دانلود کتاب یک چاه و دو چاله

  • از: جلال آل احمد
  • ناشر: نشر وزرا
  • ۱ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب یک چاه و دو چاله و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیک

برای دانلود قانونی کتاب یک چاه و دو چاله و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب یک چاه و دو چاله

این قلم از سال 1323 تا به‌ حال دارد کار می‌کند. گاهی مرتب و گاهی نه به ترتیبی؛ گاهی به فشاری درونی و الزامی، و اغلب بنابه عادت؛ گاهی گول، ولی بیشتر موظف یا به‌گمان ادای ‌وظیفه‌ای؛ اما نه‌هرگز به‌قصد نان‌خوردن. آنکه صاحب این قلم است فکر کرده‌بود که هرچه پدرش از راه کلام خدا نان خورد بس است و دیگر او نباید از راه کلام نان بخورد؛ چراکه سرورکار او با کلام خلق است.

و شاید به همین‌دلیل معلم شد؛ در 1326. اما همین صاحب قلم مخفیانه به من گفته‌است که با همه‌ی دعوی باهوشی، دو‌سه‌بار پایش به چاله رفته که یک‌بارش خود چاهی بود. و گرچه بابت این دو‌سه لغزش آنچه باید شلاق خورده که: بله، این تو هم تخم دو زرده‌ای نیست و الخ... تو هم ته همان کرباسی هستی که دیگران سرش و غیره... اما من می‌دانم که هنوز بابت این دوسه لغزش، «او» به خودش سرکوفت می‌زند.

و حالا آمده مرا شاهد گرفته و خودش کناری نشسته و قلم را سپرده دست من؛ همچو شلاقی. (و این یعنی مازوخیسم؟ بگذار روانکاوان توی دلشان قند آب کنند.) می‌دانیم که صاحب این قلم عادت دارد که در سفرهای ناهنجار گاهی شلاقی به تن خود بزند. و این‌بار در سفری بسیار کوتاه و سخت به‌هنجار و بر صفحه‌ی نرم این کاغذ؛ و شلاق؟ همین قلم.

 ۷۹ صفحه، ۳۶۹ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-94310-6-9 

چاپ ۱۳۹۵: ۸۵۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۴۵۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای دانلود کتاب یک چاه و دو چاله

برای دانلود کتاب یک چاه و دو چاله و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  یک چاه و دو چاله
alinaghi hosseini
۱۳۹۵/۹/۲۸
واقعن که... دست مریزاد و نخسته... و پاینده باشید و فعال...
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)