دانلود کتاب گزیده دیوان سعدی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب گزیده دیوان سعدی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب گزیده دیوان سعدی

سعدی کیست؟
وقتی سعدی در سال ٦٠٦ هـ .ق در شیراز ولادت یافت مولانا در بلخ دوساله بود. جالب اینکه خاندان هر دو از عالمان دین بودند و نیز هر دو قریب سیزده‌ساله بودند که وطن مألوف را به قصد شامات و حجاز و عراق ترک کردند.
ولادت و دوران جوانی این دو رکن رکین ادب پارسی با هجوم مغول در سال ٦١٦ هـ .ق مقارن گردید چنانکه در سال ٦٢٨ هـ .ق به انقراض دولت خوارزمشاهیان انجامید. این فتنه بنیانکن موجب شد تا خاندان مولانای سیزده‌ساله در سال ٦١٧ هـ .ق عازم شامات شوند و قونیه، سرانجام مزار بزرگ‌ترین شاعر عارف پارسی‌گوی شود.
سعدی نیز با وجود امنیت نسبی قلمرو فارس در سال ٦٢٠ هـ .ق به عراق و حجاز سفر کرد و پنجاه‌ساله بود که به شیراز بازگشت و به خدمت شیخ کبیر درآمد و هم در حال در دستگاه امیر سعد بن ابی‌بکر بن سعد بن زنگی تقرب یافت.
قرابت سعدی با امیران فارس نه از سر جاه و مال و مشاهره، بلکه به جهت موعظه و ارشاد اینان در خدمت به خلق خدا بود. شیخ شرف‌الدین مصلح بن عبدالله سعدی شیرازی پس از مراجعت به شیراز حاصل تجارب سفرها و تعلیم و تعلم خود در نظامیه بغداد را به نظم و نثر تصنیف نمود که الحق رکنی از ارکان ادب پارسی را تشکیل می‌دهد.
هنر استاد سخن سعدی شیرازی در عمارت گلستان و بوستان و باغ غزل ارمغانی‌اش به کار بردن کلمات ظریف و لطیف و وزین و پرمعنایی است که از آن‌ها نور می‌بارد و هر کلمه به تنهایی شعر است و مضمون‌ها تداعی می‌کند. سعدی با چنین مصالح پربها و ماندگاری کاخ غزل فارسی را در بوستان و گلستان جاویدانی عمارت کرد و زبان و ادب و فرهنگ پارسی را به پشتوانه آن امارت.

فهرست مطالب

مقدمه
گزیدۀگلستان
گزیدۀبوستان
گزیدۀغزلیات
گزیدۀترجیع‌بند
گزیدۀقصاید و غزلیات پندآموز
گزیدۀنصیحۀ الملوک، رساله در عقل و عشق، مجالس پنجگانه

 ۳۸۰ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-506-856-9 

چاپ ۱۳۸۹، قیمت الکترونیکی: ۷۹۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب گزیده دیوان سعدی

برای دانلود کتاب گزیده دیوان سعدی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  گزیده دیوان سعدی
سعید نیرومند
۱۳۹۵/۶/۱۰
این که من در وقت های آزاد و در هر مکانی به گنجینه های ادب فارسی دسترسی داشته باشم فوق العاده است.
مسعود لطفی
۱۳۹۷/۴/۳
با سپاس فراوان از کتابراه .
Parsa 83
۱۳۹۶/۹/۱۹
عالی
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۵)