راهنمای مطالعه کتاب‌ها
برای مطالعه کتاب‌ها، لازم است اپلیکیشن کتابراه را در موبایل، تبلت یا رایانه خود نصب کنید.
جزییات کتاب

معرفی کتاب کمیک گوژپشت نتردام

این کتاب کمیک تصویری از داستان گوژپشت نتردام است که توسط محمدصادق جابری فرد به فارسی برگردانده شده است. این کتاب داستان گوژپشت بدشکلی به نام کازیمودو، ناقوس زن کلیسای نتردام شهر پاریس است. او دلباخته دختر کولی زیبایی به نام اسمرالدا می‌شود و جانش را نجات می‌دهد... 

کتاب گوژپشت نتردام (Notre-Dame de Paris) به قلم ویکتور هوگو (Victor Marie Hugo)، نویسنده مشهور فرانسوی است و این کتاب یکی از آثار ادبی برجسته جهان به شمار می‌رود.

در پاریس قرن پانزدهم میلادی، رئیس نگهبانان شهر ،نوزاد ناقص‌الخلقه را پیدا کرده، سرپرستی او را به عهده می‌گیرد و او را در برج کلیسای نوتردام نگهداری می‌کند. این کودک که صورتی نازیبا دارد را کازیمودو می‌نامند. کازیمودو که که بدنی قدرتمند دارد، مسئول نواختن ناقوس‌های کلیسا می‌شود. بیست سال بعد، زمانی که پاریس در تکاپوی برگزاری جشنی است، کازیمودو، اسمرالدا را می‌بیند، دخترکی کولی که در خیابان‌ها برنامه اجرا می‌کند و ماجرا از این‌جا آغاز می‌شود.

در رمان گوژپشت نتردام شهر پاریس در قرون وسطی به بهترین شکل نمایش داده شده است. محل وقوع داستان این رمان، کلیسای نوتردام پاریس، کلیسایی باشکوه با پنجره‌های آراسته به شیشه‌های رنگین است. هوگو در این کتاب شکوه و جلال و عظمت معماری این بنای گوتیک را به بهترین شکل به مخاطب خود انتقال می‌دهد. شرکت والت دیزنی، بر اساس این رمان، انیمیشنی تولید کرده که این کمیک بر اساس انیمیشن دیزنی طراحی شده است.

ادامه
کاربر مهمان

کاربر گرامی، برای ثبت نظر ابتدا ثبت نام کنید یا وارد شوید.

هزاران کتاب، رمان و مجله همیشه همراه شما
نصب رایگان کتابراه