشق به وجود آید؟» اما بیشتر که فکر کردم و تجربه‌ام هم افزایش یافت، دیدم متأسفانه، تا حد زیادی حق با آنهاست.

 ۲۴۸ صفحه، ۵۹۴ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-7321-82-1 

چاپ ۱۳۹۹: ۶۶۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

فهرست مطالب

پیشگفتار
مقدمه
بخش اول: قبل از ازدواج
شاید محکوم به کسب رضایت همسر خود باشیم
انتخاب باید آگاهانه باشد، انتظار تغییر دیگران، بی‌جاست
انتخاب‌های مبتنی بر هورمون نه عقلانیت
عشق حقیقی. عشق غیرحقیقی.
معیارهای عوضی و در نتیجه، زندگی‌های عوضی
بخش دوم: بعد از ازدواج
«انتظارات»، یکی از عوامل مهم تعیین‌کننده مدت دوران خوش زندگی
لزوم رعایت حریم‌ها و حفظ حرمت‌ها بین زوجین
«زن‌سالاری» مساوات یا ناهنجاری؟
علل پیدایش زنسالاری در یک خانه
لطمات زن‌سالاری به بنیان خانواده
چرا همیشه مردها مقصرند؟ (آیا نسل مردان مسئولیت‌پذیر منقرض شده است؟)
خانم‌ها مسئول ضعف و بی‌مسئولیتی مردها نیستند
بخش سوم: عدم رضایت از زندگی مشترک
تغییر زاویه دید
درک تفاوت‌ها و اصلاح انتظارات: مرد، مرد است. زن، زن است.
درمان زندگی از طریق ایجاد تغییر در خود
ایجاد تغییر در زندگی از راه گذشت، عشق و محبت بدون چشم‌داشت
تصمیم درست نباید پشیمانی داشته باشد
علل فرار از طلاق
چند نکته
سطرهای نمونه
بعضی از منابع به کار رفته در این کتاب

راهنمای دانلود کتاب همیشه مردها مقصرند

برای دانلود کتاب همیشه مردها مقصرند و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  همیشه مردها مقصرند

نظرات کتاب همیشه مردها مقصرند

عباس اژدرالدینی
۱۴۰۰/۱/۱۵
عجیب است که با خواندن ۱۰ الی ۲۰صفحه از یک کتاب ۲۲۰صفحه‌ای آن را قضاوت و قضاوت خود را نیز منتشر کنیم. در ابتدای کتاب اعلام شده که این کتاب براساس تجربیات و مطالعات نویسنده نوشته شده است. این یک کتاب همه جانبه نیست، اما مطالب و تجربیات مفیدی در مورد انتخاب آگاهانه همسر، تاثیر زن سالاری در خانواده، به تاثیرات مافوق تصور انتقاد همسر، طلاقهای متمدنانه و کاهش ثاثیرات طلاق بر فرزندان طلاق دارد. آقای دکتر علیرضا افشین آذر اعلام کرده اند: [بدون شک بهترین کتابی بوده است که در زمینه ریشه اختلافات زن و شوهرهای امروزی مطالعه کرده بودم.]
با اینکه قرار نبود این کتاب به صورت رایگان توزیع شود، اما با توجه به اینکه احساس میکردم این تجربیات برای خیلی از جوانان لازم است، از سود مادی آن گذشتم تا تعداد بیشتری از آن استفاده کنند و از همان اسفند۹۹ رایگان توزیع شد.
با تشکر از لطف همه شما.
ساویز سام
۱۳۹۹/۱۲/۱۵
نگاه افراد به مقوله کتاب و کتابخوانی خیلی متفاوته
اگه قرار باشه با این دید نگاه کنیم مفاهیم و مطالب هر کتابی تنها به واسطه کتاب بودن درست مطلق هست نگاه درستی نیست. خصوصا در مورد همین روابط زن و مرد اون هم در عصر نوین، و در جوامعی که در دوره گذار از سنت به مدرنیته هستن، خبره‌ترین کارشنا سان و هم در
متخصصان هنوز نتوستن نسخه واحدی برای این موضوع تجویز کنن... واقع کارشناسان و مشاوران هم در همین حد کار کردن که که تجربیات و دیدگاه شخصی خودشون رو مطرح می‌کنن.. مطالعه یک تجربه و دیدگاه شخصی از میلیون‌ها تجربه و تحلیل نه تنها خالی از لطف نیست بلکه تشویق می‌کنه هر کدوم از ما هم قلم رو برداریم و تجربیات و تحلیل‌های خودمون رو به رشته تحریر در بیاریم
Delaram Arian
۱۴۰۰/۱/۸
راستشو بخواین نمیدونم چی بگم
نتونستم کتابو تموم کنم کتاب برخلاف ادعاش فقط زنهارو مقصر میدونه نه مردها
ولی اینش مهم نیست اینکه هی به زن سالاری و بدی هاش اشاره میکنه ادمو کمی زده میکنه
به نظرم میشد توی یک فصل جمع کرد این حرفو ولی دوباره و دوباره تکرار میشد
سه ستاره دارم به خاطر یه قسمتی که خوشم اومد درمورد انتقاد و تشویق همین
موفق باشید
مشاهد همه نظرات (۵۳)