دانلود کتاب گردنبند ملکه


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب گردنبند ملکه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب گردنبند ملکه

کتاب گردنبند ملکه اثر ایتالو کالوینو و جین ریس، دربردارنده مجموعه چهار داستان ایتالیایی و فرانسوی قرن ۲۰ م است.

در داستان گردنبند ملکه (The Queen's Necklace) آمده است، «پتترو» و «توماسو» در جنگ جهانی اول، شنوایی خود را از دست داده، علیرغم دوستی دیرینه، آن‌ها هر روز با هم در مشاجره هستند. آن‌ها کارگران مورد احترام کارخانه‌ای هستند و با وجود فقیر بودن، شخصیت انسانی خود را حفظ کرده‌اند. روزی آن‌ها در جنگل یک گردنبند بسیار قیمتی و زیبا پیدا می‌کنند و دچار وسوسه می‌شوند. گردنبند متعلق به زنی است؛ او از دوستش «انریکو» که موفق در کار و تحصیل است می‌خواهد که به دنبال گردنبند در همان جنگل بگردد. انریکو در جستجوی گردنبند با مردی به نام «فیرزنو» که دور از تمدن و همچون انسان‌های اولیه درگیر ابتکارات نو است آشنا شده و ماجراهایی رخ می‌دهد...

کتاب گردنبند ملکه همچنین برنده جایزه جهانی فانتزی در سال 1982 شده است.

ایتالو کالوینو (Italo Calvino) در طول حیات ادبی خود ژانرهای گوناگونی قلم زده است داستان کوتاه، رمان، مقاله و رساله علمی و ادبی نوشته و تحقیقات فراوانی کرده است. مشخصه بارز نوشته‌های او از هر سنخی که باشد کالوینویی بودن آن‌هاست چرا که سب و سیاق خاص او در تمامی آثارش به چشم می‌خورد.

در بخشی از کتاب گردنبند ملکه می‌خوانیم:

انریکو به شدت خسته و کسل بود و طراح‌اش نیز که در مورد پروژه مدام حرف می‌زد و همه‌چیز را مو به مو توضیح می‌داد بیش‌تر او را عصبی‌اش می‌کرد. انریکو با چشم‌های تیز و براق پشت سر هم به سیگارش پک می‌زد و به صدای پشت گوشی با دقت گوش می‌داد: «پس تو وادارش کردی که یک گردن‌بند دیگر برایت بخرد. . .» صدای پشت گوشی از فرط عصبانیت چنان جیغ کشید که حتی طراح نیز از تعجب به انریکو زل زد. صدا گفت: «دیوانه شدی! این تنها چیزی بود که شوهرم استفاده از آن را برایم ممنوع کرده بود. واقعا متوجه نمی‌شوی! واقعا خیلی گران‌قیمت بود. . . نه، نه نمی‌توانم قیمتش را پشت تلفن بگویم! این‌قدر احمق نباش. اگه آن را در خانه پیدا کند متوجه می‌شود و مرا از خانه بیرون می‌کند. اگر بفهمد که گمش کردم. . . مرا خواهد کشت!»

فهرست مطالب

گردن‌بند ملکه
کارگاه مرغ
صرف چای با یک هنرمند
معجون

 ۹۶ صفحه، ۴۶۱ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-7339-13-8 

چاپ ۱۳۹۳: ۵۵۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۸۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب گردنبند ملکه

برای دانلود کتاب گردنبند ملکه و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب گردنبند ملکه
کاوه عزیزی
۱۳۹۶/۹/۱۴
چهار داستان خواندنی.
مهدیه عبدی
۱۳۹۷/۱/۱۱
عالی
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)