دانلود کتاب کین ایرج: گزیده ای به نثر از شاهنامه ی فردوسی

  • از: محمد سلگی
  • ۸۴ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب کین ایرج: گزیده ای به نثر از شاهنامه ی فردوسی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب کین ایرج: گزیده ای به نثر از شاهنامه ی فردوسی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب کین ایرج: گزیده ای به نثر از شاهنامه ی فردوسی

گزیده ای به نثر از شاهنامه ی حکیم ابوالقاسم فردوسی

چه دشوار است درباره‌ی شاهنامه سخن گفتن و واژه نوشتن! به راستی که در برابر شاهکار شعر پارسی، دست هر چه قدر هم پر باشد، باز خالی است و داستان، همان داستان قطره به دریا بردن و آب به عمّان آوردن.

نوشتنی‌ها بسیار است و استادان نامدار درباره‌ی اشعار شاعر شیرین سخن توس، فراوان قلم زده‌اند؛ امّا نگارنده نیز ناچار است چند کلامی درباره‌ی کتاب محبوب خویش بنویسد.

هر خواننده‌ی داننده، با سرکشیدن جامی چند از مِی خوشگوار فردوسی بزرگ، فریاد سرمستی سر می‌دهد و پیداست که شیدای این حماسه‌ی دلکش و دلفریب می‌شود.

شاهنامه را باید خواند و زندگی کرد. باید با آدم هایش نفس کشید و نفس برید. باید با ایرج کشته شد و با منوچهر زاده شد. باید در قیام نفس گیر کاوه شمشیر زد و بر ضحّاک ستمگر تیغ کشید. باید با زال عاشق شد و با رودابه گیسو افشان کرد. باید دوشادوش رستم جنگید و با اسفندیار زخم خورد. باید با سیاوش ستم دید و با کیخسرو کین‌ستانی کرد. جز این نمی‌توان دانست که شاهنامه چیست و فردوسی کیست.

پس از هزار سال تیرگی و سیاهی اهرمن‌کیش دوش‌اژدها، فریدون ایرانی بر تخت شاهنشاهی نشست و تاج بر سر نهاد. ارنواز و شهرناز نیز به همسری فرمانروای نو درآمدند. وی دوباره به دادگری روی آورد و بیدادگری و ناپاکی را ریشه‌کـــَن نمود.

فریدون دارای سه فرزند شد: «ایرج» از ارنواز، «سلم» و «تور» از شهرناز....

فهرست مطالب

پیش گفتار و سخنی دربارهی شاهنامه
از کیومرث تا اهرمن کیش دوشاژدها
کین ایرج
از تبار سام
رستم نامه
هفت خان
کاووس و مازندران
فرزندکشی
خون سیاوش
کیخسرو ، شاه  نو
سردار خیرهسر
تلواسه
بیژن و منیژه
کیفر
واژه نامه
کتاب نامه

 ۸۶ صفحه، ۶۳۵ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8509-37-0 

چاپ ۱۳۹۵: ۱۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

راهنمای دانلود کتاب کین ایرج: گزیده ای به نثر از شاهنامه ی فردوسی

برای دانلود کتاب کین ایرج: گزیده ای به نثر از شاهنامه ی فردوسی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  کین ایرج: گزیده ای به نثر از شاهنامه ی فردوسی
Parastoo Moazami
۱۳۹۶/۹/۱۲
من هیچ وقت موفق به خوندن کامل شاهنامه نشدم خیلی دوست داشتم سیرداستانی در قصه های شاهنامه رو بدونم این کتاب واسه من خیلی سودمند بود ممنون از شما و نویسنده
hessa mi
۱۳۹۶/۸/۱۱
بسیار عالی. متشکرم
مسعود گودرز
۱۳۹۶/۱۰/۴
درود یزدان پاک ب روح بزرگ فردوسی/عالی بود👌👏
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۴۵)