دانلود کتاب 1984


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب 1984 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب 1984

کتاب 1984 شاهکار جورج اورول، رمانی در ژانر تخیلی، سیاسی و اجتماعی است که می‌توان آن را تا حدود زیادی به شرایط حاکم بر تمام جوامع تحت سلطۀ حکومت‌های استبدادی تعمیم داد. 

تازگی ابدی و عدم‌کهنه‌گی رمان 1984 باعث شده تا هر کسی گمان کند که کتاب برای عصر او نوشته شده و بتواند از هر صفحه‌ی کتاب چندین مصداق برای زندگی امروزی‌اش پیدا کند. این اثر بی‌شک یکی از شاهکارهای مسلم ادبیات جهان بوده و تأثیر زیادی در فرهنگ عامه و رسانه‌ای جهان گذاشته است. 

جورج اورول (George Orwell)، رمان نوزده-هشتاد و چهار را در سال 1949 نگاشته و به پیش‌بینی 35 سال بعد پرداخته است. این کتاب با ترجمه به بیش از ۶۵ زبان مختلف و فروش میلیون‌ها نسخه همواره جزء ده رمان برتر قرن بیستم شناخته شده و طبق نظرخواهی از خوانندگان مجلۀ تایم به عنوان برترین رمان در طول تاریخ انتخاب شده است. 

در بخشی از کتاب 1984 می‌خوانیم:

ایده‌ی ساخت بهشتی زمینی که در آن انسان‌ها برادرانه و بدون نیاز به قوانین و کار پر مشقت در کنار هم زندگی کنند، هزاران‌ سال فکر انسان را تسخیر کرده بود. حتی کسانی که از هرگونه تغییر تاریخی سود می‌بردند به این نظریه اعتقاد ویژه‌ای داشتند. وارثان انقلاب‌های فرانسه، انگلیس و آمریکا تا حدی به شعارهای خود در مورد حقوق بشر، آزادی بیان، برابری در مقابل قانون و امثال آن معتقد بودند و حتی این شعارها تا اندازه‌ای در عملکرد آن‌ها نیز تأثیر داشت؛ اما تا دهه چهارم از قرن بیستم تمام جریان‌های سیاسی، استبدادی بودند. بهشت زمینی همین‌ که در آستانه‌ی عملیاتی شدن قرار می‌گرفت، در آن تردید می‌کردند. هر تفکر و جریان سیاسی با هر نامی به حفظ سلسله‌ مراتب طبقاتی پایبند می‌بود. در شرایط خشک و بی‌رحمی که در سال‌های 1930 پدید آمده بود، اعمالی مثل زندانی کردن بدون محاکمه، به‌کار کشیدن اسیران جنگی، اعدام در ملاء عام، شکنجه برای اعتراف گرفتن، گروگان‌گیری و راندن مردم از سرزمین‌هایشان که سال‌ها پیش به فراموشی سپرده‌شده بود، نه‌تنها دوباره رواج یافت بلکه کسانی که خود را روشن‌فکر و مترقی معرفی می‌کردند ازاین‌دست جنایات، دفاع نیز کردند.

بعد از ده‌سال جنگ‌های داخلی، انقلاب‌ها و جنبش‌های ضدانقلابی در سرتاسر دنیا بود که نظریه اینگساک و نظریه‌های رقیبش به‌عنوان نظریه‌های کامل سیاسی پذیرفته شدند؛ اما نظام‌های مختلفی که در ابتدای قرن پدید آمدند و به‌طورکلی تمامیت‌خواه شناخته می‌شدند، این نظریه‌ها را راهنمایی کرده و از مدت‌ها قبل نمایی از دنیایی را نشان می‌داد که می‌خواست از دل این هرج‌ومرج‌ها خارج شود. همچنین مشخص بود که این دنیا را چه انسان‌هایی مدیریت می‌کنند. طبقه‌ی اشراف‌زادگان جای بخش بزرگی از کارمندان دولتی، دانشمندان، صنعت‌گران، مدیران اتحادیه‌های تجاری، متخصصان تبلیغات، جامعه شناسان، معلمان، روزنامه‌نگاران و سیاست‌مداران حرفه‌ای را گرفتند. این افراد که از بین حقوق‌بگیران بخش متوسط و بخش بالایی طبقه کارگر بودند، توسط جهان بی‌ثمر صنایع کالاهای انحصاری و دولت متمرکز تشکیل‌شده بودند. این طبقات در مقایسه با مشابهان خود در قرون گذشته حرص و طمع کمتری داشته، تجملات آن‌ها را وسوسه نمی‌کرد، تشنه‌ی قدرت بودند و بالاتر از همه این بود که از رفتارهای خود آگاهی کامل داشتند و با اراده‌ای قوی در پی نابودی مخالفین خود بودند. این ویژگی آخر آن‌ها بسیار مهم بود.

 ۳۶۴ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8137-76-4 

چاپ ۱۳۹۶: ۲۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۶۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب 1984

برای دانلود کتاب 1984 و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  1984

نظرات کتاب 1984

Mojtaba Ansari
۱۳۹۷/۹/۲۸
اگر از من بپرسن چه کتابی رو معرفی می‌کنی واسه افزایش اگاهی و درک مردم کشورت از وضع موجود، قطعا ۱۹۸۴ رو معرفی می‌کنم. از اونهایی ک میگن کتاب به شدت سیاسیه باید بپرسم ک ایا زندگی ما جدای از سیاسته؟ از نانی ک هر روزه میخوریم تا شغل و اینده و سرنوشت ما همه و همه گره خورده به سیاست سیاستمداران ما و تا و مردم ما به درک اگاهی سیاسی نرسن اوضاع ما بهتر ک نخواهد شد هیچ رفته رفته بد و بدتر میشود، و من واقعا احساس میکنم کشور ما داره از این کتاب برای هدایت کشور استفاده میکنه. خواندن این کتاب از واجباتست وگرنه در مدارس کشور کانادا تدریس نمیشد.
Arash .H
۱۳۹۷/۷/۶
همانطور که نوشته شده از شاهکارهای ادبیات جهان است و جالب است که این کتاب تقریبا در زمان تولد اولین نسل تلویزیون نوشته شده است و نویسنده در کتاب خود از وسیله‌ای به نام تله اسکرین نام میبرد که همزمان هم تلویزیون بوده و هم عوامل حکومت بوسیله آن مردم را در خانه‌های خود نظاره و کنترل میکردند و این تخیل قوی برای من بسیار جالب بود. کلا به نظرم جز کتاب‌هایی هست که قبل از مرگ باید خوانده شوند. من نسخه چاپی رو خیلی سال پیش خواندم اما هنوز هم موضوع کاملا در ذهنم مانده ولی احتمالا باز هم شروع به خواندنش خواهم کرد.
Mina Karimi
۱۳۹۹/۱۱/۲
شاهکاره این کتاب واقعا پیشگویی زمان ما هست
تله اسکرین؛ دنیای مجازی الانه
و این نکته که حذبها در پی راهی هستن که هر وقت تصمیم بگیرن بتونن میلیونها انسان را نابود کنن..؛. والان ما با کرونا روبرو هستیم
تمام جملات این کتاب عین واقعیت هست
پلیس افکار، شستشوی مغزی با آموزش و تلوزیون، و حتی کتابها وجنگهایه تمام نشدنی درسراسر دنیا که تنها برای بقا حاکمان است...
مشاهد همه نظرات (۴۰)