دانلود کتاب صوتی پدر آن دیگری


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پدر آن دیگری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی پدر آن دیگری

با کتاب صوتی پدر آن دیگری اثر پرینوش صنیعی، تمام مشکلات جامعه را از دریچه دید یک کودک می‌بینید و با داستان زندگی عجیب‌‌اش آشنا می‌شوید. این کتاب درباره‌ی موضوعی روانشناختی در حوزه‌ی کودکان و خانواده است.

پدر آن دیگری، سال‌های اولیه‌ی بعد از انقلاب را شرح می‌دهد و سخت‌گیری‌هایی که آن زمان در مورد رابطه دختران و پسران اعمال می‌شد، در بخش‌هایی از کتاب بازگو و درباره‌شان نقد شده‌ است. بیشتر از دیالوگ‌ها و گفت‌وگوی بین شخصیت‌ها، روایت‌های داستان به چشم می‌خورند. پدر آن دیگری و روایت‌هایش بیشتر از اینکه کلام‌ محور باشند، پر شده‌اند از رنگ‌ها، بوها و مزه‌های مختلف. پر از احساسات گوناگون تلخ و شیرین.

کتاب حاضر روایت‌گر دوران کودکی پسری‌ست که زندگی عادی ندارد و مثل هم سن و سال‌هایش زندگی نمی‌کند. شهاب، راوی داستان، در روز تولد بیست سالگی‌اش با دیدن عکسی خاطرات دوران کودکی‌اش را مرور می‌کند و آن را برای مخاطب شرح می‌دهد. شهاب از تحقیرهای پدرش خسته شده، شهابی که از تبعیض‌های پدرش بین او و برادر بزرگش آرش رنج می‌برد. آرشی که درس‌خوان و با استعداد است و همین ویژگی‌ها باعث جلب تمام توجه پدر خانواده به آرش می‌شود، به طوری که پدر دو پسرش را با هم مقایسه می‌کند و در مقابل آرش باهوش، شهاب خنگ قرار می‌گیرد. در این بین شهاب برای دفاع از خود سکوت می‌کند. عملا اعتراض می‌کند اما اعتراض او بی‌صداست. او به اصطلاح لالی انتخابی و یا سکوت پیشگی گزینشی را برمی‌گزیند و هیچوقت با هیچ‌کسی حتی اطرافیان نزدیک و درجه یکش صحبت نمی‌کند.

پرینوش صنیعی متولد 1328 خورشیدی در محله شاپور تهران و تحصیل کرده‌ی رشته علوم تربیتی با تخصص مشاوره از دانشگاه فیلیپین است. شغل پرینوش صنیعی به عنوان مشاور تربیتی، به رمان‌هایش جلوه‌ی اجتماعی داده است. او در کتاب‌هایش گذری به اجتماع می‌زند و اینکه تلاش می‌کند دردی را بیان کند.

در قسمت‌هایی از کتاب صوتی پدر آن دیگری می‌شنویم:

«مادر امروز برای 20 سالگی‌ام جشن تولد مفصلی گرفته و من به دور از هیاهوی دوستان، بیست سال گذشته را مرور می‌کنم. از روزی که به خنگیم پی بردم، نسبت به این کلمه حساس شدم، وقتی به این اسم صدایم می‌کردند عصبانی می‌شدم یا جیغ می‌کشیدم، چیزی را می‌شکستم یا کسی را می‌زدم و یک خرابکاری درست و حسابی راه می‌انداختم ولی از آن لحظه که واقعیت را پذیرفتم حالت هایم عوض شد، با شنیدن این اسم عصبانی نمیشدم ولی انگار چیزی راه گلویم را می‌بست، در کنجی می‌نشستم زانوهایم را بغل می‌کردم و آرزو می‌کردم از این هم کوچک‌تر شوم آنقدر کوچک که هیچ‌کس نتواند مرا ببیند و این برای بچه چهار ساله رنج بزرگی است.»

«دخترعمویم «فرشته» مرا بخاطر خنگ بودنم خیلی دوست داشت. مرا «خنگول کوچولوی من» صدا می‌کرد و در آغوشم می‌گرفت. چقدر از بویش خوشم می‌آمد. او هم از کارهای من خوشحال می‌شد و می‌خندید، شکلات و بستنی برایم می‌خرید. من شکلات و بستنی خیلی دوست داشتم ولی از اینکه او خوشحال می‌شد، بیشتر خوشم می‌آمد. حاضر بودم هرکاری بکنم تا او بیشتر و بیشتر خوشحال شود. آن‌ها همیشه با خنده به من خنگ می‌گفتند من هم طبیعتاً فکر می‌کردم خنگ حرف خوبیست. نمی‌دانستم، مردم بخاطر چیزهای دیگر جز خوشحالی هم می‌خندند. خوب چه کنم من خنگ بودم دیگر.»

فهرست مطالب

۱۸ دقیقه
بخش اول
۲۸ دقیقه
بخش دوم
۲۵ دقیقه
بخش سوم
۲۱ دقیقه
بخش چهارم
۱۸ دقیقه
بخش پنجم
۳۱ دقیقه
بخش ششم
۲۰ دقیقه
بخش هفتم
۲۶ دقیقه
بخش هشتم
۳۰ دقیقه
بخش نهم
۱۹ دقیقه
بخش دهم
۲۵ دقیقه
بخش یازدهم
۲۰ دقیقه
بخش دوازدهم
۲۰ دقیقه
بخش سیزدهم
۳۱ دقیقه
بخش چهاردهم
۲۴ دقیقه
بخش پانزدهم
۲۳ دقیقه
بخش شانزدهم
۲۶ دقیقه
بخش هفدهم
۱۵ دقیقه
بخش هجدهم
۱۸ دقیقه
بخش نوزدهم
۱۱ دقیقه
بخش بیستم
 ۷ ساعت و ۲۶ دقیقه، ۴۱۲ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۱۸۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

راهنمای دانلود کتاب صوتی پدر آن دیگری

برای دانلود کتاب صوتی پدر آن دیگری و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  پدر آن دیگری
گلناز عالیان
۱۳۹۸/۶/۲۶
فیلم این کتاب هم به همین نام توسط مرحوم یدالله صمدی ساخته شده...دیدنش خالی از لطف نیست
ناهیده رحیمی
۱۳۹۸/۶/۲۲
عالی بود تا آخر کتاب در هر فرصتی سراغش میرفتم
از گروه موسیقی و خانم آستانه هم سپاسگزارم
فریده حیدری
۱۳۹۸/۴/۲۴
این کتاب عالی من ۱۰ سال پیش خوندمش و به کسایی ک قصد بچه دار شدن شدیدا توصیه میکنم که مطلاعش کنند
از خانوم پرینوش صنیعی کتاب سهم من رو هم مطالعه کردم که عالی بود
اما به نظرم پدر آن دیگیری خیلی تاثیر گذار بود برام
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۶)