دانلود کتاب کتاب داستان های شیرین و آموزنده کهن پارسی (برای نوجوانان) - جلد 3

  • از: نگار انوری
  • ناشر: انتشارات عیوقی
  • ۱ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب کتاب داستان های شیرین و آموزنده کهن پارسی (برای نوجوانان) - جلد 3 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید نسخه الکترونیک

برای دانلود قانونی کتاب کتاب داستان های شیرین و آموزنده کهن پارسی (برای نوجوانان) - جلد 3 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

خرید نسخه الکترونیک
 ۴۸ صفحه، ۵ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 9789648291421 

چاپ ۱۳۹۲: ۲۸۰۰ تومان قیمت الکترونیکی: ۱۷۰۰ تومان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

معرفی کتاب کتاب داستان های شیرین و آموزنده کهن پارسی (برای نوجوانان) - جلد 3

کتاب کلیله و دمنه (کرتکا و دمنکا) در اصل به زبان  سانسکریت بوده است. در دوران پادشاهی خسرو انوشیروان برزویه طبیب آن را از هندی به زبان پهلوی برگردانده است و در دوران منصور دوانقی خلیفه عباسی توسط ابن مقفع (روزیه) مشهور از زبان پهلوی به عربی ترجمه شده است. رودکی شاعر نامی عهد سامانی آن را به نظم در آورد. ولی تنها چند بیت از آن اثر نفیس در دست است. کلیله و دمنه معروف به (بهرامشاهی) در حدود سال 548 هجری قمری توسط ابوالمعالی نصر الله بن محمدبن عبدالحمید از عربی به فارسی برگردانده شده است.

کتاب حاضر برگرفته از کتاب کلیله و دمنه به زبان ساده می باشد. داستان های این کتاب برای بزرگان نیز نوشته شده و پر از اندرزهای مفید و حکایت های مناسبی برای عبرت خوانندگان می باشد.

فهرست مطالب

میمون و لاک پشت
موش و گربه
شاهزاده و پرنده
شیر و شغال
زاهد و میهمان
ماده شیر و فرزندش

راهنمای دانلود کتاب کتاب داستان های شیرین و آموزنده کهن پارسی (برای نوجوانان) - جلد 3

برای دانلود کتاب کتاب داستان های شیرین و آموزنده کهن پارسی (برای نوجوانان) - جلد 3 و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب کتاب داستان های شیرین و آموزنده کهن پارسی (برای نوجوانان) - جلد 3
اولین دیدگاه را شما ثبت کنید!