دانلود کتاب گذار منهتن


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب گذار منهتن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب گذار منهتن

جان دوس پاسوس در کتاب گذار منهتن، تصویری جامع، گسترده و در عین حال گزنده از جامعه‌ دگرگون شده‌ آمریکا به ویژه در چند دهه‌ اول قرن بیستم ارائه می‌دهد و چگونگی تغییر شکل آمریکا و ورود آن را به قرن جدید و دوران تازه را ترسیم می‌کند.

کتاب گذار منهتن (Manhattan Transfer) مصرف‌گرایی و بی‌تفاوتی اجتماعی زندگی معاصر شهری را به شدت به باد انتقاد می‌گیرد و منهتن را شهری بی‌رحم و در عین حال سرشار از انرژی نشان می‌دهد. نویسنده در توصیف و زنده ساختن صحنه‌ای اجتماعی همان‌قدر تلاش می‌کند که رمان‌نویسان دیگر به پروراندن سیرت قهرمانان خود می‌پردازند. جان دوس پاسوس (John Dos Passos) می‌خواهد تاثیر محیط اجتماعی و به ویژه محیط اقتصادی را بر افراد نشان دهد بنابراین تکه‌هایی از ترانه‌های روز، نطق‌های سیاسی، تیترهای روزنامه، بیوگرافی اشخاص واقعی و تاریخی که زندگی‌شان با زندگی آدم‌های داستان درآمیخته است، در لابه‌لای داستان به چشم می‌خورد.

جان دوس پاسوس نویسنده آمریکایی‌ تباری بود که در اغلب آثارش به نقد نظام سرمایه‌داری می‌پرداخت و تمایلات کمونیستی‌اش باعث شده بود که در آمریکا توجه چندانی به او نشود. از جمله معروف‌ترین آثار وی می‌توان به سه سرباز، منهتن ترنسفر، تریلوژی یو اس اً و... اشاره کرد. دوس پاسوس در دوران پیش از جنگ داخلی اسپانیا یکی از تجربه‌گراترین نویسندگان آمریکا بود و تمایزش با دیگر نویسندگان هم‌نسل خود در این بود که او به جای پرداختن به شخصیت‌پردازی قهرمانان داستانش، تلاش می‌کرد به توصیف اجتماع خود بپردازد. چهره انقلابی او بعد از جنگ داخلی اسپانیا تغییر کرد و وابسته به جریان مک‌کارتیسم شد. رمان "گذار منهتن" یکی از شاخص‌ترین آثار در تاریخ ادبیات آمریکا محسوب می‌شود. رمانی که هم‌زمان با "گتسبی بزرگ" فیتز جرالد رکود بزرگ اقتصادی آمریکا قبل از جنگ جهانی دوم را پیش‌بینی کرده بود.

در بخشی از کتاب گذار منهتن می‌خوانیم:

مایک با مشت‌های گره‌ کرده در آشپزخانه جلو می‌آمد. جو دندان‌هایش را به هم فشرد. یک صندلی برداشت.

«با این می‌زنم داغونت می‌کنم».

زن کوچک‌ اندام خاکستری مویی جیغ زنان خود را میان آن دو انداخت. «به حق قدیسان و شهدا، یعنی یه زن نمی‌تونه تو خانه‌ی خودش آرامش داشته باشه؟» چشمان سیاه فروزانی داشت جدا از هم، در چهر ه‌ای چروکیده مثل سیب یک‌ساله. با دستی در هم‌ پیچیده از کار، در هوا کوبید. «هر دوتون ساکت شین، دائم تو خونه در حال فحش دادن و دعوا کردن، انگار اصلاً خدایی در کار نیست. مایک، تو برو بالا تو تختت دراز بکش تا مستی از سرت بپره».

جویی گفت: «منم الان داشتم همینو بهش می‌گفتم».

زن رو به هارلند کرد و با صدایی شبیه کشیدن گچ روی تخته سیاه گفت: «تو هم زود از اینجا بزن به چاک. من به هیچ ولگرد مشروب‌ خوری اجازه نمی‌دم پاشو بذاره تو خونه‌م. زود باش بزن به چاک. کاری هم ندارم کی آوردتت اینجا».

فهرست مطالب

پیشگفتار
معرفی نویسنده
بخش اول
1. اسکله‌ی اتوبوس دریایی
2. کلان‌ شهر
3. دلار
4. راه‌آهن
5. جاده‌صاف‌کن
بخش دوم
1. بانوی بزرگ سوار بر اسب سفید
2. جکِ لِنگ درازِ برزخی
3. رونق یک‌ روزه
4. ماشین آتش‌نشانی
5. نمایشگاه حیوانات
6. پنج پرسش حقوقی
7. قطار تفریحی
8. رود دیگری تا اردن
بخش سوم
1. شهر شاد بی‌بند و بار
2. شهر فرنگ
3. درهای چرخان
4. آسمان‌خراش
5. گران بار نینوا
گاه‌شماری زندگی دوس پاسوس

 ۵۸۰ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-2953-36-3 

چاپ ۱۳۹۶: ۴۷۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۳۵۰۰ ت - 7.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب گذار منهتن

برای دانلود کتاب گذار منهتن و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب گذار منهتن