دانلود کتاب گرامر زبان ترکی قشقایی


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب گرامر زبان ترکی قشقایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب گرامر زبان ترکی قشقایی

کتاب گرامر زبان ترکی قشقایی به قلم وحید معینی فر و عماد حضرتی نژاد، در هفت فصل به نگارش درآمده و به شکلی جامع به آموزش گرامر این زبان پرداخته است. زبان کتاب به فارسی، مثال‌ها به زبان ترکی قشقایی و با کتابت لاتین است.

زبان ترکی قشقایی از شاخه‌های زبان ترکی به حساب می‌آید که توسط مردم قشقایی در جنوب و جنوب غرب و نواحی مرکزی ایران تکلم می‌شود. این زبان نیز مانند زبان‌های غیر فارسی، بیشتر از آنکه به شکل نوشتاری خود استفاده گردد، در محاوره‌ی افراد رایج شده است و همین امر باعث از میان رفتن تدریجی ساختار و گرامر آن شده.

لذا این کتاب بر آن است تا گرامر زبان ترکی قشقایی را به علاقه‌مندان آن معرفی کند. اکثر مطالب آن از گفتار روزانه، ضرب‌المثل‌ها و کتب گذشته‌ی قشقایی است و همچنین برای درک آسان تلفظ کلمات، مثال‌ها و جمله‌های کتاب به رسم‌الخط لاتین ارائه شده است.

در این کره خاکی زبان‌شناسان تخمین می‌زنند که بیش از پنج هزار زبان وجود دارد و در بین این زبان‌ها، زبان‌هایی هستند که از نظر تعدد متکلمین و اهمیت تاریخی کنگره‌دارتر از دیگر زبان‌ها هستند. زبان ترکی یکی از زبان‌های زنده و پویاست که همواره به دلیل کثرت متکلمین در ایران و به طور کلی در جهان، از اهمیت خاصی در معادلات سیاسی و تاریخی برخوردار بوده است.

زبان‌شناسان معتقدند از میان بیش از پنج هزار زبان دنیا فقط صد و هجده‌تای آن، زبان دولت‌ها گشته است که در رأس آن‌ها زبان ترکی قرار دارد. حتی اگر زبان سومری را که برخی مورخان آن را از ریشه‌ی زبان ترکی دانسته‌اند را حساب نکرد قرن‌ها قبل از میلاد مسیح زبان دولت‌هایی چون دولت هون، ترکی بوده است.

ترکان امروزی به لحاظ محل زندگی‌شان در دو گروه اصلی غربی و شرقی قرار می‌گیرند. گروه غربی مردم ترک جنوب غرب اروپا و جنوب غرب آسیا ساکن ترکیه و ترکان ایران محسوب می‌شوند و گروه شرقی مردم ترک آسیای مرکزی، قزاقستان، و منطقه خود مختار اویغور در سین کیانگ چین هستند.

از لحاظ زبانی نیز شاخه‌های زبان‌های ترکان غربی، مشابه یکدیگر هستند و به همین ترتیب نیز شرقی‌ها زبانی نزدیک‌تر به هم دارند. اما این به این معنا نیست که این دو گروه بسیار دور از هم دورند. اکثر کلمات اصلی و مادر در این زبان، مشترک بوده و فقط لغاتی که در قرن اخیر و بر اثر تغییر و تحولات علمی و پیشرفت‌های تمدن بشریت وارد زبان‌ها شده باعث برخی تفاوت‌ها شده‌اند.

 ۲۲۰ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-6849-01-2 

چاپ ۱۳۹۸: ۳۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

فهرست مطالب

فصل اول: کلیاتی درباره‌ی زبان و خاستگاه ترکان
فصل دوم: الفبا و قوانین صوت
فصل سوم: اسم‌ها و صفات
فصل چهارم: افعال
فصل پنجم: پسوندها
فصل ششم: نحو
فصل هفتم: آیین نگارش

راهنمای دانلود کتاب گرامر زبان ترکی قشقایی

برای دانلود کتاب گرامر زبان ترکی قشقایی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  گرامر زبان ترکی قشقایی
امیرحسین پ
۱۳۹۸/۱۲/۲۱
یاشاسین ب کتاب.
Хусэен Аг
۱۳۹۸/۱۰/۲۴
کتاب برای کسانی که می‌خوان گرامر زبان ترکی رو آشنا بشن و همچنین تفاوت زبان فارسی و ترکی رو بدونن خوب و کافیه.
hamed farhang
۱۳۹۹/۴/۲۴
خیلی عالی
چوخ یاشا
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۰)