دانلود کتاب کریسمس گردی و داستان‌های دیگر


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب کریسمس گردی و داستان‌های دیگر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب کریسمس گردی و داستان‌های دیگر

کتاب کریسمس گردی و داستان‌های دیگر، مجموعه‌ای از هشت داستان کوتاه است که هنر سبک داستان‌نویسی جدید ویلیام اس. باروز را به نمایش می‌گذارد. می‌توان گفت این داستان‌ها مختصری از رمان‌های جالب بعدی اوست و دید کلی از تفکر و ذهن نویسنده را به نمایش می‌گذارد.

کریسمس گردی و داستان‌های دیگر (پیش‌نوشتارهای ناهار لُخت)، نام کتابی است که شامل پیش‌نوشتارهای مهم ویلیام اس. باروز برای آثار تکان‌دهنده‌ بعدی‌اش است که به نحوی گذر او از رمان‌های خطی "گردی" و "کوئیر" را به رمان‌هایی همچون "ناهار لخت" و "تریولوژی نُوا" ترسیم می‌کند و همچنین، نقشه کوچکی از تفکر باروز در تمام سالیان نویسندگی‌اش به دست می‌دهد. کتاب کریسمس گردی و داستان‌های دیگر (Interzone) شامل سه بخش است که "کریسمس گردی" ترجمه بخش نخست آن است.

ویلیام سوارد باروز (William Seward Burroughs) که بود؟ بزرگ‌ترین رقیب مارکی دو ساد در بدنامی میان خیل نویسندگان؟ تبهکار و قاتلی که همسرش را در مکزیک کشت و به مراکش گریخت؟ یا آن‌گونه که نورمن میلر او را می‌خواند، نابغه‌ای در ادبیات؟ یا نویسنده‌ای جنجالی که دامنه‌ی تأثیرش از ادبیات گذشت و همان‌طور که بر نویسندگانی همچون جِی. جی. بالارد و کتی اکر تأثیر گذاشت، منبع الهامی برای فیلسوفانی نظیر میشل فوکو و ژیل دُلوز، آوازه‌خوانانی همچون پتی اسمیت و کرت کوبین، فیلم‌سازهایی همچون دیوید کراننبرگ و گاس ون سان، و موزیسین‌هایی همچون فیلیپ گلس و جان کیج نیز شد؟ اگر او را نویسنده بنامیم، باید از کدام ژانر سخن بگوییم؟ شعر، داستان، یا مقاله؟ اما تنها همین کلمه است که می‌تواند توصیفی از ویلیام باروز به دست دهد: نویسنده؛ چرا که تنها نویسنده است که همچون ولگرد مرزِ میان ژانرها را درمی‌نوردد، همچنان که مرزِ میان زندگی و ادبیات را؛ و باروز این‌گونه زیسته و نوشته است.

ویلیام باروز در طول زندگی‌اش هجده رمان نوشته، شش مجموعه داستان و چهار مجموعه مقاله. همچنین، پنج کتاب شامل گفت‌وگوها و مکاتبات نیز از او منتشر شده است. امروز، پس از گذشتِ حدوداً شصت سال از انتشار رمان جنجالی‌اش، «ناهار لُخت» (Naked Lunch)، و گذشت نزدیک به دو دهه از مرگ او، باروز همچنان نویسنده‌ای جنجالی و خطرناک است. هنوز هم اگر قرار باشد پارک یا خیابانی در امریکا به نام او شود، جمهوری‌خواهان و راست‌گرایان امریکا برآشفته می‌شوند، نام کتاب‌هایش همچنان در لیست کتاب‌هایی است که «امریکایی‌های خوب» نباید بخوانند و در کشوری مانند ترکیه چاپ ترجمه‌ی آثارش دردسرساز می‌شود.

یکی از هشت داستان کتاب کریسمس گردی و داستان‌های دیگر، داستانی به نام انگشت است، این داستان از روی اتفاقی واقعی (با اندکی تفاوت) که خود نویسنده برای تجربه دیوانه‌وار، بند انگشت کوچک دست چپ‌اش را قطع می‌کند، نگاشته شده است.

در بخشی از کتاب کریسمس گردی و داستان‌های دیگر می‌خوانیم:

دستان دنی از هیجان می‌لرزید و نفس‌اش تند شده بود. حالا که آمپول مهیای تزریق جلوش بود، سیستم دفاعی‌اش عقب‌نشینی و خماری گَرد بدن‌اش را غرق ‌کرد. پاهاش به لرزه و درد افتاد. معده‌اش چنگ می‌خورد. از چشم‌های سوزان و پُردردش اشک‌ها بر صورتش روان شدند. دستمالی دور بازوی راستش پیچید. ته دستمال را با دندان‌اش نگه داشت. دستمال را چپاند تو و شروع کرد به مالیدن بازویش تا رگی پیدا کند.
انگشتش را که روی یکی از رگ‌هاش می‌مالید، با خودش فکر کرد، فکر کنم بتونم این ‌رو بزنم. با دست چپ‌اش قطره‌چکان را بلند کرد.

دنی صدای ناله‌ای از اتاق بغل شنید. سگرمه‌هایش از عصبانیت در هم رفت. ناله‌ای دیگر. نمی‌توانست گوش نکند. وسط اتاق راه رفت، قطره‌چکان در دست، گوش‌اش مایل به دیوار. ناله‌ها در فواصل زمانی معین به گوش می‌رسید. صدای ناانسانی وحشتناکی که از اعماق تن بیرون می‌آمد.

فهرست مطالب

پیشگفتار مترجم
واپسین بارقه‌های نورِ شفق
انگشت
درس رانندگی
کریسمسِ گردی
در کافه سِنترال
خواب تبعید‌گاه
منطقه‌ی بین‌المللی
رویداد‌نگاری زندگی

 ۱۹۲ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-334-555-6 

چاپ ۱۳۹۵: ۱۱۵۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۵۷۵۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب کریسمس گردی و داستان‌های دیگر

برای دانلود کتاب کریسمس گردی و داستان‌های دیگر و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  کریسمس گردی و داستان‌های دیگر