دانلود کتاب کاربرد الگوریتم‌های داده کاوی در مدل سازی زمین لغزش


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب کاربرد الگوریتم‌های داده کاوی در مدل سازی زمین لغزش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب کاربرد الگوریتم‌های داده کاوی در مدل سازی زمین لغزش

کتاب کاربرد الگوریتم‌های داده کاوی در مدل سازی زمین لغزش نوشته‌ی عطااله شیرازی و همین شهابی، موضوعاتی مانند زمین لغزش و انواع آن، طبقه‌بندی الگوریتم‌های داده کاوی، عوامل زمین شناسی، ارزیابی عملکرد الگوریتم‌ها، عوامل توپوگرافیکی و ... را مورد بررسی قرار می‌دهد.

درباره‌ی کتاب کاربرد الگوریتم‌های داده کاوی در مدل سازی زمین لغزش:

در میان خطرات طبیعی یکی از جدی‌ترین حوادث طبیعی در مناطق کوهستانی، زمین لغزش است. اتفاق زمین لغزش از پتانسیل وقوع لحظه‌ای برخوردار می‌باشد، در حالیکه سایر حوادث هر چند وقت یکبار احتمال وقوع آن‌ها وجود دارد. زمین لغزش یک مخاطره طبیعی است که هر سال در منطقه‌های کوهستانی و شیب‌دار نه تنها منجر به مرگ و میر می‌شود بلکه باعث تغییر و تخریب محیط زیست خواهد شد. عواملی مانند بارندگی شدید، زمین‌لرزه، تخریب پوشش گیاهی، تخریب جنگل‌ها و مراتع و .... منجر به تشدید این پدیده‌ی پرخطر طبیعی می‌شوند.

با توجه به توسعه سریع فناوری سیستم اطلاعات جغرافیایی و دسترسی آسان‌تر به نقشه‌های رقومی ارتفاعی (DEM)، داده‌های اقلیمی و تصاویر ماهواره‌ای، مدل‌های داده محور با تکنیک‌های داده‌کاوی به طور گسترده در مدل‌سازی خطر زمین لغزش استفاده می‌شوند.

تولید روزافزون داده‌ها باعث می‌گردد که تجزیه و تحلیل بی‌شمار آن‌ها از قدرت انسان فراتر رفته و انسان نتواند الگوهای درستی برای مقابله با مخاطرات اتخاذ کند. به همین دلیل داده کاوی به عنوان یک تکنیک فراگیر در جهان و بسیار کاربردی برای پیش‌بینی و تعیین الگوها مورد توجه بسیاری از اندیشمندان و پژوهشگران قرار گرفته است، زیرا داده کاوی به دلیل قابلیت‌های فراوان یکی از پیشرو‌ترین مباحث در دنیای علم امروزی محسوب می‌شود.

کتاب کاربرد الگوریتم‌های داده کاوی در مدل سازی زمین لغزش مناسب چه کسانی است؟

این کتاب می‌تواند برای آموزش کارشناسان ادارات مختلف دولتی مرتبط با امر مخاطرات طبیعی استان‌ها از جمله اداره جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری، سازمان جهاد کشاورزی، شرکت‌های آب منطقه‌ای، حوادث غیرمترقبه استانداری، شهرداری و فرمانداری‌ها مناسب باشد.

همچنین دانشجویان مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته‌های مختلف علوم طبیعی از جمله مهندسی منابع طبیعی (آبخیزداری)، جغرافیا (مخاطرات محیطی و ژئومورفولوژی)، مهندسی آب، مهندسی عمران (راه و حمل و نقل)، علوم زمین، مهندسی معدن و سایر رشته‌های مرتبط با مخاطرات طبیعی می‌توانند کتاب کاربرد الگوریتم‌های داده کاوی در مدل سازی زمین لغزش (Application of Data Mining Algorithms in Landslide Modeling) را مطالعه کنند.

در بخشی از کتاب کاربرد الگوریتم‌های داده کاوی در مدل سازی زمین لغزش می‌خوانیم:

پهنه‌بندی خطر زمین لغزش فرایندی از رتبه بندی بخش‌های مختلف یک منطقه بر اساس درجه واقعی یا پتانسیل خطر زمین لغزش می‌باشد (وارنز، 1984). این نقشه بر اساس احتمال مکانی و زمانی زمین لغزش و تجزیه و تحلیل‌های اندازه و فراوانی زمین لغزش در یک منطقه ترسیم می‌گردد.

نقشه خطر بایستی برای هر منطقه تحت شرایط موجود در آن منطقه تهیه گردد. این نقشه می‌تواند اطلاعاتی درباره اثرات توسعه‌های موجود در منطقه (مثل جاده‌ها) بر احتمال وقوع زمین لغزش را ارائه کند. بسیاری از برنامه‌ریزی‌های توسعه‌‌ای ممکن است منجر به افزایش یا کاهش احتمال وقوع زمین لغزش گردد. قبل از هر گونه برنامه‌ریزی‌های توسعه‌ای در یک منطقه فرایند و اثرات این برنامه‌ریزی‌ها باید ارزیابی شود و یک نقشه پهنه‌بندی خطر تهیه گردد. نقشه پهنه‌بندی خطر زمین لغزش میتواند به صورت کمی و کیفی ترسیم گردد.

 ۱۷۵ صفحه، ۱۰ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-266-076-5 

چاپ ۱۳۹۹: ۴۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۷۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل 1: زمین لغزش و انواع آن
فصل 2: داده کاوی
فصل 3: ارزیابی عملکرد الگوریتم‌ها
فصل 4: مدل‌سازی زمین لغزش
فصل 5: مطالعات موردی مدل‌سازی زمین لغزش
منابع کتاب

راهنمای دانلود کتاب کاربرد الگوریتم‌های داده کاوی در مدل سازی زمین لغزش

برای دانلود کتاب کاربرد الگوریتم‌های داده کاوی در مدل سازی زمین لغزش و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  کاربرد الگوریتم‌های داده کاوی در مدل سازی زمین لغزش