دانلود کتاب وقتی مهتاب گم شد

دانلود کتاب وقتی مهتاب گم شد
بزرگنمایی
  • از:
  • (۳۶)
  • چاپ ۱۳۹۴: ۳۰۰۰۰ تومان
  • قیمت: ۸۰۰۰ تومان
  • ۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
راهنمای مطالعه کتاب‌ها
برای مطالعه کتاب‌ها، لازم است اپلیکیشن کتابراه را در موبایل، تبلت یا رایانه خود نصب کنید.
جزییات کتاب

معرفی کتاب وقتی مهتاب گم شد

کتاب وقتی مهتاب گم شد تالیف حمید حسام شرح زندگی علی خوش لفظ و روایتی عینی از یک واقعه‌ی تاریخی است که موجب شد سرنوشت خیل وسیعی از مردمان ایران تغییر کند.

وقتی مهتاب گم شد قصه نیست. داستان پردازی و اسطوره سازی هم نیست، بلکه واقعیتی است شبیه اساطیر. واقعیت زندگی و رزم مردی که «خود واقعی اش» را در «شبی که مهتاب گم شد»، پیدا کرد.

علی خوش لفظ که نامش را بخاطر نزدیکی تولدش با ولیعهد پهلوی، جمشید گذاشته‌اند، سال‌ها بعد در نوجوانی، همزمان با وقوع انقلاب اسلامی خود نیز دچار تحول و دگرگونی در اهداف و آرمان‌ها می‌شود. همین انقلاب درونی باعث می‌شود که او در اولین اعزام به جبهه نام خود را به علی خوش لفظ تغییر دهد و سرانجام زندگی‌اش هم تغییر کند.

علی خوش لفظ یک قهرمان ملی است. این را زخم های نشمرده ای که از او «علی خوش زخم» ساخته گواهی می دهد. علی خوش زخم، نیازی به مدال ملی شجاعت ندارد. بچۀ بازیگوش محلۀ «شترگلوی همدان»، که روزگاری از دیوار راست بالا می رفت، پس از یازده بار مجروحیت با تیر و ترکش و موج و شیمیایی، حالا نمی تواند روی تخت بیمارستان بنشیند. تیر کالیبر تانک در آوردگاه شلمچه و کربلای 5، پس از 26 سال، همسایۀ نخاع اوست.

علی خوش لفظ، به تعبیر همرزمانش «علی خوش رفیق» است.

طی هشت سال جنگ، هشتصد نفر از رفقایش شهید شده اند که با نود نفر از آنان رفیق تر و عقد اخوت بسته بود. از این جماعت هشت نفرشان پارۀ تن او بوده اند. برادرانی چون علی محمدی، نادر فتحی، حبیب مظاهری، رضا نوروزی، عباس علافچی، بهرام عطائیان، جمشید اصلیان، و علی چیت سازیان که به رفیق اعلی رسیدند.

علی خوش رفیق برای هیچ کدام از آن ها رفیق نیمه راه نبود. کتاب خاطرات او مرام نامۀ برادری است. علی خوش لفظ، پای دو برادر شناسنامه ای، جعفر و امیر، را نیز به جبهه باز کرد. آن دو نیز خدایی شدند و شیرازۀ کتاب خاطرات علی با آن دو بسته می شود.

ادامه
فهرست مطالب

«یا رفیقَ مَن لا رَفیقَ لَه»
فصل اول: کوچه باغ های محلۀ «شترگلو»
فصل دوم: پایگاه راه خون
فصل سوم: بلدچی شانزده ساله
فصل چهارم: نبرد تا آزادی خرمشهر
فصل پنجم: رمضان جنگ تشنگی
فصل ششم: برادران خوش زخم
فصل هفتم: قسم به سمّ اسبان
فصل هشتم: لبخند شفاعت
فصل نهم: من، مهتاب، مین
فصل دهم: نبرد فاو
فصل یازدهم: فرار از هیاهوی نام و عنوان
فصل دوازدهم: پاره های تنم در شلمچه
فصل سیزدهم: همۀ برادران من

ادامه
کاربر مهمان

کاربر گرامی، برای ثبت نظر ابتدا ثبت نام کنید یا وارد شوید.

حسین قمری
۱۵ روز قبل
جالب بود واقعا چقدر عقبیم از شهدا
saman babaei
۲۴ روز قبل
فوق العاده و عالی بود
با خواندن این کتاب تازه فهمیدم جنگ ما چگونه بوده...
محمد سمائی
۱۳۹۶/۵/۲۳
بسم رب الشهداءامتیاز دادن و ثبت ستاره به قهرمانان ملی کشور عزیزمان، آنهم از جنس دفاع مقدس فقط با رب الارباب است چون پاداش کارهای خالصانه ظرفیت دنیوی ندارند بلکه باید در سرای اخروی اجر و مزدشان سنجیده شود. تقدیم به جانبازعزیز تر از جانم علی خوش لفظ رقص و جولان بر سر میدان کنند رقص اندر خون خود مردان کنند چون رهند از دست خود دستی زنند چون جهند از نقص خود رقصی کنند سلام و ارادت خالصانه ام تقدیم تو باد: از مسیری دور و شهری پر آوازه بنام دارالصابرین بم آرزومندم روی ماهت را ببوسم و قول شفاعت بگیرم. علی جان، اکر چه با همه ی ضعف و ناقابلی ام توفیق یار بود تا درسنین شانزده تا بیست سالگی ام در آن دوران آکنده از نسیم بهشتی درک کننده آن ایام با صفا وتکرار نشدنی غیر قابل وصف حضور داشته باشم ولی اکنون طبق پیش گوئی شهید حمید باکری در وصیت نامه اش الحمد لله والمنه در شمار دسته ی سوم قرار گرفته ام وبه مصیبت فراق یاران به هجرت رفته مبتلا گشته ام ودر آرزوی به اجابت رسیدن دعای همیشگی شهدا ( اللهم الرزقناتوفیق شهادت فی سبیلک ) که تنها راه سعادت و رستگاری است، در حق خودم به انتظار نشسته ام. وَمَا تَوْفِیقِی إِلَّا بِاللَّهِ ۚ عَلَیْهِ تَوَکَّلْتُ وَإِلَیْهِ أُنِیبُ (هود آیة 88 )یاران همه رفتند افسوس که جا مانده منم حسرتا این گل خارا همه جا رانده منم پیر ره آمد و طریق رفتن آموخت آنکه نارفته و جا مانده منم محمد سمائی در آستانه سالروز چهل ونهمین بهار زندگی 96/5/29
زهرا مهدوی
۱۳۹۶/۵/۲۰
مقدمه جذابی بودعالی واثر گذارارتباط با مقدمه به خوبی برقرار شدمن الله التوفیق
حامد تاج بخش
۱۳۹۶/۵/۱۴
بسمه رب اشهدا عالی بود بوسه می زنم بر دستان مردانی که جانانه دفاع کردند و انشا الله ما نیز در مسیر این عزیزان حرکت کنیم با تشکر از همه عزیزانی که آماده سازی این اثر تلاش کردند
هزاران کتاب، رمان و مجله همیشه همراه شما
نصب رایگان کتابراه