دانلود کتاب کاریکاتورهای توپور


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب کاریکاتورهای توپور و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب کاریکاتورهای توپور

پدرام حکیم زاده در کتاب کاریکاتورهای توپور، به بررسی آثار رولان توپور، تصویرگر، نقاش، کاریکاتوریست و نویسنده فرانسوی می‌پردازد.

رولان توپور متولد ۱۹۳۸ پاریس، از یک پدر و مادر لهستانی زاده شد. پدر توپور نقاش بود و او با دیدن تابلو‌های پدرش اولین تجربه‌های دیداری زندگی‌اش را آغاز کرد بعد از گذراندن دوره متوسطه، تحصیلات آکادمیک را در دانشکده هنر‌های زیبای پاریس به پایان برد.

مدتى به نقاشى روى آورد. پس از آن نخستین طرح خود را - درست در زمانى که به سن ۲۰ سالگى رسیده بود - به نشریه «بى زار» سپرد. حدوداً دو سال بعد همکارى خود را با نشریه «هاراگیرى» آغاز کرد. انتشار کاریکاتورهاى او در این نشریه، توپور جوان را به جامعه هنرى فرانسه شناساند، البته نباید فراموش کرد که مجله «آر» سکوى پرتاب او به دنیاى هنر کاریکاتور به شمار مى رود.

خودش در جایى گفته است: «آثار من با هیچ‌کس شوخى ندارد، چون من آنچه را که خواستار تغییرش هستم به تصویر مى کشم.» توپور با تکیه بر ضمیر ناخودآگاه خود، دست به خلق تصاویرى مى‌زد که ناخواسته دنیاى ناشناخته و تمثیلى سوررئالیست‌ها را تداعى مى کرد.

تصاویرى وهم آلود و گنگ که ساخته ذهن و دست این طراح تلخ‌اندیش بود. او از دید اطرافیانش این طور به نظر مى‌رسید که هرچند کنترل مغزش را دارد اما دستانش در اختیار اهریمن شوم است! چرا که آثارش جایگاه نمایش وضعیت‌هاى دهشت بار و چندش آورى بود که کم‌تر نشریه‌اى حاضر به انتشار آن‌ها مى‌شد.

 ۷۱ صفحه، ۵ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-6250-04-7 

چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۶۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب کاریکاتورهای توپور

برای دانلود کتاب کاریکاتورهای توپور و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  کاریکاتورهای توپور