دانلود کتاب هوش کارآفرینی

  • از: حسن زارعی
  • ۸۲ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب هوش کارآفرینی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب هوش کارآفرینی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب هوش کارآفرینی

کتاب هوش کارآفرینی نوشته‌ی حسن زارعی، مجموعه‌ای از مهارت‌های ذهنی و ضروری است که کارآفرینان با یادگیری آن‌ها می‌توانند در مسیر سخت پیش رویشان به راحتی از موانع بگذرند.

هوش کارآفرینی در هر فردی قابل شکل‌گیری است. هر فردی که بخواهد وارد دنیای کارآفرینی شود می‌تواند آن را بیاموزد. هوش کارآفرینی با تمرین و ممارست در فرد به یک عادت تبدیل می‌شود و باعث تغییر سبک زندگی انسان معمولی به یک انسان کارآفرین خواهد شد. هوش کارآفرینی باعث رشد و ارتقاء سطح زندگی افرادی می‌باشد که علاقه دارند زندگی متفاوتی نسبت به گذشته‌ی خود داشته باشند.

کسب‌وکار و اداره کردن خانواده شباهت‌های زیادی با هم دارند. اگر بگویید که هوش کارآفرینی فقط برای کارآفرینان به کار می‌آید کمی بی‌انصافی کرده‌اید. قطعاً هر فردی علاقه دارد در زندگی شخصی‌اش هم موفق و خوشبخت شود. هوش کارآفرینی بر زندگی شخصی افراد هم تأثیر مثبتی می‌گذارد.

به مجموعه‌ای از پژوهش‌های علمی در زمینه‌ی ذهن و مغز انسان، علوم شناختی می‌گویند. این علم مجموعه‌ای از رشته‌های گوناگون مثل روان‌شناسی، فلسفه ذهن، عصب‌شناسی، زبان‌شناسی، انسان‌شناسی، علوم رایانه و هوش مصنوعی را در برمی‌گیرد.

این علم در زمینه‌ی بینایی، تفکر و استدلال، حافظه، توجه، ادراک، یادگیری و زبان تمرکز دارد و در آن تعریفی کامل و جامع از هوش موجود است: هوش، فرآیندی ذهنی و دربردارنده‌ی ظرفیت منطقی، درک خودآگاهی، یادگیری، مهارت حل مسئله، برنامه‌ریزی، خلاقیت، دانش فردی، زبان و… می‌باشد. هوش، توانایی یادگیری از تجربه‌ها، تفکر انتزاعی و برخورد کارآمد با محیط و افراد پیرامون خود را دارد.

در این اثر به بررسی این مبحث پرداخته می‌شود که حوزه‌های هوش کارآفرینی چیست و چرا باید فراگرفته شود و اگر هوش کارآفرینی وجود نداشته باشد چه عواقب و معضلاتی را برای کسب‌وکارتان به وجود خواهد آمد.

در بخشی از کتاب هوش کارآفرینی می‌خوانیم:

اگر نیاز به این دارید که مهارتی بیاموزید باید کاملاً بر روی آن متمرکز شوید. تا بتوانید با دقت چیزهایی که لازم است را فرا بگیرید و عملی کنید.
با هجوم اطلاعات و داده‌های بسیار فراوانی که در دنیای اینترنت وجود دارد و با وجود انواع رسانه‌های جمعی و اجتماعی، داشتن تمرکز ذهنی در این دوران کار بسیار سخت شده است.
ذهن انسان آن‌قدر درگیر این اطلاعات و داده‌ها شده است که دیگر قدرت تمرکز خود را از دست داده است. یکی از بهترین راهکارهایی که می‌توانید ببینید آیا تمرکز ذهنی خوبی دارید، این تمرین است که اکنون به شما می‌گویم.

در شرایطی بسیار مساعد و در حال استراحت، طوری که احساس آرامش دارید، سعی کنید با چشمانی بسته بر روی شمارش اعداد از 50 به صفر تمرکز کنید. اگر توانستید این اعداد را به صورت معکوس در ذهن خود تجسم کنید و حواستان به چیز دیگری پرت نشد، می‌توانیم بفهمیم که قدرت تمرکز بسیار بالایی دارید. ولی اگر هنگام شمارش به چیزهای دیگری فکر کردید و ذهنتان به سراغ چیزی دیگر رفت یعنی تمرکز کمی دارید و نیاز به تمرین دارید.

برای بهبود تمرکز می‌توانید همین تمرین را انجام دهید و اگر ذهنتان به چیزی دیگر مشغول شد شمارش را متوقف کنید و مجدداً از ابتدا تمرین را انجام دهید. آن‌قدر این کار را انجام دهید که بتوانید بدون هیچ حواس پرسی اعداد را از 50 تا صفر تجسم کنید و بشمارید.

 ۶۲ صفحه، ۳۲۸ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۷: ۱۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

فهرست مطالب

هوش چی هست؟
هوش یعنی فرآیند...
همه چیز از اینجا شروع می‌شود
یک باور اشتباه درباره هوش و مغز
انعطاف‌پذیری عصبی
مسیر عصبی
کارآفرینی چیست؟
تعریف من از کارآفرینی
دو نوع مهارت برای کارآفرین شدن
کدام یکی مهم‌تر است؟
هوش کارآفرینی چیست؟
هوش کارآفرینی یعنی...
حوزه‌های هوش کارآفرینی
هوش کارآفرینی چرا مهمه؟
عامل شکست کسب‌وکارها
عدم توجه به توانمندی‌ها
عدم تصمیم‌گیری‌های درست
عدم ابتکار عمل
عدم خلاقیت و نوآوری
عدم ارتباط مؤثر با دیگران
عدم هدف‌گذاری هوشمندانه
عدم برقراری ارتباط با دیگران
عدم توانایی ارائه خود به دیگران
یک اشتباه بزرگ در کارآفرینی
آیا هوش کارآفرینی فقط برای کارآفرین‌ها است؟
راهکارهای هوش کارآفرینی
دید مهارتی
پرورش مهارت‌ها
مطالعه روزانه
مثل آفتاب‌پرست
مهندسی معکوس
تمرکز، تمرکز، تمرکز
غذا حاضری ممنوع!
ماهیگیری مهارته!
تجسم هوشیارانه
اقدام، بهترین راهکار
دوری و عدم دوستی
دید مثبت به جای منفی
چوب جادویی هری پاتر
چه مهارت‌هایی باید یاد بگیریم؟
من شناسی!
مقصد گزینی
خود مدیریتی
گذر از پیچیدگی‌ها و ابهامات
خوب نوشتن
خوب صحبت کردن
شبکه‌سازی
حل مسئله
مذاکره کردن
کار کردن در تیم
کارالوژی
هدف نهایی هوش کارآفرینی

راهنمای دانلود کتاب هوش کارآفرینی

برای دانلود کتاب هوش کارآفرینی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  هوش کارآفرینی
امین سرابی
۱۳۹۸/۳/۱۰
این کتاب رو نپسندیدم؛ و معتقدم به ویرایش علمی و ادبی نیازمند هست.
مثالی از اشکالات علمی کتاب:
-الکترون‌ها از سیناپس می‌جهند!
+پیام عصبی نوعی پیام الکتریکی است اما مثل جریان سیم برق نیست! در هدایت و بیشتر...
Fateme Tavakoli
۱۳۹۸/۳/۱۱
سلام، مطالب تا صفحه ۲۴پر قدرت بود، ولی بقیه‌اش رو از لحاظ ادبی، تکرار سر فصل، متنی که اصلا مفید نبود و همش تکرار کلمات بود.
فاطمه ***
۱۳۹۸/۵/۲۲
خیلی خلاصه و کلی بود. بیشتر بر مبنای تعریف بود تا ارایه راهکار و شرح کامل. با خوندنش دانش زیادی یه ادم افزوده نمیشه. انگار یه مطلب توی یه نشریه‌س
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۳۷)