دانلود کتاب گنجینه اقوام ایران: قوم عرب


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب گنجینه اقوام ایران: قوم عرب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب گنجینه اقوام ایران: قوم عرب

کتاب گنجینه اقوام ایران: قوم عرب نوشته‌ی محسن رستمی و مژگان توفیقیان، به بررسی آداب و رسوم، فرهنگ و جاذبه‌های نواحی اعراب نشین کشور پرداخته است.

خوزستان نخستین تجلیگاه تمدن کهن ایرانی و یکی از کهن‌ترین مناطق فرهنگ فلات ایران از هزاره‌ی قبل از میلاد است. قوم عرب یک از اقوام بسیار قدیمی مهاجر به این ناحیه از سرزمین ایران به شمار می‌رود. از اینکه ورود آن‌ها به این منطقه در چه تاریخی و در عهد کدام پادشاهان ایرانی بوده، اطلاع درستی در دست نیست. اصلی‌ترین قلمروهای استقرار هم‌میهنان عرب در ایران عبارتند از: استان خوزستان، فارس، کهکیلویه و بویر احمد، خراسان، بوشهر، هرمزگان و ایلام.

در بخشی از کتاب گنجینه اقوام ایران: قوم عرب می‌خوانیم:

دزفولی‌ها
دزفول نام یکی از شهرستان‌های استان خوزستان است که مردمان ساکن در آن با عنوان دزفولی‌ها شناخته می‌شوند و پیرو مذهب شیعه هستند. این مردم از تبار پارسی می‌باشند و با گویش فارسی و لهجه‌ی دزفولی تکلم می‌کنند.

شوشتری‌ها
شوشتری‌ها به مردمی اطلاق می‌شود که در شهرستان شوشتر زندگی می‌کنند و پیرو آداب و رسوم آن شهر هستنند. گویش شوشتری‌ها بسیار شبیه به دزفولی هاست و افراد نا آشنا نمی‌توانند آن‌ها را از هم تفکیک کنند.
شوشتریان به عنوان مردمانی صلح‌جو شناخته می‌شوند. آن‌ها از قدیمی‌ترین مردمان خوزستان هستند که سال‌هاست در کنار دیگر ساکنان این استان همچون بختیاری‌ها و عرب‌ها زندگی می‌کنند. از بعد فرهنگی این مردم تعداد زیادی از افراد تحصیل کرده را در خود جای داده‌اند و از نظر سطح سواد در رده‌ی نسبتاً بالایی قرار دارند.

فهرست مطالب

قوم عرب
طوایف و تیره‌ها
مروری بر پوشش عرب‌های خوزستان
زبان
جاذبه‌های گردشگری جنوب ایران
فرهنگ و آداب و رسوم

 ۲۹ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-6598-00-2 

چاپ ۱۳۹۷: ۱۴۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۷۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب گنجینه اقوام ایران: قوم عرب

برای دانلود کتاب گنجینه اقوام ایران: قوم عرب و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  گنجینه اقوام ایران: قوم عرب
میلاد جهانبخشی
۱۳۹۸/۵/۲۷
اون عکسع روی اون کتاب قوم عرب اون پل لالیه که لالی از شهرهای بختیاری نشینه چه ربطی داره به عربا
مصطفی عباسی
۱۳۹۸/۶/۲۵
جاهای زیباتر از این عکس کتاب از مناطق عرب نشین هست
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)