دانلود کتاب صوتی هنر عشق ورزیدن

  • از: اریک فروم
  • راوی: دادبه دادمهر
  • ناشر صوتی: سبکتو
  • ۹ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب صوتی هنر عشق ورزیدن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی هنر عشق ورزیدن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی هنر عشق ورزیدن

ممکن است این سوال مدام در ذهن‌تان باشد که عشق چیست و یا چگونه می‌توان عاشقی کردن را یاد گرفت و رابطه‌ای سالم و پراحساس داشت. اریک فروم روانشناس اجتماعی در کتاب صوتی هنر عشق ورزیدن (میکروکتاب)، به شما یاد می‌دهد که چگونه این مفهوم ارزشمند را درک کنید و آن را در زندگی‌تان به کار گیرید.

درباره میکروکتاب صوتی هنر عشق ورزیدن:

بسیاری از انسان‌های در روابط شخصی خود قادر نیستند ظرفیت‌های وجودی‌شان را توسعه و بهبود دهند تا در نهایت بتوانند عشق را در زندگی‌شان تجربه کنند. میکروکتاب صوتی هنر عشق ورزیدن (The Art of Loving) به شما می‌آموزد که مفهوم عشق ترکیبی از بلوغ، خودشناسی و شجاعت است و یادگیری عشق مانند سایر هنرها به تمرین و تمرکز نیاز دارد. حتی باید گفت این مقوله بیش از هر هنر دیگری، بصیرت و درک واقعی را می‌طلبد.

اریک فروم روانکاو و فیلسوف اجتماعی با نوشتن کتاب هنر عشق ورزیدن، به میلیون‌ها زن و مرد کمک کرده تا با پرورش استعدادها و قدرت پنهانی درون‌شان، به یک زندگی پربار و با عشق دست یابند. او در این اثر فوق‌العاده به طور صادقانه و صریح، روش‌هایی را بررسی می‌کند که در نهایت به یک زندگی عاشقانه منجر می‌شود.

عشقی که نویسنده از آن صحبت می‌کند، انواع مختلف این احساس بی‌نظیر را دربر می‌گیرد. یعنی نه تنها به عشق رمانتیک پرداخته می‌شود بلکه عشق به پدر و مادر، فرزندان، عشق اروتیک، عشق به خود و خدا را نیز مورد توجه قرار می‌دهد.

میکروکتاب صوتی هنر عشق ورزیدن پر از عقاید و افکار منحصر به فرد است و موانعی که جلوی دستیابی به عشق را در جامعه امروزی می‌گیرند، به طور مفصل بررسی می‌کند. در واقع این مفهوم موضوعی دل‌نشین و هیجان‌انگیز است که همیشه افراد در دستیابی به آن ناتوان هستند و همواره می‌خواهند به سوالات‌شان در این زمینه پاسخ داده شود؛ پرسش‌هایی همچون: آیا عشق موضوعی جادویی است یا تنها یک واکنش شیمیایی در مغز؟ یا معنای آن تنها به تمایلات جسمانی و جنسی محدود می‌شود؟

اریک فروم را بیشتر بشناسیم:

یکی از تاثیرگذارترین متفکران قرن بیست و بیست و یکم، اریک فروم (Erich Fromm) نام دارد. او جامعه‌شناسی باتجربه و روان‌شناسی بلندآوازه‌‌ است که در سال 1900 در امپراطوری آلمان به دنیا آمد.

فروم از درخشان‌ترین فیلسوفان مکتب اومانیسم و مکتب فرانکفورت به شمار می‌رود و پیرو تفکر سوسیال دموکرات است. او همیشه در طول زندگی خود کوشیده تا ارتباطی متقابل بین علم روان‌شناسی و جامعه برقرار کند که این موضوع در آثارش به وفور دیده می‌شود. درواقع این روانشناس اجتماعی عقیده داشت زمانی که اصول روانکاوی، به عنوان درمان‌کننده بیماری‌های فرهنگی مردم به کار گرفته شود، می‌تواند به ایجاد یک جامعه معقول و متعادل از نظر روانی کمک کند.

او تحصیلات خود را در رشته‌ی روانکاوی در دانشگاه‌های هیدلبرگ و مونیخ و انستیتو به پایان رساند و پس از ظهور حزب نازیسم در آلمان و آشوب‌های دوران جنگ جهانی به ژنو مهاجرت کرد و پس از آن راهی آمریکا شد و توانست در دانشگاه کلمبیای نیویورک به تدریس مشغول شود. بعدها حتی موفق شد رشته روانکاوی را در دانشگاه ملی مکزیک تاسیس کند. سرانجام اریک فروم پس از سال‌ها پژوهش و مطالعه در سال 1980 در سوئیس دار فانی را وداع گفت.

در کارنامه ادبی و علمی اریک فروم بیش از بیست عنوان کتاب وجود دارد که به زبان‌های مختلفی ترجمه شده‌اند. برخی از این آثار عبارتند از: «گریز از آزادی، انسان برای خویشتن، پژوهشی در روانشناسی اخلاق، روانکاوی و دین، زبان از یاد رفته؛ درک و تعبیر رویا، آیا انسان پیروز خواهد شد؟ حقیقت و افسانه در سیاست جهانی، فراسوی زنجیرهای پندار، دل آدمی و گرایشش به خیر و شر، بحران روانکاوی، آناتومی ویران‌سازی انسان، داشتن یا بودن و...»

نکوداشت‌های میکروکتاب صوتی هنر عشق ورزیدن:

- هر خط از این کتاب مملو از دلسوزی و واقع‌گرایی است. (مجله Fortune)
- اریک فروم هم روانشناسی پرنفوذ هست و هم یک نویسنده توانا. کتاب او با صراحت و روشنی نوشته شده و به شدت کاربردی است. (Chicago Tribune)

میکروکتاب چیست؟ چرا میکروکتاب‌ها مفید هستند؟

میکروکتاب‌های سبکتو در حقیقت چکیده‌ای مهم از کتاب‌ها هستند که شما بتوانید آن‌ها را در زمانی معقول بخوانید. همه ما در روز زمان‌های پرت زیادی داریم که می‌توانیم با میکروکتاب آن را به زمان طلایی تبدیل کنیم.

میکروکتاب‌ها شامل بخش‌های ثابتی هستند، در ابتدا توضیحاتی در مورد نویسنده وجود دارد چرا که وقتی شما با نویسنده آشنا باشید بهتر با کتاب ارتباط برقرار می‌کنید. بخش بعدی، توضیحی کلی در مورد کتاب است که شما بتوانید در یک نگاه با مبحث کلی کتاب آشنا شوید و بخش آخر هم چکیده مفید آن است.

میکروکتاب صوتی هنر عشق ورزیدن برای چه کسانی مناسب است؟

اگر عشق و رابطه یکی از دغدغه‌های ذهنی شماست و همچنین به مسائل روانشناسی نیز علاقه مند هستید، این کتاب ترکیبی از هر دو موضوع را به شما ارائه می‌دهد.

در بخشی از میکروکتاب صوتی هنر عشق ورزیدن می‌شنویم:

اگر بخواهیم در مورد فرضیه عشق صحبت کنیم، باید این موضوع با مساله وجود بشریت، آغاز شود. وقتی که عشق را در دنیای حیوانات مورد بررسی قرار می‌دهیم، متوجه می‌شویم که بخش عمده‌ای از دلبستگی‌های آن‌ها غریزی است. با این حال بخشی از این نیروهای غریزی در انسان‌ها هم وجود دارند. انسان‌ها از سازگاری با نیروهای غریزی خود بیرون آمده‌اند اما هرگز نتوانستند که ارتباط خود را به صورت کامل با طبیعت و نیروهای آن قطع کنند. اگر هم از طبیعت جدا شوند، بازگشت به آن غیرممکن است. مانند این می‌ماند که از بهشت بیرون انداخته شوند، اگر بخواهد دوباره برگردند فرشتگانی با شمشیرهای آتشین، اجازه ورود به آن‌ها را نمی‌دهند.

بنابراین انسان تنها با رشد عقلی و تطبیق‌پذیری‌های جدید می‌تواند به سمت جلو حرکت کند. زمانی که انسان‌ها متولد می‌شوند، بخشی از غرایز آن‌ها همراهشان است، اما با بزرگ شدن ناگهان به وضعیت جدیدی وارد می‌شوند. در این وضعیت نسبت به وجود گذشته اطمینان دارند و آینده برایشان یک مفهوم گُنگ است که قطعیت آن تنها تا زمان مرگ خواهد بود.

 ۱ ساعت و ۴۴ دقیقه، ۹۷ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۴۸۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳ دقیقه
میکروکتاب چیست؟
۲ دقیقه
درباره کتاب و نویسنده
۲ دقیقه
مقدمه
۱۳ دقیقه
فصل اول: آیا می‌توانیم عشق ورزیدن را یک هنر ناب بدانیم؟
۳۶ دقیقه
فصل دوم: فرضیه عشق
۱۵ دقیقه
فصل سوم: عشق و نابودی آن در جامعه امروز
۳۲ دقیقه
فصل چهارم: تمرینی برای عشق ورزیدن
۲ دقیقه
پیشنهاد میکروکتاب بعدی

راهنمای دانلود کتاب صوتی هنر عشق ورزیدن

برای دانلود کتاب صوتی هنر عشق ورزیدن و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  هنر عشق ورزیدن

نظرات کتاب صوتی هنر عشق ورزیدن

samira shojasani
۱۴۰۰/۱/۲۲
بیشتر توضیحات، کلی داده شده. درواقع خود کلمه عشق توصیف شده. خوبه برای کسانی که میخوان عشق رو‌بشناسن و درک‌ کنند.
M M
۱۴۰۰/۱/۲۰
بنظرم کتاب جالبی در صورتی که پیش زمینه‌ای داشته باشیم وگرنه فهم همه مطالب سخت میشه.
سباح اناری
۱۳۹۹/۱۲/۳
قدرت بیان گوینده خیلی ضعیف و کسل کننده میباشد با کمال احترام.
مشاهد همه نظرات (۴)