دانلود کتاب گزیده دیوان اشعار ملک الشعرای بهار

  • از: محمدتقی بهار
  • ۸۹ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب گزیده دیوان اشعار ملک الشعرای بهار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب گزیده دیوان اشعار ملک الشعرای بهار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب گزیده دیوان اشعار ملک الشعرای بهار

«ایران پس از حافظ شاعری به بزرگی ملک الشعرا بهار به خود ندیده است»
..... سخن سنجان و اساتید فن ادب معتقدند که پس از حافظ یعنی تقریبا از هفت قرن پیش تا کنون شاعری به استادی و توانائی و عظمت قدر و مقام ادبی استاد بهار در ایران به وجود نیامده است وبهار در میان ستارگان درخشانی چون جامی و هاتف و صبا و سروش و قاآنی و امثال آنها که در قرون اخیر به وجود آمدند چون خورشید تابنده یی بود که بالغ بر نیم قرن در آسمان بلند شعر و ادب ایران نور افشانی کرد.....

محمد تقی بهار ملقب به ملک الشعرای بهار شاعر، ادیب، سیاستمدار و روزنامه‌نگار ایرانی است. وی در سال ۱۲۶۳ هجری شمسی در مشهد متولد شد. مقدمات و ادبیات فارسی را نزد پدر خود ملک الشعرای صبوری آموخت و برای تکمیل معلومات عربی و فارسی به محضر “ادیب نیشابوری” رفت. بعد از فوت پدر، ملک الشعرای دربار مظفرالدین شاه شد. وی شش دوره نماینده ی مجلس شد و سالها استاد دوره ی دکتری ادبیات دانشسرای عالی و دانشکده ی ادبیات بود. به علت پیوستن به مشروطه‌طلبان و آزادی‌خواهان چند بار تبعید و زندانی شد که سالهای زندان و تبعید از پربهره‌ترین سالهای زندگی ادبی وی بوده است. بهار در روز دوم اردیبهشت ۱۳۳۰ هجری شمسی، در خانه ی مسکونی خود در تهران زندگی را بدرود گفت و در شمیران در آرامگاه ظهیرالدوله به خاک سپرده شد. ازمعروفترین آثار وی دیوان اشعار، سبک شناسی که در سه جلد در باره ی سبک نوشته‌های منثور فارسی نوشته شده، تاریخ احزاب سیاسی، تصحیح برخی از متون کهن مانند تاریخ سیستان و مجمل‌التواریخ و القصص، تاریخ بلعمی را می‌توان نام برد.

فهرست مطالب

معرفی
غزلیات
گزیده اشعار
ترکیبات
رباعیات
قصیده
مثنویات
مسمطها
قطعه
چهارپاره
دیگران کاشتند و …
مستزاد
تصنیف مرغ سحر

 ۵۸ صفحه، ۶۱ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۳، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

راهنمای دانلود کتاب گزیده دیوان اشعار ملک الشعرای بهار

برای دانلود کتاب گزیده دیوان اشعار ملک الشعرای بهار و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  گزیده دیوان اشعار ملک الشعرای بهار
حسین فیروزفر
۱۳۹۶/۶/۳۱
من از عنایات و در اختیار گذاشتن کتاب ها استفاده میکنم و دعایتان میکنم
مرتضی ملک زاده
۱۳۹۵/۲/۲۲
خیلی کار مفیدیه لطفا کتاب های علوم غریبه بزارید
حمزه غلامی
۱۳۹۴/۱۰/۱۲
خیلی خوب لطفا کتاب از احمد شاملو بزارید
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۳۴)